استخراج

بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج کدامند؟

بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج کدامند؟ این سوالی است که چه در دنیای رمزارزها تازه‌وارد باشید و چه سابقه طولانی خرید و فروش داشته باشید، حداقل یک‌بار با آن مواجه شده‌اید. بیت کوین به عنوان اولین رمزارز معرفی شده، کار خودش را با استخراج یا mining شروع کرد. این روش تا چند سال، مهم‌ترین راه به‌دست آوردن بیت کوین بود. امروزه رمزارزهای متنوعی به دنیای ارزهای دیجیتال معرفی شده‌اند که تعدادی از آن‌ها برای استخراج جذاب هستند.

اگر می‌خواهید بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج را در سال ۲۰۲۰ بشناسید، تا انتهای این مقاله با والکس همراه باشید.

استخراج یعنی چه؟

برای این که بدانید بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج کدامند، باید اطلاعات کلی خود را دربارۀ فرآیند و قوانین استخراج ارز دیجیتال بیشتر کنید. استخراج، یک ویژگی اساسی در حیات ارزهای رمزنگاری شده است. این ویژگی باعث می‌شود که هم امنیت تراکنش‌ها حفظ شود و هم ارزهای جدید وارد شبکه شوند. اطلاعات پایه برای استخراج بیشتر رمزارزها شبیه به هم است؛ به این معنا که ارزهایی که در شبکه بلاکچین فعالیت می‌کنند، از یک روش برای تایید تراکنش‌ها و معرفی ارز جدید استفاده می‌کنند.

استخراج چیست

به طور کلی در فرآیند استخراج، ماینر یا همان استخراج کننده، سابقه تمام تراکنش‌های قبلی را دانلود کرده و یک رشته بلاک کامل «بلاکچین» آن را ذخیره می‌کند. در مرحله بعدی، ماینر معاملات به روز از مخزن حافظه را جمع‌آوری کرده و آن را به شکل یک بلاک جدید به نام بلاک کاندید ساماندهی می‌کند. بلاک کاندید، مشخصاتی دارد که ماینر تلاش می‌کند با انجام محاسبات ریاضی آن‌ها را کامل کند تا پاداش بلاک را دریافت کند.

استخراج به عنوان یک فعالیت پویا

استخراج ارزهای دیجیتال یک کار ثابت و بدون چالش نیست. از بیشتر رمزارزها تعداد محدودی وجود دارد که رقابت سر استخراج آن‌ها را جذاب‌تر می‌کند. برای مثال تنها ۲۱ میلیون واحد بیت کوین وجود دارد که تا امروز بیش از ۱۸ میلیون از آن استخراج شده است. این رقابت بر سر استخراج رمزارزها مفهومی به نام سختی شبکه را ایجاد می‌کند که طبق آن، میزان زمان و انرژی‌ محاسباتی که برای استخراج هر بلاک باید صرف شود، مشخص می‌شود.

چالش های موجود در فرآیند استخراج

آیا استخراج ارزهای دیجیتال همچنان سودده است؟

در سال ۲۰۱۸، بعد از اقبال عمومی مردم در سراسر جهان به رمزارزها، سختی استخراج بیت کوین بسیار زیاد شد. حتی شرکت‌ بزرگی مثل Bitmine که از غول‌های استخراج بود، مجبور شد به خاطر ضررده بودن بخش‌های زیادی از مزارع استخراج خود را تعطیل کند. در آن زمان پاداش استخراج هر بلاک بیت کوین، ۱۲.۵ بیت کوین بود. در سال ۲۰۱۹ کمی اوضاع بهتر شد و Bitmine هم توانست دوباره به روزهای خوبش برگردد.

در سال ۲۰۲۰، هاوینگ سوم بیت کوین اتفاق افتاد و این پاداش به ۶.۲۵ بیت کوین به ازای هر بلاک رسید. با وجود این که سختی شبکه کمتر شده اما همچنان استخراج بیت کوین کاری پرهزینه خواهد بود. هر ماینر باید با آگاهی کامل از شرایط شبکه وارد صنعت استخراج شود تا موفق باشد.

