مقالات ارز دیجیتال

شرکت تسلا؛ همه چیزهایی که باید درباره یکی از مهم‌ترین پذیرندگان دوج کوین بدانید

این روزها نام کمپانی تسلا بیش از پیش بر سر زبان‌افتاده است. خصوصا با وجود تاثیری که روی قیمت دوج کوین و بیت کوین داشته. این مساله بیشتر به دلیل حاشیه‌های رسانه‌ای ایلان ماسک مدیرعامل این شرکت  و حضور در بازار ارزهای دیجیتال است. شرکت Tesla که سابقاً در فاصله سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۷ با نام تجاری تسلا موتورز فعالیت می‌کرد، سازنده آمریکایی خودروهای الکتریکی، پنل‌های خورشیدی، و باتری‌های ماشین‌ها و ذخیره‌سازی برق خانگی است.

این شرکت در سال ۲۰۰۳ توسط کارآفرینان آمریکایی مارتین ابرهارد و مارک تارپنینگ تأسیس و به نام نیکولا تسلا مخترع آمریکایی صربستانی نامگذاری شد. در چند ماه اخیر شرکت تسلا علاوه‌بر فعالیت‌های معمول خود، تحرکاتی در بازار ارزهای دیجیتال نیز داشته است. بخشی از این تحرکات به سرمایه‌گذاری ایلان ماسک در این بازار و خصوصا حمایت از ارز دیجیتال دوج کوین است. بخشی نیز به خبرهایی مبنی بر استفاده از دوج کوین به‌عنوان یکی روش پرداخت در شرکت تسلا مربوط است. ما در این مقاله از وبلاگ تخصصی والکس ضمن معرفی کمپانی تسلا، به ارتباط این شرکت با ارز دیجیتال دوج کوین خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

معرفی کمپانی تسلا

کمپانی تسلا در سال ۲۰۰۳ توسط گروهی از مهندسان تأسیس شد که می‌خواستند ثابت کنند که مردم برای رانندگی الکتریکی نیازی به سازش ندارند. همچنین با خودروهای الکتریکی می‌توانند رانندگی بهتر، سریع‌تر و سرگرم‌کننده‌تر از خودروهای بنزینی داشته باشند. امروزه، تسلا نه تنها وسایل نقلیه تمام الکتریکی، بلکه محصولات تولید انرژی پاک و ذخیره سازی بی نهایت مقیاس پذیر را نیز می سازد. شرکت تسلا بر این باور است که هر چه جهان سریع‌تر به سوخت‌های فسیلی اتکا کند و به سمت آینده‌ای با انتشار صفر آلودگی حرکت کند، بهتر است.

رودستر که در سال ۲۰۰۸ راه اندازی شد، از فناوری پیشرفته باتری و پیشرانه الکتریکی تسلا رونمایی کرد. پس از آن، تسلا اولین سدان تمام برقی ممتاز جهان (مدل S ) را از ابتدا طراحی کرد که در هر رده به بهترین خودرو در کلاس خود تبدیل شده است. مدل S با ترکیب ایمنی، عملکرد و کارایی، انتظارات جهان از خودروی قرن بیست و یکم را بالا برد.

تصویر مدل s تسلا

در سال ۲۰۱۵، تسلا خط تولید خود را با مدل X، ایمن‌ترین، سریع‌ترین و تواناترین وسیله نقلیه کاربردی اسپورت در تاریخ که دارای رتبه‌بندی ۵ ستاره ایمنی در هر دسته از اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها است، گسترش داد.

تسلا در سال ۲۰۱۶ با تکمیل طرح اصلی مخفی مدیرعامل (ایلان ماسک)، مدل ۳ را معرفی کرد؛ یک خودروی الکتریکی با قیمت پایین و با حجم بالا که تولید آن در سال ۲۰۱۷ آغاز شد. اندکی بعد، تسلا ایمن‌ترین و راحت ترین کامیون تاریخ را معرفی کرد. این خودرو برای صرفه‌جویی در هزینه‌های سوخت، یعنی حداقل ۲۰۰۰۰۰ دلار در بیش از یک میلیون مایل طراحی شده است.

