تحلیل فاندامنتالسرمایه گذاری

آشنایی با شرکت سرمایه گذاری پنترا کپیتال و صندوق های سرمایه گذاری آن

امروزه به دلیل وجود نوآوری و خلاقیت گسترده‌ای که در بازار کریپتو وجود دارد، شرکت‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری فراوانی فعالیت می‌کنند. در حقیقت، پروژه‌های رمز ارزی با راه‌حل‌ها و ایده‌های نوین خود، سرمایه افراد و سازمان‌های متعدد را جذب کرده‌اند. پنترا کپیتال یکی از بهترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری حوزه بلاکچین در آمریکا محسوب می‌شود که بیش از ده سال در این زمینه فعالیت داشته و به جایگاه برجسته‌ای دست یافته است. در این مقاله از والکس، Pantera Capital را معرفی کرده و به بررسی پورتفولیوی آن می‌پردازیم. همچنین با انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری آن آشنا می‌شویم و نحوه عملکرد این شرکت را توضیح خواهیم.

معرفی پنترا کپیتال

همانطور که اشاره کردیم، پنترا یکی از بزرگترین و شاخص‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری در دنیای ارزهای دیجیتال است. این شرکت در سال ۲۰۰۳ توسط دن مورهد (Dan Morehead)، مدیر سابق موسسه Macro Trading، تاسیس شد و ده سال بعد صندوق بیت کوین را به عنوان اولین صندوق رمز ارزی در آمریکا راه‌اندازی کرد. در زمان راه‌اندازی صندوق BTC این شرکت، بزرگترین ارز دیجیتال جهان تنها ۶۵ دلار قیمت داشت. در سال ۲۰۱۷، پنترا اولین صندوق توکن Early-Stage (صندوق‌هایی برای ارائه امکان سرمایه‌گذاری در توکن‌ها در مراحل ابتدایی) را ارائه کرد.

Pantera Capital بیش از ۱ میلیارد دلار دارایی سازمانی را سرمایه‌گذاری کرده و ۴ دفتر در مناطق نیویورک، پورتو ریکو و خلیج سان فرانسیسکو دارد. صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر پنترا از طریق ۵۷ میلیون دلار سرمایه در ۲۸ شرکت، ۲۴۲ میلیون دلار سود کسب کرده‌اند.

در واقع، پنترا کپیتال نخستین موسسه مدیریت دارایی با تمرکز اختصاصی بر روی تکنولوژی بلاکچین در آمریکا به شمار می‌رود. در حال حاضر، این سازمان بیش از ۵.۲ میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت خود دارد، ۳ استراتژی سرمایه‌گذاری پیش گرفته و ۱۰۰ سرمایه‌گذاری خطرپذیر در دست دارد. همچنین، این مجموعه ۴۷ درصد سرمایه در خارج از آمریکا بر عهده گرفته است.

Pantera پورتفویی گسترده از شرکت‌ها و پروژه‌های گوناگون را تشکیل داده که بررسی آن‌ها می‌تواند اطلاعات مفیدی به ما بدهد.

معرفی تیم پنترا کپیتال

تیم پنترا کپیتال

پس از آشنایی با Pantera Capital، زمان معرفی تیم این پروژه است. وب‌سایت رسمی این موسسه تیم خود را بر پایه رهبری دیدگاه‌ها، استعداد فنی و سال‌ها سرمایه‌گذاری اختصاصی در دارایی‌های بلاکچین توصیف می‌کند و این موارد را دلایل موفقیت و پیشرفت این مجموعه می‌داند. در ادامه با اعضای ارشد و برجسته تیم Pantera Capital آشنا می‌شویم:

جایگاه شغلیجایگاه شغلی
دن مورهد (Dan Morehead)بنیان‌گذار – مدیرعامل
مت گورهام (Matt Gorham) مدیر ارشد عملیات
مارک سلفون (Marc Selfon)مدیر ارشد مالی
کاترینا پاگلیا (Katrina Paglia)مدیر ارشد حقوقی
جف لوییس (Jeff Lewis)مدیر محصول صندوق‌های پوشش ریسک
دنیس چو (Dennis Chou)مدیر معاملات
برندن کونس (Brandon Coonse)مدیر بخش فروش‌های سیستمی
کاسمو جیانگ (Cosmo Jiang)مدیر پورتفولیو

صندوق‌های سرمایه‌گذاری Pantera Capital

موسسه Pantera

شرکت سرمایه گذاری پنترا کپیتال، صندوق‌های گوناگونی دارد که بر ابعاد مختلف سرمایه گذاری بلاکچین و رمز ارزهای مختلف مثل ارز دیجیتال ریپل، بیت کوین و موارد دیگر تمرکز دارند. برای آشنایی بهتر با Pantera Capital، توصیه می‌کنیم صندوق‌های آن را نیز بشناسید تا دید بهتری نسبت به این شرکت پیدا کنید.

صندوق Fund V

این صندوق موسسه Pantera Capital دایره گسترده‌ای از دارایی‌های بلاکچینی را پوشش می‌دهد. Fund V یک صندوق ریسک‌پذیر است که در سهام پرریسک، توکن‌های Early-Stage و توکن‌های نقدینگی سرمایه‌گذاری می‌کند. بر اساس اطلاعات وب‌سایت رسمی شرکت مورد اشاره، این صندوق هنوز راه‌اندازی نشده و در آوریل ۲۰۲۵ آغاز به کار خواهد کرد.

صندوق توکن نقدینگی (Liquid Token)

این صندوق که در نوامبر ۲۰۱۷ راه‌اندازی شده، یک صندوق با استراتژی‌های متعدد است که معمولا هر بار در ۱۰ تا ۲۰ توکن نقدینگی سرمایه گذاری می‌کند. این صندوق نقدینگی فصلی ارائه داده و در توکن‌هایی با معاملات عمومی سرمایه گذاری دارد و با هدف فراهم کردن پیوند مالی با چنین دارایی‌هایی، فعالیت می‌کند.

صندوق توکن Early-Stage

دیگر صندوق سرمایه گذاری شرکت Pantera Capital که از ژوئیه ۲۰۱۷ شروع به کار کرده Early-Stage نام دارد. این پلتفرم به سرمایه گذاران آمریکایی و خارجی، امکان سرمایه گذاری در توکن‌های نوظهور با افق نقدینگی ۱ تا ۳ سال را ارائه می‌دهد. این صندوق در تیم‌های سازنده پروتکل‌های جدید در اکوسیستم بلاکچین سرمایه گذاری می‌کند و مدل ریسک پذیر و Early-Stage را پیش گرفته است.

صندوق بیت کوین

در حقیقت، این پلتفرم با شروع کار از ژوئیه ۲۰۱۳، اولین صندوق بیت کوین در آمریکا به شمار می‌رود. در وب‌سایت رسمی این ابزار نوشته شده که «صندوق Pantera Bitcoin، یک ردیاب منفعل برای بیت کوین است». این صندوق با حذف مسئولیت خرید و نگهداری BTC، دسترسی سریع و امن به بزرگترین ارز دیجیتال جهان و رقیب قدرتمند اتریوم را فراهم می‌کند.

قیمت بیت کوین
بیت کوین Bitcoin (BTC)
۳,۴۱۰,۰۰۰,۰۰۰.۰۰ تومان
$ ۵۸,۵۸۰.۵۷۰ ۰.۲۲%

خرید و فروش امن، سریع و آسان بیت کوین در والکس

  • معامله بیش از ۱۲۰ کوین دیگر
  • معامله تعهدی با شورت و لانگ
  • بات معامله‌گر رایگان
  • خرید و فروش آنی
  • دریافت اعتبار معاملاتی (سکو)
خرید بیت کوین

صندوق ریسک پذیر

آخرین مورد در این فهرست به صندوق ریسک پذیر اختصاص دارد. این پلتفرم امکان سرمایه گذاری در شرکت‌های سازنده محصولات و ارائه دهنده خدمات در اکوسیستم نوظهور بلاکچین را برای افراد فراهم می‌کند. تاکنون چهار نسخه از این صندوق ایجاد شده و آخرین نسخه آن در سال ۲۰۱۳ شروع به کار کرد.

