اخبار متاورس

میتسوبیشی و فوجیتسو به دنبال ایجاد منطقه اقتصادی متاورس در ژاپن هستند

این سرویس برای خارج از ژاپن و کشور‌های دیگر هم در دسترس خواهد بود

گروهی از شرکت‌های بزرگ ژاپنی از جمله میتسوبیشی (Mitsubishi)، فوجیتسو (Fujitsu) و بانک میزوهو (Mizuho) با یکدیگر بر سر ایجاد یک منطقه اقتصادی متاورس در ژاپن به توافق رسیدند. هدف آن‌ها، ایجاد زیرساخت‌های متاورس باز با همکاری هم است.

به گزارش والکس و به نقل از The Block، بر اساس اطلاعیه‌ای، این گروه در راستای هدف هاجیمه تاباتا (Hajime Tabata) که مدیر اجرایی سابق Square Enix بود و اکنون مدیرعامل شرکت JP Games است، حرکت می‌کند. هدف تاباتا، به‌روز‌رسانی ژاپن از طریق قدرت بازی‌ها بود.

شرکت‌هایی که این قرارداد را امضا کرده‌اند، فناوری‌ها و خدمات خود از جمله فین تک و گیمیفیکیشن (بازی‌سازی) را برای ایجاد زیرساخت‌های فنی یکپارچه خواهند ساخت. این فرآیند در حال حاضر ریوگوکوکو (Ryugukoku) نامیده می‌شود.

در بیانیه آمده است که از این زیرساخت اجتماعی جدید جهت انتشار اطلاعات، بازاریابی و اصلاح شیوه کار برای شرکت‌های داخلی استفاده خواهد شد. کاربران در فضای جدید تجربه‌ای شبیه به بازی‌های RPG خواهند داشت. این سرویس برای خارج از ژاپن و کشور‌های دیگر هم قابل دسترس خواهد بود. میزوهو زیرساخت‌هایی را برای توکن‌های متاورس و میتسوبیشی ظرفیت لازم برای عملیات مالی متاورس از نوع وب ۳.۰ فراهم خواهد کرد. شرکت بیمه Sompo هم مسئول توسعه بیمه و سیاست‌های ریسک در عصر وب ۳ خواهد بود.

این پروژه نشان‌گر تلاش مشارکت‌کنندگان برای ایجاد زیرساخت متاورس باز است که امکان تعامل با یکدیگر یا توانایی انتقال دارایی‌ها و قابلیت‌ها را در چند دنیای مجازی که توسط شرکت‌های مختلف اداره می‌شوند، فراهم می‌سازد. اتحادیه متاورس باز (OMA) توسط یک سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO) اداره خواهد شد که روند تشکیل آن از سال ۲۰۲۱ شروع شده است.

انجمن بزرگ استاندارد‌های فناوری متاورس که تحت حمایت گروه Khronos قرار دارد، در تلاش است تا روند تصویب قوانین کلی بر فضای آنلاین را سرعت ببخشد. اعضای مؤسس آن شرکت‌هایی از جمله متا و مایکروسافت بودند.

(۱ امتیاز) - ۵/۵
کارشناس ارشد اقتصاد، علاقه‌مند به بازارهای مالی
نوشته های مشابه
guest
ایمیل شما نمایش داده نمی شود
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
ثبت نام در والکس