هرچند بیت کوین تنها رمزارز قابل استخراج دنیا نیست، اما هنوز پیدا کردن رمزارزهایی که برای استخراج سودده باشند، کاری زمان‌بر است. بیت کوین یا مونرو؟ گرین یا اتریوم؟ بازار رمزارزها بسیار بدون ثبات است. هر رمزارزی که برای استخراج انتخاب کردید، باید مدام بازار آن را بررسی کنید و نوسانات را بشناسید. با این کار می‌توانید بهترین رمزارز برای استخراج را پیدا کنید و از طرف دیگر، قبل از این که استخراج ضررده شود، فعالیت خود را متوقف کنید.

معیار انتخاب بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج

فاکتورهای زیادی وجود دارد که برای انتخاب یک رمزارز سودده برای استخراج موثر هستند. در ادامه به تعدادی از مهم‌ترین فاکتورها اشاره خواهیم کرد. این لیست، شامل مهم‌ترین معیارها است، اما تمام معیارها را در خود ندارد. بعضی هزینه‌ها مثل اجاره مکان برای برپایی مزرعه استخراج و هزینۀ خرید دستگاه‌ها متغیر است که در این لیست به آن‌ها اشاره نخواهد شد.

معیارهای انتخاب بهترین رمزارزها برای استخراج

۱- قیمت ارزهای دیجیتال

یک معیار مهم برای انتخاب بهترین رمزارزها برای استخراج، قیمت رمزارزها است. اگر قیمت رمزارزی که انتخاب می‌کنید بیشتر باشد، باید انتظار سود بیشتری هم داشته باشید. سوالی که برای استخراج هر رمزارز باید از خودتان بپرسید این است: با همین هزینه برای استخراج رمزارز، چقدر از این رمزارز را می توانم بخرم؟ اگر پاسخ به این سوال این بود که هزینه خرید از هزینه استخراج کمتر است، بهتر است برای شروع کار بیشتر فکر کنید.

اگر قیمت رمزارزی که انتخاب می‌کنید، رو به رشد است و در طولانی مدت آینده روشنی دارد، آن را همچنان در لیست بهترین رمزارزها برای استخراج قرار بدهید.

۲- پاداش بلاک و هاوینگ رمزارز

یکی دیگر از معیارها برای انتخاب بهترین رمزارزها برای استخراج، پاداش استخراج بلاک است. به طور کلی، رمزارزها از دو الگوریتم برای دادن پاداش به ماینرها استفاده می‌کنند: الگوریتم اثبات کار و الگوریتم اثبات سهام. بیشتر رمزارزها از جمله بیت کوین، در حال حاضر از اثبات کار استفاده می‌کنند. طبق این الگوریتم، دیگر استخراج کنندگان باید اعتبار هر بلاکی را که توسط یک ماینر استخراج می‌شود، تایید کنند تا پاداش بلاک به ماینر اول تعلق بگیرد. در برخی از رمزارزها این الگوریتم سازوکاری به نام هاوینگ دارد که طی مدت مشخصی، این پاداش را نصف می‌کند.

برای انتخاب بهترین رمزارزها برای استخراج، باید اولاً الگوریتم پاداش را بشناسید و در قدم بعد، روند هاوینگ‌ها را بررسی کنید. هاوینگ‌ها تورم در شبکه را کنترل می‌کنند و باعث می‌شوند که روند رشد شبکه ثبات داشته باشد.

۳- نرخ تولید بلاک

تولید بلاک بیشتر در بلاکچین رمزارز، یعنی شانس بیشتر برای دریافت پاداش استخراج. برای مثال هر ده دقیقه یک بلاک جدید (هر ساعت ۶ عدد) جدید در شبکه بیت کوین تولید می‌شود، این نرخ تولید برای اتریوم، ۲۵۰ بلاک در ساعت است.

۴- سختی استخراج

هرچه تعداد ماینرهایی که در یک شبکه رمزارز فعالیت می‌کنند بیشتر باشد، شبکه برای کنترل نرخ تولید بلاک، سختی خود را افزایش می‌دهد. این کار کمک می‌کند تا روند و سرعت استخراج ثابت بماند. پس شاید بهتر باشد که از برای انتخاب بهترین رمزارزها برای استخراج، از آن‌هایی که سختی استخراج بالایی دارند، صرف‌نظر کنید. البته میزان موفقیت شما در چنین شبکه‌هایی، بسته به میزان سرمایه‌گذاری اولیه‌ای که انجام می دهید، متفاوت است. اگر بتوانید سرمایه زیادی را وارد کار کنید، احتمالاً در آینده هم سود بیشتری خواهید برد.

۵- تجهیزات استخراج

تجهیزات استخراجی که قرار استفاده کنید، نقش اساسی در سودآوری استخراج دارد. اگر می‌خواهید کار استخراج را با دستگاه‌های ای‌سیک شروع کنید، باید حواستان باشد که به چندین میلیون پول برای شروع کار نیاز دارید. خوب است بدانید این دستگاه‌ها حسابی داغ می‌کنند و باید به فکر دستگاه‌های تنظیم حرارت و البته برق ارزان قیمت هم باشید.

تجهیزات مورد نیاز برای استخراج

لیست بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج

در این بخش از مقاله وقت آن رسیده که به سراغ لیستی از بهترین رمزارزها برای استخراج برویم. این لیست را بر اساس روش استخراج و سوددهی رمزارزها نوشته‌ایم.

۱- بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج بر اساس سوددهی سریع

۱-۱- زی کش

زی کش (Zchash) با نام اختصاری ZEC یک رمزارز غیرمتمرکز است که در سال ۲۰۱۶ با هدف حفظ حریم خصوصی و گمنام بودن به وجود آمد. زی کش از یک پروتکل به نام زیروکوین (Zerocoin) استفاده می‌کند که فقط فرستنده و گیرنده می‌توانند معامله‌ را در شبکه ببینند. طبق این پروتکل هیچ واحد ارزی نیست که سابقه معاملات را در خود ذخیره داشته باشد. نام این پروتکل ابتدا به زیروکش و در نهایت به زی کش تغییر یافت.

الگوریتم استخراج: اثبات کار

پروتکل هش: Equihash

پاداش فعلی استخراج هر بلاک: ۶.۲۵ ZEC

نرخ تولید بلاک: ۱.۲۵ دقیقه

اندازه کل شبکه: ۲۱ میلیون ZEC

هاوینگ بعدی: نوامبر ۲۰۲۰

بهترین رمرزارزها برای استخراج - زی کش

استخراج زی کش

زی کش اکنون در بازار رمزارزها در پله سی و یکم ایستاده است و ارزش کل بازارش حدود ۶۸۷ میلیون دلار است. قیمت این رمزارز در ماه اکتبر سال ۲۰۱۶ به ۵۹۴۰ دلار رسید؛ هرچند این روزها حدودا ۶۷ قیمت دارد.

زی کش از الگوریتم Equihash برای استخراج استفاده می‌کند. هدف اصلی این الگوریتم پایدار کردن فرآیند استخراج رمزارزها و استقلال آن از ای‌سیک‌ها بود. هرچند مقاومت زی کش در برابری ای‌سیک‌ها در سال ۲۰۱۸ شکست و اولین ای‌سیک با قابلیت استخراج طبق الگوریتم Equihash توسط شرکت Bitmine معرفی شد.

تا قبل از این سال استخراج زی کش با کامپیوترهای خانگی به‌صرفه و ممکن بود، اما در حال حاضر استخراج زی کش تنها با استفاده از ای‌سیک‌ها و ریگ‌ استخراج کارت گرافیک (یک مجموعه مانند کیس کامپیوتر که از کارت‌های گرافیک متعدد تشکیل شده است.) ممکن است.

در حال حاضر بهترین دستگاه‌های ای‌سیک برای استخراج زی کش Antminer Z15 با قیمت ۵۹۹۰ دلار و بازگشت سرمایه ۳۰۰ روزه است. ای‌سیک Antminer Z11 هم با قیمت ۲۱۴۱ دلار و بازگشت سرمایه در ۵۷۲ روز، در رتبه بعدی قرار دارد.

۱-۲- گرین

گرین (Grin) با نماد GRIN یکی از رمزارزهای جدید در دنیای کریپتوکارنسی است. این رمزارز که اکنون یکی از بهترین رمزارزها برای استخراج است، در سال ۲۰۲۰ معرفی شد. گرین با ارائه چهار ویژگی ثبات قیمت، مقیاس‌پذیری، غیرمتمرکز بودن و حفظ حریم خصوصی و قابل معامله بودن، می‌تواند راه‌حلی برای ایده یک ارز جهانی باشد.

میمبل ویمبل (MimbleWimble) یک پروتکل حفظ حریم خصوصی است که ابتدا برای بیت کوین معرفی شد؛ اما بعد از این که مشخص شد که بیت کوین محدودیت‌هایی برای استفاده از این پروتکل دارد، گرین به عنوان یک رمزارز مستقل شروع به فعالیت کرد.

گرین محدودیتی برای استخراج ندارد، در نتیجه هاوینگ هم برای آن اتفاق نمی‌افتد. به طور متوسط در هر ثانیه یک گرین ایجاد می‌شود. این تولید خطی باعث افزایش مداوم عرضه و کاهش تورم می‌شود. شیوه استخراج گرین امنیت شبکه را تضمین می‌کند. به علاوه همه کاربران شبکه به شکل عادلانه از توزیع عادلانه کوین بهره‌مند خواهند شد.

الگوریتم استخراج: اثبات کار

پروتکل هش: MimbleWimble

پاداش فعلی استخراج هر بلاک: ۶۰ Grin

نرخ تولید بلاک: ۱ دقیقه

اندازه کل شبکه: نامحدود

هاوینگ بعدی: ندارد

رمزارز گرین برای استخراج

 استخراج گرین

استخراج گرین در دو سال اول فعالیت با کارت‌های گرافیک و ای‌سیک ممکن است. بعد از سال ۲۰۲۱، این کار فقط با کمک‌ دستگاه‌های ای‌سیک شدنی خواهد بود. چرا که توسعه دهندگان گرین معتقدند تک روشی بودن استخراج، عادلانه بودن توزیع کوین‌ها را حفظ می‌کند.

گرین اکنون در بازار رمزارزها در پله چهارصد و یکم ایستاده است و ارزش کل بازارش حدود ۱۵ میلیون دلار است. بالاترین قیمت هر گرین تا امروز ۱۰ دلار بوده است؛ قیمت گرین این روزها حدود ۰.۲۷ دلار است. تاکنون حدود ۵۶ هزار واحد گرین استخراج شده است. در حال حاضر استخراج گرین با کارت گرافیک بسیار به‌صرفه است و با ساخت یک ریگ استخراج می‌توانید کار خود را آغاز کنید.

۲- بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج با هدف سرمایه گذاری طولانی مدت

۲-۱ اتریوم

اتریوم (Ethereum)، یک پلتفرم بر بستر بلاکچین است که رمزارزهای زیادی را میزبانی می‌کند. این پلتفرم یک رمزارز هم دارد که اتر Ether نام دارد (با نام اختصاری ETH). اتر در دنیای رمزارزها با نام اتریوم هم شناخته می‌شود.

اتریوم دومین رمزارزی بود که در دنیای کریپتوکارنسی مطرح شد. این رمزارز در حال حاضر یکی از بهترین رمزارزها برای استخراج و یک گزینه‌ خوب برای سرمایه‌گذاری طولانی مدت است. روند رشد قیمت اتریوم نشان داده است که بر خلاف زی کش، گرین و غیره در کل صعودی است و آینده روشنی دارد.

دلیل به وجود آمدن اتریوم دو مورد بود: علاوه بر غیرمتمرکز کردن تراکنش‌های مالی، قراردادهای هوشمند داشته باشیم تا بتوانیم دیگر فرآیندها را هم غیرمتمرکز کنیم. ایده‌آل شبکه اتریوم این است که همه‌چیز، از پول گرفته تا شبکه‌های اجتماعی یا انتخابات را هم غیرمتمرکز کند.

الگوریتم استخراج: اثبات کار

پروتکل هش: Ethash

پاداش فعلی استخراج هر بلاک: ۲ ETH

نرخ تولید بلاک: ۱۲ ثانیه

اندازه کل شبکه: نامحدود

هاوینگ بعدی: ندارد

استخراج اتریوم  بهترین رمزارزها برای استخراج

استخراج اتریوم

برای استخراج اتریوم از کارت‌های گرافیک استفاده می‌شود. پس مانند گرین و زی کش، برای استخراج این رمزارز هم نیاز به یک ریگ استخراج دارید. برای تهیه یک ریگ استخراج می‌توانید یک ریگ را به شکل آماده بخرید یا خودتان چند کارت گرافیک را روی یک شاسی سوار کنید. برای مثال، قیمت هر کارت گرافیک AMD Radeon RX 5700 XT که یکی از گزینه‌های خوب برای ساخت ریگ است، حدود ۴۳۰ دلار است. بسته به بودجه اولیه و دیگر شرایط می‌توانید تصمیم بگیرید چند کارت گرافیک در ریگ استخراج خود می‌خواهید.

شبکه اتریوم قصد دارد که الگوریتم خود را از اثبات کار به اثبات سهام تغییر دهد. این یعنی استخراج‌کنندگان این شبکه تبدیل به اعتبار سنج می‌شوند و پاداشی که دریافت می‌کنند، برای تایید تراکنش‌ها است. این پاداش بر اساس مدت زمان حضور در شبکه و میزان سرمایه فعلی اعتبار سنج در شبکه تعیین خواهد شد. البته تاریخ دقیق این تغییر مشخص نیست.

۲-۲ بیت کوین

بیت کوین (BitCoin) با نام اختصاری BTC اولین، محبوب‌ترین و شناخته‌شده‌ترین رمزارز موجود در دنیا است؛ پس نمی‌شود که جای بیت کوین در لیست بهترین رمزارزها برای استخراج خالی باشد. بیت کوین در سال ۲۰۰۹ معرفی شد و اکنون یازده سال از حضورش گذشته است. بیت کوین از الگوریتم اثبات کار برای دادن پاداش به ماینرها استفاده می‌کند. این پاداش در سال ۲۰۰۹، ۵۰ بیت کوین بود و اکنون بعد از گذشت سه هاوینگ، هاوینگ بیت کوین به ۶.۲۵ رسیده است.

الگوریتم استخراج: اثبات کار

پروتکل هش: SHA-256

پاداش فعلی استخراج هر بلاک: ۶.۲۵ BTC

نرخ تولید بلاک: ۱۰ دقیقه

اندازه کل شبکه: ۲۱ میلیون

هاوینگ بعدی: احتمالا ۲۰۲۴

بیت کوین بهترین رمزارز برای استخراج

استخراج بیت کوین

استخراج بیت کوین این روزها تنها به کمک دستگاه‌های ای‌سیک شدنی است. دستگاه‌هایی که به طور خاص برای عمل استخراج طراحی شده‌اند و هزینه تولید بالایی دارند. برای مثال، دستگاهی مانند ASICminer 8 Nano 44Th، در حال حاضر ۶ هزار و ۴۵۴ دلار قیمت دارد. با قیمت متوسط برق صنعتی یعنی ۹۶۵ تومان، و قیمت فعلی بیت کوین یعنی ۱۱ هزار و ۶۴۵ دلار، سودآوری آن حدودا ماهی ۳۰ دلار است. با وجود این که نرخ بازگشت سرمایه در استخراج بیت کوین بسیار کم و طولانی است، اما انتظار می‌رود که با توجه به روند رشد صعودی قیمت بیت کوین، استخراج و حفظ این رمزارز در طولانی مدت به‌صرفه باشد.

والکس، یک پلتفرم خرید و فروش ارز دیجیتال است. شما می‌توانید برای نگه‌داری بیت کوین یا اتریومی که استخراج می‌کنید، از کیف پول والکس استفاده کنید. برای خرید و فروش این رمزارزها هم یک صرافی معتبر ارز دیجیتال مانند والکس به شما برای تبدیل بیت کوین و اتریوم به پول رایج کشور کمک خواهد کرد.

۲-۳ مونرو

مونرو (Monero) با نام اختصاری XMR یک رمزارز دیگر با محوریت حفظ حریم خصوصی است. این رمزارز هم مانند گرین و زی کش به دنبال حفظ حریم خصوصی کاربران است. در نتیجه، تنها فرستنده و گیرنده از مبلغ معامله خبر دارند و سابقه تراکنش‌ در بلاکچین عمومی ثبت نمی‌شود. این ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۴ به دنیای کریپتوکارنسی معرفی شد. رمزارز مونرو به دنبال پیاده کردن سه ارزش امنیت، حفظ حریم شخصی و تمرکززدایی است.

جالب است بدانید که ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین، از بنیان‌گذاران مونرو است.

الگوریتم استخراج: اثبات کار

پروتکل هش: CryptoNote

پاداش فعلی استخراج هر بلاک: ۴.۹۹ XMR به‌علاوه کارمزد تراکنش

نرخ تولید بلاک: ۲ دقیقه

اندازه کل شبکه: نامعلوم

هاوینگ بعدی: ندارد

استخراج مونرو - بهترین رمزارزها برای استخراج

استخراج مونرو

برخلاف بیت کوین، اتریوم و دیگر رمزارزهایی که گفته شد، مونرو برای استخراج حداقل فعلاً نیازی به دستگاه‌های ای‌سیک ندارد. مونرو رو را می‌توانید با لپ‌تاپ‌های شخصی خود استخراج کنید. همین ویژگی این ارز را در لیست بهترین رمزارزها برای استخراج مبتدیان قرار می‌دهد. مونرو در حال حاضر حدود ۱۲۶ دلار قیمت دارد و پانزدهمین رمزارز محبوب بازار کریپتوکارنسی است.

سه نکته که قبل از شروع استخراج باید به یاد داشته باشید

قبل از استخراج نیاز است که نکات مهمی را در نظر بگیرید؛ این نکات عبازت است از:

۱- از ماشین‌حساب‌های استخراج به طور منظم استفاده کنید

ماشین‌حساب‌های استخراج با داشتن نرخ هش دستگاه‌های شما، امکان درنظر گرفتن هزینۀ برق مصرفی و قیمت روز رمزارز، می‌توانند میزان سودآوری استخراج را به شما نشان دهند. در فرآیند استخراج برای خود حد ضرر مشخص کنید و قبل از رسیدن به آن نقطه، از این صنعت خارج شوید یا به سراغ یکی دیگر از اعضای لیست بهترین رمزارزها برای استخراج بروید. برای پیدا کردن این ماشین‌حساب‌ها کافی است عبارت «ماشین حساب استخراج» یا «Mining calculator» را در گوگل سرچ کنید.

۲- میزان و هزینه برق مصرفی را کنترل کنید

پیش از آن که حساب و کتاب هزینه برق از دستتان در برود، به دنبال تهیه یک منبع برق ارزان و پایدار باشید. این برق را برای راه اندازی دستگاه استخراج، دستگاه‌های تهویه و تامین اینترنت لازم برای استخراج، نیاز دارید.

۳- نرخ بازگشت سرمایه را حساب کنید

ببینید برای این که سرمایه‌گذاری اولیه‌تان جبران شود و وارد مرحله سوددهی شوید، چقدر زمان لازم دارید. این معیار از آن‌جایی مهم است که هر روز دستگاه‌های مدرن و قدرت‌مند‌تری به بازار معرفی می‌شوند. این دستگاه‌ها قدرت هش بالاتری دارند و می‌توانند دستگاه‌های قدیمی را از رده خارج کنند. پس اگر نرخ بازگشت سرمایه خیلی طولانی باشد، تقریباً هرگز قابل دسترسی نخواهد بود.

محاسبه نرخ بازگشت سرمایه در استخراج رمزارزها

جمع بندی

لیست بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج به همین پنج گزینه محدود نیست. دنیای کریپتوکارنسی هر روز بزرگ‌تر می‌شود. علاوه بر این، دنیای کریپتوکارنسی چندان پیش‌بینی پذیر نیست. اگر می‌خواهید که وارد فرآیند هیجان انگیز استخراج رمزارز شوید، یادتان باشد که باید ریسک‌های زیادی را بپذیرید. از سقوط ناگهانی قیمت‌ها گرفته تا تکنولوژی‌های جدید و گرانی که شاید پا به پای آن‌ها حرکت کردن سخت باشد.

اگر تصمیم گرفتید یکی از اعضای لیست بهترین رمزارزها برای استخراج این مقاله را انتخاب کنید، حتماً از تجربه خود برای ما بنویسید. ما در والکس منتظر خواندن نظرات شما هستیم.

(۲ امتیاز) - ۳/۵

روزنامه‌نگاری خوانده‌ام و کلمه به کلمه پا به دنیای محتوا گذاشته‌ام. ورود به بازارهای مالی و دنیای ارز دیجیتال قدم بلند من برای یادگیری بیشتر است.
نوشته های مشابه
guest
ایمیل شما نمایش داده نمی شود
6 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
فرزاد ناطقی
فرزاد ناطقی
13 روز قبل

درود بر شما
سپاس از مطلب بسیار خوبتون.
خواستم‌بپرسم الان که دیگه نمیشه بیت‌کوین و اتریوم و … رو استخراج کرد، درسته؟
پیشنهاد شما باتوجه به سابقه و تجربه‌تون، استخراج چه رمزارزیه؟
و اینکه شما خدمات مشاوره در این زمینه دارین؟

ر رواقی
ر رواقی
11 روز قبل
پاسخ به  فرزاد ناطقی

سلام و عرض ادب
امکان استخراج بیت کوین تا سال ۲۱۴۰ میلادی امکان پذیر است. اما اتریوم به دلیل تغییر الگوریتم خو به مدل اثبات سهام قابل استخراج با دستگاههای ماینر نیست. توجه داشته باشید که فقط میتوانید رمزارزهای مبتنی بر اثبات کار (pow) را استخراج کنید. ما در والکس هیچ گونه خدمات مشاوره ای برای خرید دستگاه ماینر یا رمزارز خاصی نداریم و همیشه پیشنهاد میکنیم با تحقیقات خود وارد این حوزه شوید.

سپاس از همراهی شما

Zey sey
Zey sey
8 ماه قبل

با سلام و تشکر. بنظرم نکات اشاره شده بسیار مفید بود. و اگر نکات ذکر شده برای کسی که میخاهد وارد اینکار شود مورد تحقیق قرار گیرد ب او بسیار کمک میکند نکاتی که شاید کمتر سایتی به انها اشاره کند.با سپاس

ر رواقی
ر رواقی
8 ماه قبل
پاسخ به  Zey sey

سلام
وقت شما به خیر
بسیار باعث خرسندی ماست که مقاله بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج مورد توجه شما قرار گرفته است. در صورتی که به مبحث ماینینگ رمزارزها علاقه‌مندید، ما مطالعه مقالات دیگری از جمله استخراج ابری چیست؟، سوالات رایج استخراج بیت کوین و اسیک ماینر و ریگ ماینر را هم به شما پیشنهاد میکنیم.

سپاس از همراهی شما

ali
ali
2 سال قبل

بنظرم عالی جواب همه رو دادید. من همشو خوندم. هم استفاده کردم هم یاد گرفتم. براتون آرزوی موفقیت دارم.

لیلی امینی
لیلی امینی
2 سال قبل
پاسخ به  ali

سلام

رضایت شما باعث خوشحالی ماست.
ما هم برای شما موفقیت و سلامتی آرزو داریم دوست عزیز.

سپاس از همراهی شما

دکمه بازگشت به بالا
ثبت نام در والکس