در سال ۲۰۱۹، تسلا از مدل Y، یک شاسی بلند سایز متوسط، با حداکثر ۷ صندلی، و Cybertruck رونمایی کرد که کاربرد بهتری نسبت به یک شاسی بلند سنتی و عملکرد بیشتری نسبت به یک خودروی اسپرت دارد.

تصویر مدل y تسلا

خودروهای تسلا در کارخانه آن در فرمونت کالیفرنیا و گیگافکتوری شانگهای تولید می‌شوند. تسلا برای دستیابی به هدف خود برای داشتن ایمن‌ترین کارخانه‌ها در جهان، رویکردی فعالانه برای ایمنی اتخاذ می‌کند و کارکنان تولید را ملزم می‌کند تا قبل از اینکه قدمی بر کف کارخانه بگذارند، در یک برنامه آموزشی چند روزه شرکت کنند. از آنجا، تسلا به ارائه آموزش های حین کار و پیگیری عملکرد روزانه ادامه می‌دهد تا بتوان به سرعت پیشرفت‌ها را انجام داد. نتیجه این است که نرخ ایمنی تسلا در حالی که تولید رمپ افزایش می‌یابد، همچنان بهبود پیدا می‌کند.

کمپانی تسلا همچنین برای ایجاد یک اکوسیستم انرژی پایدار، مجموعه‌ای منحصر به فرد از راه‌حل‌های انرژی، Powerwall، Powerpack و Solar Roof را تولید می‌کند. این راه‌حل‌ها به صاحبان خانه، مشاغل و شرکت‌های برق امکان می‌دهد تولید، ذخیره و مصرف انرژی تجدیدپذیر را مدیریت کنند. پشتیبانی از محصولات خودرو و انرژی تسلا، Gigafactory 1 نام دارد که به‌عنوان تسهیلاتی برای کاهش قابل توجه هزینه‌های باتری طراحی شده است. تسلا با آوردن تولید سلولی در داخل مجموعه خود، باتری‌هایی را با حجم مورد نیاز برای دستیابی به اهداف تولید می‌سازد. در عین حال نیز هزاران شغل ایجاد می‌کند.

این تازه آغاز راه است. با ساخت مقرون‌به‌صرفه‌ترین خودروی تسلا، این کمپانی همچنان به تولید محصولات در دسترس و مقرون‌به‌صرفه برای افراد بیشتری ادامه می‌دهد. این فرایند در نهایت ظهور حمل‌ونقل پاک و تولید انرژی پاک را تسریع می‌کند. ماشین‌های الکتریکی، باتری‌ها و تولید و ذخیره‌سازی انرژی‌های تجدیدپذیر در حال حاضر به‌طور مستقل در دسترس هستند، اما وقتی با هم ترکیب شوند، نمایشی قدرتمند‌تر دارند.

روش‌های پرداخت در کمپانی تسلا

شرکت تسلا در سایت خود در مورد روش‌های پرداختش را چنین شرح داده است؛

هدف ما ارائه گزینه‌های تامین مالی ساده، شفاف و قانع کننده برای استفاده تجاری و خصوصی است. برای گزینه‌های تنظیم‌شده تسلا، ما با شرکای خود کار خواهیم کرد تا بهترین نرخ‌ها را برای شما بیابیم و در امور اداری به شما کمک کنیم. روش‌های پرداخت عبارتند از:

  • Cash
  • Self-Arranged Financing
  • Tesla Partner Financing
  • Self-Arranged Lease

تسلا و بیت کوین

شرکت تسلا در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ علاوه بر سرمایه‌گذاری ۵/۱ میلیاردی روی ارز دیجیتال بیت‌کوین، این ارز دیجیتال را به‌عنوان یک روش پرداخت برای خرید خودروهای الکتریکی خود پذیرفت. پس از مدتی برخی از فعالان و سازمان‌های محیط زیستی به این دلیل که استخراج بیت‌کوین با الگوریتم اثبات کار تاثیری سوء بر محیط زیست دارد، به انتقاد از این اقدام شرکت تسلا پرداختند.

نتیجه این انتقادات این شد که تسلا از حمایت از ارز دیجیتال بیت‌کوین عقب نشینی کرد و دیگر از آن به‌عنوان یک روش پرداخت استفاده نکرد. در ژوئن ۲۰۲۱ ایلان ماسک مدیرعامل کمپانی تسلا، اعلام کرد که هرگاه بیت‌کوین نصف هش ریت خودش را از انرژی‌های تجدیدپذیر تامین کند، تسلا نیز روش پرداخت با ارز دیجیتال بیت کوین را دوباره برقرار خواهد کرد.

این اواخر نیز گویا تسلا قصد دارد ارز دیجیتال دوج کوین را روشی برای خرید خودروهای خود پشتیبانی کند.

دوج کوین و تسلا

خرید از تسلا با دوج کوین

دوج کوین چیست؟ این ارز یکی از آلت‌کوین‌ها است که ساختاری همچون لایت کوین و بیت کوین دارد. این آلت کوین در دسته میم کوین‌ها قرار داشت، اما رفته رفته با حمایت‌های افراد مشهوری چون ایلان ماسک، اسنوپ داگ و لیل یاچی، چهره جدی به خود گرفت. گفتنی است که تکنولوژی پایه دوج کوین از ارز دیجیتال لایت کوین نشات گرفته است.

ایلان ماسک به‌عنوان شخصیت سال از جانب مجله تایم انتخاب شد. او در مصاحبه با این مجله، ارز دیجیتال بیت‌کوین را برای یک شیوه پرداخت مناسب ندانست؛ اما دوج کوین را برای این موضوع گزینه مناسبی عنوان کرد.

همچنین ایلان ماسک در ۱۴ دسامبر ۲۰۲۱ یعنی ۲۳ آذر ۱۴۰۰ طی توییتی عنوان کرد که تسلا برخی از کالاها را با دوج کوین قابل خرید می‌سازد تا ببیند که چگونه پیش می‌رود.

این مصاحبه و توییت ایلان ماسک باعث افزایش قیمت دوج کوین در بازار ارزهای دیجیتال شد.

تصویر توییت ایلان ماسک درمورد استفاده از دوج کوین در تسلا

استخراج ارز دیجیتال دوج کوین به چه شکل است؟

این ارز دیجیتال یک ارز دیجیتال تورمی است و عرضه نامحدودی دارد. همانطور که گفتیم ساختار و عملکرد دوج کوین مانند ارز دیجیتال لایت کوین است؛ به همین دلیل تقریبا همه افرادی که می‌خواهند لایت کوین را استخراج کنند، استخراج دوج کوین هم انجام می‌دهند. زیرا استخراج این دو ارز دیجیتال باهم، سود بیشتری دارد. البته راه‌ های بهینه به‌دست آوردن دوج کوین هم مطرح است:

  •  ایجاد حساب کاربری در سایت‌هایی چون Idle-Empire
  •  شرکت در نظرسنجی‌ها
  • تماشای ویدیو
  • پاسخ به سوالات و پیشنهادات

برای ذخیره کوین‌های خود می‌توانید به سراغ بهترین بهترین کیف پول های دوج کوین بروید. پیشنهاد ما به شما رزور، لجر، زینگو، کوین بیس، بایننس، جیمینی،کوین اسمارت و کراکن است.

شرکت‌های سرمایه‌گذار دوج‌کوین کدام‌اند؟

از آنجا که ارز دیجیتال دوج کوین یک روش های سریع و کم هزینه برای پرداخت است، از این ارز دیجیتال برای پرداخت جوایز و پاداش‌ها استفاده می‌شود. دیگر مورد استفاده از ارز دیجیتال دوج کوین، استفاده از آن برای رویدادهای خیره و جمع‌آوری کمک‌های مالی است. این کاربردها و ویژگی‌ها موجب شده است که  برخی شرکت‌ها روی این ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند. سه مورد از مهم‌ترین شرکت های سرمایه گذار دوج عبارت‌اند از:

•  تسلا

•   Quest Diagnostics

•   Square

 

شرکت تسلا در چه سالی تاسیس شد؟

شرکت تسلا در سال ۲۰۰۳ توسط کارآفرینان آمریکایی مارتین ابرهارد و مارک تارپنینگ تأسیس شد و به نام نیکولا تسلا مخترع آمریکایی صربستانی نامگذاری شد

کمپانی تسلا چرا از حمایت از بیت‌کوین به‌عنوان یک روش پرداخت عقب نشینی کرد؟

زیرا برخی از فعالان و سازمان‌های محیط زیستی به این دلیل که استخراج بیت‌کوین با الگوریتم اثبات کار تاثیری سوء بر محیط زیست دارد، به انتقاد از این اقدام شرکت تسلا پرداختند.

کدام شرکت‌ها روی دوج کوین سرمایه‌گذاری می‌کنند؟

کمپانی تسلا، شرکت تشخیصی و تحقیقاتی Quest Diagnostics و شرکت فین‌تک Square

(۲ امتیاز) - ۵/۵
منبع
teslateslainvestopedianasdaq
نوشته های مشابه
guest
ایمیل شما نمایش داده نمی شود
6 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
سعید
سعید
6 ماه قبل

درود
چرا تسلا و ایلان ماسک دست از حمایت بیت کوین برداشتند؟

رامین رواقی
رامین رواقی
6 ماه قبل
پاسخ به  سعید

سلام
وقت شما به خیر
به دلیل انتقادات زیاد فعالان محیط زیست که استخراج بیت‌کوین با الگوریتم اثبات کار را برای محیط زیست مضر می‌دانند، تسلا از حمایت بیت‌کوین عقب نشینی کرد و دیگر از آن به‌عنوان یک روش پرداخت استفاده نکرد. همچنین در سال گذشته ایلان ماسک اعلام کرد که هرگاه بیت‌کوین نصف هش ریت خودش را از انرژی‌های تجدیدپذیر تامین کند، مجددا روش پرداخت با بیت کوین را برقرار خواهد کرد.

سپاس از همراهی شما

Reza
Reza
6 ماه قبل

سلام و خسته نباشید
ببخشی ۲تا سوال دارم. الان تسلا از دوج کوین حمایت میکنه؟ چه ارزها برای خرید محصولات تسلا توسط ایلان ماسک پذیرفته شده؟
ممنونواز لطفتون

رامین رواقی
رامین رواقی
6 ماه قبل
پاسخ به  Reza

سلام
وقت شما به خیر
بله تسلا صرفا برای فروش برخی محصولات خود از دوج کوین پشتیبانی می‌کند. در حال حاضر روش‌های پرداخت تسلا عبارتند از:
Cash
Self-Arranged Financing
Tesla Partner Financing
Self-Arranged Lease

سپاس از همراهی شما

علی
علی
6 ماه قبل

تسلا هر چه قدرم تو زمینه تکنولوژی و هوش مصنوعی قوی باشه تجربه ساخت ماشین نداره. به نظرم ماشینهای تسلا از نظر دانش فنی خیلی با بنز و خودوسازهای برتر فاصله دارند.

رامین رواقی
رامین رواقی
6 ماه قبل
پاسخ به  علی

سلام
وقت شما به خیر
ممنون از اینکه نظر خود را با ما در میان گذاشتید. البته نباید فراموش کنیم مسیری که تسلا در کمتر از ۱۰ سال برای رسیدن به چنین سطحی از تولید خودروهای برقی و هوشمند را طی کرده، کمتر خودروسازی موفق به انجام ان شده است. به هر حال دنیای تکنولوژی است و صحبت کردن با قاطعیت در مورد اینده بسیار مشکل.

سپاس از همراهی شما

دکمه بازگشت به بالا
ثبت نام در والکس