‌بررسی پورتفولیوی پنترا کپیتال

پورتفولیوی Pantera Capital

در رابطه با شرکت‌های سرمایه‌گذاری، پورتفولیوی آن‌ها بخش مهمی به شمار می‌رود و می‌تواند به ما داده‌های ارزشمندی پیرامون پروژه‌ها ارائه دهد. به طور دقیق‌تر، جهت شناسایی پروژه‌های آینده‌دار و قوی می‌توان پورتفولیوی چنین شرکت‌های بزرگ و شاخصی را مطالعه کرد؛ چرا که آن‌ها در بیشتر موارد به سراغ بهترین گزینه‌ها می‌روند و به همین راحتی‌ها سرمایه‌گذاری نمی‌کنند.

در پورتفولیوی پنترا، نام‌های مختلفی از حوزه‌های گوناگونی همچون دیفای (DeFi)، مالی، زیرساخت و موارد مشابه به چشم می‌خورد. در ادامه در قالب جدول، نام و مشخصات تعدادی از پروژه‌های برجسته موجود در Portfolio پنترا کپیتال را مشاهده می‌کنید.

نامنوع سرمایه‌گذاریحوزه فعالیت پروژه
پولکادات (Polkadot)توکن Early-Stageمالی
الکمی (Alchemy)خطرپذیرزیرساخت
انکر (Ankr)توکن Early-Stageدیفای
بیت استمپ (Bitstamp)خطرپذیرمالی
کوین بیس (Coinbase)خطرپذیرمالی
فایل کوین (Filecoin)توکن Early-Stageزیرساخت
نیر (NEAR)خطرپذیردیفای
وان اینچ (۱inch)خطرپذیردیفای
ریپل (Ripple)خطرپذیرمالی
کاسماس (Cosmos)خطرپذیرمالی
بریو (Brave)خطرپذیرزیرساخت
بیت گو (BitGo)خطرپذیرمالی
ادیوس (Audius)خطرپذیرمالی
بیشتر بخوانید: دیفای چیست

پنترا کپیتال؛ از بهترین شرکت‌های سرمایه‌گذار حوزه بلاکچین

در این مقاله ضمن نگاهی کلی به موسسه Pantera Capital، با صندوق‌ها و پورتفولیوی آن آشنا شدیم و تیم این شرکت را معرفی کردیم. پنترا یکی از معتبرترین و قدیمی‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری در دنیای ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود که بیش از یک دهه سابقه فعالیت دارد. Pantera به شکل‌های گوناگونی، پروتکل‌های بلاکچینی را شناسایی و در آن‌ها سرمایه‌گذاری می‌کند. کاربران برای شناخت پروژه‌های آینده دار و ارزشمند حوزه بلاکچین، می‌توانند پورتفولیوی این موسسه و بقیه شرکت‌های سرمایه‌گذاری معتبر را مطالعه کنند؛ چرا که معمولا این موسسات به سراغ بهترین گزینه‌ها در این حوزه می‌روند.

دیدگاه شما در رابطه با این شرکت چیست؟ نظر خود را با ما در بخش نظرات وب‌سایت والکس به اشتراک بگذارید.

نظرها و کامنت‌های شما در بهبود مطالب والکس کمک کننده خواهد بود.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: ۱ / ۵. مجموع آرا: ۱

منبع
panteracapital
نوشته های مشابه
اشتراک در
اطلاع از
guest
ایمیل شما نمایش داده نمی شود
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا