خرید اسپل توکن
اسپل توکن(SPELL)Spell Token

قیمت اسپل توکن | خرید اسپل توکن | فروش اسپل توکن (SPELL)

قیمت اسپل توکن (لحظه‌ای)

56تومان
-1.19%
0.00096$
کم‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)بیش‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

56تومان

59تومان

0.00095$0.00100$

حجم معاملات (۲۴h)

6,911,302

$

تسلط به بازار (دامیننس)

0%

حجم کل بازار

87,960,260

$

ارز در گردش

74%

مجموع ارز در دسترس

196,008,739,620

حداکثر ارز قابل عرضه

210,000,000,000

نوع شبکه در والکس
رتبه جهانی

472

رمزارز اسپل توکن در بازار ارزهای دیجیتال، رتبه جهانی ۴۷۲ را دارد. قیمت اسپل توکن امروز ۹ خرداد ۱۴۰۳ برابر با NaN- تومان معادل NaN- تتر در بازار والکس همگام با بازار جهانی است. اسپل توکن، به عنوان پاداش به کاربران در پلتفرم وام دهی آبراکادابرا (Abracadabra.money) استفاده می‌شود. شما در این صفحه می‌توانید قیمت اسپل توکن را به صورت لحظه‌ای و جهانی مشاهده و در صورت تمایل، سفارش خرید و فروش ارز SPELL خود را در بازار والکس ثبت کنید.

معرفی ارز دیجیتال اسپل توکن (Spell Token)

اسپل توکن با نماد اختصاری SPELL، یک توکن پاداش مرتبط با پلتفرم وام دهی آبراکادابرا (Abracadabra.money) است. این پلتفرم، از توکن‌های با بهره (ibTKNs) به عنوان وثیقه برای قرض گرفتن یک استیبل کوین متصل به دلار آمریکا به نام مجیک اینترنت مانی (MIM) استفاده می‌کند. آبراکادابرا، از فناوری پیشرو Kashi Lending بهره می‌برد که توسط SushiSwap یا (Sushi) حمایت می‌شود و بازارهای وام دهی ایزوله را ارائه می‌دهد. این فناوری به کاربران امکان تنظیم تحمل ریسک خود بر اساس وثیقه‌ای که تصمیم به استفاده از آن دارند را می‌دهد. کاربران می‌توانند در ازای وثیقه‌ای سپرده گذاری شده خود، استیبل کوین MIM را وام بگیرند.

آبراکادابرا، همچنین فرصت‌های ییلد فارمینگ (Yield Farming) را ارائه می‌دهد که بر اساس آن کاربران می‌توانند توکن‌های ارائه دهنده نقدینگی (LP) خود را برای فارمینگ اسپل توکن (SPELL)، به اشتراک بگذارند. این امر، باعث بهبود نقدینگی برای جفت ارزهای خاص مانند ETH/SPELL و MIM/3CRV می‌شود. کاربران همچنین می‌توانند با استفاده از MIM، پوزیشن‌های فارمینگ اهرمی  ایجاد کنند.

برای آشنایی بیشتر با ارز SPELL پیشنهاد می‌کنیم مقاله اسپل توکن چیست؟ را در بلاگ والکس مطالعه کنید.

بنیانگذاران

نهاد آبراکادابرا (Abracadabra.money) یک سازمان رسمی غیر متمرکز (DAO) نیست بلکه از طریق یک صفحه اسنپ شات (Snapshot) اداره می‌شود. MIM از طریق یک قرارداد چند امضایی متشکل از کاربران زیر منعقد می‌شود:

 • پولپی (Poolpi) – یرن فایننس (YFI)
 • لئو چنگ (Leo Cheng) – کریم فایننس (CREAM)
 • مایکل (Michael) – کرو دائو توکن (CRV)
 • جولین (Julien) – استیک دائو (SDT)
 • C2tp – کانوکس فایننس (CVX)
 • سیفو (Sifu) – واندرلند (TIME)
 • گئورگی (Georgiy) – آبراکادابرا و پاپسیکل فایننس (ICE)
 • 0xmerlin – آبراکادابرا
 • Danielesesta – آبراکادابرا، TIME و ICE
 • Squirrel – آبراکادابرا و ICE

کاربرد ارز اسپل توکن (SPELL)

اسپل توکن (SPELL) را می‌توان با تأمین نقدینگی در یکی از استخرهای مختلف نقدینگی، فارمینگ کرد. ارز SPELL را می‌توان برای وام دهی استفاده کرد. توکن‌های وام دهی شده سهمی از ترکیب هزینه‌های پلتفرم اعم از بهره، کارمزد استقراض و ۱۰٪ از هزینه انحلال برای بازارهای خاص را به خود اختصاص می‌دهند.

ویژگی های مهم اسپل توکن

بازارهای اعطای وام ایزوله آبراکادابرا، یک نوآوری در وام دهی غیر متمرکز (DeFi) است. در بازار وام دهی ایزوله، ریسک به طور جمعی تقسیم نمی‌شود. کاربران برای نقدینگی خود، توکن ارائه می‌کنند و اگر جفت ارزی، نقدینگی خود را از دست بدهد یا اتفاقی برای قرارداد هوشمند رخ دهد، فقط آن جفت ارز تحت تاثیر قرار می‌گیرد. این موضوع، به آبراکادابرا اجازه داده تا جفت‌های معاملاتی مختلفی را که توسط صرافی‌های غیر متمرکز (DEX) دیگر پشتیبانی نمی‌شوند ارائه کند.

یکی دیگر از ویژگی‌های اسپل توکن این است که کاربران می‌توانند از پوزیشن‌های توکن با بهره (interest-bearing token) خود استفاده کنند. کاربران در ازای این پوزیشن‌ها، وام دریافت می‌کنند و در ازای استیبل کوین قرض گرفته شده، مجددا می‌توانند وام بگیرند. با این ویژگی، کاربر اجازه ایجاد چندین حلقه را دارد که منجر به افزایش قدرت نفوذ او خواهد شد. کل این فرآیند در یک تراکنش انجام می‌شود و کاربر فقط یکبار هزینه گس (Gas fee) پرداخت می‌کند.

امنیت شبکه اسپل توکن چگونه تامین می‌شود؟

آبراکادابرا، یک پروتکل چند زنجیره‌ای است که با اسپل توکن (SPELL) بر روی بلاک چین‌های اتریوم (ETH)، فانتوم (FTM)، آوالانچ (AVAX) و آربیتروم (Arbitrum) در دسترس است. بنابراین این پروتکل از الگوریتم این شبکه‌ها برای تامین امنیت خود بهره می‌برد:

 • اتریوم یکی از محبوب‌ترین بلاک چین‌های موجود است که مجموعه‌ای از نودهاتراکنش‌ها را تایید و بلاک چین اتریوم را ایمن می‌کنند.
 • فانتوم، مکانیزم اجماع اختصاصی خود را دارد که هم ظرفیت بالاتر و هم تایید تراکنش دو ثانیه‌ای را در کنار پیشرفت امنیتی، امکان پذیر می‌کند.
 • آوالانچ، برخلاف PoS و PoW از الگوریتم گراف جهت دار غیر مدور (DAG) بهره می‌برد که در آن، تمام گره‌ها تراکنش‌ها را پردازش و اعتبار سنجی می‌کنند.
 • آربیتروم، یک راه حل مقیاس پذیری لایه ۲ برای اتریوم است که از ترکیب‌های آپتیمستیک برای دستیابی به تراکنش‌های سریع‌تر و کارمزد گس نزدیک به صفر، استفاده می‌کند.

چه مقدار توکن اسپل (SPELL) در گردش است؟

سقف عرضه اسپل توکن 196میلیارد SPELL است که در حال حاضر 106/6 میلیارد واحد آن در گردش است.. نحوه توزیع توکن SPELL به شرح زیر است:

 • ٪۶۳ (۱۳۲/۳ میلیارد SPELL)، برای فارمینگ جهانی
 • ٪۳۰ (۶۳/۰ میلیارد SPELL)، برای تیم توسعه دهنده (۴ سال برنامه واگذاری)
 • ٪۷ (۱۴/۷ میلیارد SPELL)، پیشنهاد اولیه DEX

ارز اسپل توکن، از یک مدل هاوینگ ۱۰ ساله پیروی می‌کند که پاداش‌های توزیع را هر سال به نصف کاهش می‌دهد. ۵۰٪ توکن‌های تیم در سال اول، ۲۵٪ در سال دوم و ۱۲/۵٪ در سال سوم و چهارم صادر خواهد شد. هر هفته نزدیک به ۶۲۴ میلیون SPELL منتشر می‌شود.

خرید و فروش اسپل توکن

معامله اسپل توکن (SPELL) در صرافی‌های معتبری مانند FTX ،SushiSwap و Gate.io در دسترس کاربران قرار دارد. بازار ارز SPELL، در والکس نیز برای شما هموطنان ایرانی در دسترس است که از طریق آن می‌توانید اقدام به خرید و فروش اسپل توکن نمایید.

نحوه خرید از والکس

شما با عضویت در صرافی والکس می‌توانید با سایر کاربران این پلتفرم معاملاتی به خرید ارز اسپل توکن بپردازید. بنابراین اگر تاکنون در والکس عضو نشده‌اید، در آن ثبت نام کنید. پس از احراز هویت، وارد بازار خرید اسپل توکن (SPELL) شوید و با قیمت لحظه‌ای و هماهنگ با بازارهای جهانی، معامله‌ی خود را انجام دهید. برای این کار می‌توانید مراحل زیر را دنبال نمایید:

 1. در والکس یک حساب کاربری بسازید (ثبت نام در والکس).
 2. مدارک خود را آپلود کنید و مراحل احراز هویت را طی کنید.
 3. از طریق حساب بانکی، کیف پول ریالی خود را شارژ کنید.
 4. به صفحه معاملات ارزهای دیجیتال بروید و سفارش خرید ارز اسپل توکن را ثبت کنید.

نحوه خرید با موبایل

خرید ارز اسپل توکن در موبایل کاملاً مشابه خرید آن از وب‌سایت والکس است. پس از دانلود و نصب اپلیکیشن موبایل والکس از اپ استورهای معتبر، برنامه را اجرا کنید. بعد از ثبت نام و احراز هویت با وارد کردن اطلاعات حساب کاربری، وارد بخش بازارها شوید. پس از انتخاب بازار SPELL و بررسی قیمت‌های لحظه‌ای مطابق با بازارهای جهانی، می‌توانید سفارش خرید ارز SPELL را با پایه ریالی یا دلاری ثبت کنید.

نحوه فروش در والکس

کافی است با وارد کردن آدرس کیف پول ارز اسپل توکن والکس در ولت شخصی خود، میزان ارز مدنظرتان را به والکس انتقال داده و آن را در بازار SPELL والکس بفروشید. شما همچنین می‌توانید برای آن مقدار ارز SPELL که قبلاً از والکس خریداری کرده‌‌اید و کماکان در کیف پول این صرافی است، سفارش فروش ثبت کنید و آن را در والکس بفروشید.

مزایای خرید و فروش اسپل توکن از والکس

 • امکان خرید و فروش ارز اسپل توکن در تمامی روزهای هفته به صورت ۲۴ ساعته
 • امکان معامله ارز دیجیتال SPELL به صورت ریالی و یا مبادله جفت ارز با تتر و بیت کوین
 • پشتیبانی ۲۴ ساعته والکس در ۷ روز هفته

روش کسب اسپل توکن رایگان

مانند دیگر پلتفرم‌های اعطای وام دهی، شبکه آبراکادابرا از طریق سپرده گذاری، وام دهی و حفظ ثبات شبکه، به کاربران پاداش و توکن رایگان می‌دهد. همچنین از طریق SPELL Faucets و در بسیاری از اپلیکیشن‌ها نیز می‌توانید در ازای تبلیغات، دعوت افراد، لایک، بازی و غیره SPELL رایگان دریافت کنید.

کارمزد معامله اسپل توکن (SPELL)

خرید و فروش ارز اسپل توکن در صرافی والکس شامل کارمزد است که برای پرداخت‌های درون شبکه‌ای از کاربر دریافت می‌شود.

کارمزد خرید: به صورت پلکانی از ۰/۳۵ درصد آغاز شده و با افزایش حجم معاملات طی مدت زمان ۳ ماه، تا ۰/۲ درصد کاهش پیدا می‌کند.

کارمزد فروش: به صورت پلکانی از ۰/۳۵ درصد آغاز شده و با افزایش حجم معاملات طی مدت زمان ۳ ماه، تا ۰/۲ درصد کاهش پیدا می‌کند.

کارمزد برداشت: در حال حاضر امکان برداشت این کوین از والکس وجود ندارد.

کارمزد واریز: در حال حاضر امکان واریز این کوین به والکس وجود ندارد.

کارمزد انتقال: بین دو کیف پول در صرافی والکس رایگان است.

روش نگهداری

اسپل توکن، مشابه سایر رمز ارزهای موجود در بازار، قابلیت ذخیره‌سازی طولانی‌مدت یا کوتاه‌مدت در کیف پول را دارد. بهترین کیف پول‌ها جهت نگهداری این ارز دیجیتال عبارت اند از:

کیف پول سخت‌افزاری: لجر نانو اس (ledger nano s)، لجر نانو ایکس (ledger nano x) و ترزور (Trezor).

کیف پول نرم‌افزاری: تراست ولت (Trust Wallet) و متامسک (MetaMask).

کیف پول صرافی والکس: کیف پول صرافی والکس، یکی از امن‌ترین راه‌های ذخیره و نگهداری اسپل توکن در بازار ارزهای دیجیتال است.

پرسش‌های متداول

با توجه به تحریم کاربران ایرانی در صرافی‌های خارجی و احتمال بلوکه شدن دارایی‌، بهتر است که خرید با قیمت جهانی و پرداخت ریالی اسپل توکن را از یک صرافی معتبر داخلی مانند والکس انجام دهید. 

شما به‌ راحتی می‌توانید در صرافی والکس ارز SPELL را به‌صورت ریالی به فروش رسانده و تبدیل به ارز فیات کنید.

خیر؛ کارمزد نقل ‌و انتقال اسپل توکن رایگان نیست و برای انجام تراکنش‌های شبکه لازم است. همچنین خرید و فروش ارز دیجیتال SPELL در صرافی والکس نسبت به سایر معاملات مالی سنتی، بسیار کم هزینه است.

خیر؛ اسپل توکن به دلیل الگوریتم اثبات سهام (PoS)، قابلیت استخراج ندارد. از طریق استیکینگ این ارز می‌توانید به کسب درآمد برسید.

بله؛ صرافی والکس به‌ صورت ۲۴ ساعته و در ۷ روز هفته امکان خرید و فروش اسپل توکن را برای شما فراهم کرده است.

خیر؛ شما می‌توانید بدون هیچ‌گونه محدودیتی در مبلغ، از صرافی والکس، ارز SPELL را با ریال یا تتر خریداری کنید.

اگر قصد سرمایه‌گذاری در دارایی‌های کریپتو با بهره (interest-bearing crypto) را دارید، توکن SPELL می‌تواند گزینه مناسبی باشد. البته با توجه به روند نزولی قیمت اسپل توکن، باید با دقت و دانش کافی وارد این بازار شد.

جدیدترین اخبار اسپل توکن

خرید ارز‌های مشابه

خرید ریپل - تومان
+0.33%

30,982

تومان
خرید استلار - تومان
-1.18%

6,285

تومان
خرید فانتوم - تومان
-0.6%

47,749

تومان
خرید الروند - تومان
+4.12%

2,404,858

تومان
خرید آوی - تومان
+0.62%
آویAAVE

6,193,888

تومان
خرید میکر - تومان
-1.51%

158,562,595

تومان
خرید یرن فایننس - تومان
-1.05%

425,805,141

تومان
خرید سلر نتورک - تومان
+3.93%

1,560

تومان
خرید سینتِتیکس نتورک - تومان
-1.85%

173,824.624

تومان
خرید کامپوند - تومان
+0.57%

3,681,130.4

تومان

محاسبه قیمت اسپل توکن (SPELL)

SPELL