قیمت متال (لحظه‌ای)

97,812تومان
-2.19%
1.49$
کم‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)بیش‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

108,896تومان

113,488تومان

1.66$1.73$

حجم معاملات (۲۴h)

23,821,787

$

تسلط به بازار (دامیننس)

0%

حجم کل بازار

107,910,947

$

ارز در گردش

97%

مجموع ارز در دسترس

66,588,888

حداکثر ارز قابل عرضه

نامشخص

نوع شبکه در والکس
رتبه جهانی

425

متال چیست؟

متال یک پلتفرم بلاکچینی است که هدف آن دسترسی بیشتر به ارزهای دیجیتال با تسهیل آن‌ها برای عموم مردم است. رمزارز MTL یک توکن کاربردی در پلتفرم متال محسوب می‌شود که به داندگان خود تخفیف‌های معاملاتی هنگام استفاده از برنامه Metal Pay Cash & crypto ارائه می‌دهد. پلتفرم متال و ارز MTL، با هدف ترغیب مردم به پذیرش و استفاده از رمزارزها، به عنوان یک روش پرداخت راه‌اندازی شده و به افراد اجازه می‌دهد پول را به صورت آنی در سراسر جهان ارسال و دریافت کنند.

ارز دیجیتال MTL چیست؟

ارز دیجیتال MTL

ارزهای دیجیتال با هدف حذف واسطه‌های بانکی از معاملات و غیرمتمرکزسازی روند پرداخت، به وجود آمدند. اما با این حال هزینه گس، کارمزد بالا و مدت زمان طولانی برای تایید تراکنش‌ها، یکی از مشکلات این سیستم است. بنابراین شبکه metal pay با هدف حل این مشکلات به وجود آمد. ارز متال، یک توکن ERC-20 بر بستر  بلاکچین اتریوم است. این توکن، ارز بومی اپلیکیشن metal pay بوده و کاربران می‌توانند از MTL در این اپلیکیشن استفاده کنند.

توکن MTL در سیستم‌های بانکی مورد استفاده قرار می‌گیرد و فرآیند تبدیل پول نقد به ارز و پرداخت آن را تسهیل می‌کند. بنابراین افرادی که از توکن MTL استفاده می‌کنند، می‌توانند با کارمزد نزدیک به صفر تراکنش خود را انجام دهند. همچنین پلتفرم Metal به منظور تشویق کاربران، تقریباً ۵٪ مبلغ تراکنش را به آن‌ها پاداش می‌دهد.

نحوه عرضه توکن MTL

ارز دیجیتال MTL دارای حداکثر عرضه 66,588,888 توکن است که در حال حاضر همه آنها به بازار عرضه شده است. نحوه توزیع این توکن به صورت زیر است:

 • 39.6 درصد: اعطای پاداش بر مبنای الگوریتم اجماع PoPP

 • 31.7 درصد: عرضه اولیه

 • 20.1 درصد: عملکرد شبکه

 • 5.7 درصد: پاداش کارمندان و مشاوران

 • 2.9 درصد: بنیاد Metal

کاربرد ارز دیجیتال متال (MTL)

کاربرد ارز دیجیتال متال

ارز متال توکن حاکمیتی پلتفرم metal pay است. ارز MTL و شبکه Metal خدمات زیر را به کاربران ارائه می‌دهند:

 • ارائه خدمات خرید، فروش، معامله و ارسال بیش از ۱۰۰ نوع ارز مختلف

 • امکان ثبت تراکنش به صورت همتا به همتا

 • اهدای پاداش ۵ درصدی به ازای استفاده از پلتفرم برای معاملات

 • تخفیف کارمزد در تراکنش‌های با حجم بالا

ویژگی‌های مهم ارز دیجیتال متال

ویژگی های ارز متال

ارز دیجیتال متال به‌عنوان روشی برای پرداخت شناخته می‌شود، بنابراین ویژگی‌های مهم آن نیز به تسهیل روند پرداخت در قالب ارز دیجیتال اختصاص یافته است. این ویژگی‌ها عبارتند از:

 • راه حل پرداخت: ارز MTL با هدف ارائه راه حلی برای پرداخت‌های بلاکچینی فعالیت خود را شروع کرد و قصد دارد به پی پال غیرمتمرکز بلاکچین تبدیل شود.

 • اثبات پرداخت‌های پردازش شده: یکی از ویژگی‌های متال، استفاده از یک رویکرد جدید به نام الگوریتم اجماع اثبات پرداخت‌های پردازش شده (PoPP) است. PoPP این امکان را فراهم کرده تا کاربران با استفاده از این پلتفرم و معامله یا تبدیل ارز فیات به متال، بتوانند MTL به دست آورند.

 • پاداش استفاده از شبکه: تیم Metal، تنها به واسطه استفاده از ویژگی‌های این پلتفرم مانند تبدیل فیات به ارز یا تکمیل پرداخت، ارز MTL را بین کاربران توزیع می‌کنند. به طور خلاصه، این ارز با استیکینگ و ماینینگ به دست نمی‌آید.

 • شفافیت شبکه: هویت تیم توسعه‌دهنده متال کاملا مشخص است و تراکنش‌ها به واسطه استفاده از تکنولوژی بلاکچین، کاملا قابل ردیابی است.

 • کیف پول‌های متنوع: توکن MTL بر پایه استاندارد ERC-20 ساخته شده است. به همین خاطر تمامی کیف پول‌های ERC-20، از این ارز پشتیبانی می‌کنند.

سرمایه‌گذاران و شرکای ارز MTL

سازندگان ارز دیجیتال Metal برای این که بتوانند در رسیدن به اهداف خود به خوبی عمل کنند، با برخی از شرکت‌ها و سازمان‌ها مشارکت دارند. متال‌پی بخش بزرگی از موفقیت‌های امروز خود را مدیون این شرکت‌ها مانند Blocks.io است. سایر شرکای Metal عبارتند از:

 • Alphabit Fund (شرکت سرمایه‌گذاری در زمینه پروژه‌های بلاکچینی)

 • G2 Ventures (شرکت سرمایه‌گذاری در تکنولوژی‌های جدید)

 • Erik Voorhees (مالک و بنیان‌گذار پلتفرم شیپ شیفت)

 • Andrew Lee

 • Gateway

بنیانگذاران متال

Metal Pay، گسترش تیم توسعه‌دهنده خود را از سال ۲۰۱۶ آغاز کرد. این تیم اکنون از تعداد زیادی مهندس، سرمایه‌گذار، مشاور و کارمند تشکیل شده است. مهره‌های اصلی و تاثیرگذار پروژه MTL عبارتند از:

 • مارشال هاینر (Marshall Hayner): مارشال در سمت مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران پلتفرم متال، در تیم پروژه حضور دارد. مارشال قبلاً استارتاپی به نام Hayner Trees را راه‌اندازی کرده بود، اما آشنایی با صنعت بلاکچین او را به یکی از مدافعان سرسخت این پروژه تبدیل کرد.

 • ایرینا برکن (Irina Berkon): برکن، در سمت مدیر مالی در Metal فعالیت می‌کند. او ۱۵ سال سابقه فعالیت در امور مالی شرکت‌های معتبر را در رزومه خود دارد.

 • سید پریهار (Sid Parihar): پریهار طراح اپلیکیشن IOS در تیم MTL است. سید پیشتر در تیم اپل مشغول به فعالیت بود و بعدها برای ارتقا اپلیکیشن METALPAY برای IOS، به این تیم پیوست.

 • گلن مارین (Glenn Marien): مارین، یکی دیگر از بنیان‌گذاران ارز MTL و مسئول اصلی توسعه اپلیکیشن متال است.

امنیت شبکه متال چگونه تامین می‌شود؟

امنیت ارز متال

پلتفرم Metal، به جای استفاده از الگوریتم اجماع اثبات کار یا اثبات سهام، از مکانیسم اجماع اثبات پرداخت پردازش شده (PoPP) استفاده می‌کند. همچنین امنیت شبکه MTL نیز از طریق همین مکانیسم تامین می‌شود. در این مکانیزم کاربران در هنگام ثبت نام، باید از طریق شماره خدمات اجتماعی، پاسپورت یا شناسنامه، عملیات احزار هویت خود را انجام دهند. در مرحله بعدی، کاربران عکس سلفی به همراه کارت شناسایی خود را به پلتفرم ارسال می‌کنند و در صورت تایید، حساب metal pay برای آن‌ها فعال می‌شود. 

همچنین این شبکه، برای اطمینان از امنیت پلتفرم خود، خدماتش را با استفاده از فناوری اختصاصی ضد پولشویی (aml) و ضد کلاهبرداری، به کاربران ارائه می‌دهد.

نحوه خرید و فروش متال

خوشبختانه صرافی‌های زیادی از ارز دیجیتال MTL پشتیبانی می‌کنند. از این صرافی‌های معتبر می‌توان به بایننس، کوین بیس و کوکوین اشاره کرد. فراموش نکنید برای کاربران ایرانی بهترین انتخاب استفاده از صرافی‌های داخلی است. صرافی والکس ارز متال را در دو پایه تتر و تومان پشتیبانی کرده و شما به راحتی در این پلتفرم می‌توانید این دارایی را خرید و فروش کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش ثبت نام و احراز هویت در والکس

نحوه خرید متال در صرافی والکس

خرید متال در صرافی والکس تنها از طریق خرید در بخش OTC امکان‌پذیر است.

خرید متال در بخش OTC

 • برای خرید توکن MTL در بخش OTC، در صفحه اصلی والکس، روی تب «خرید فروش آنی» کلیک کرده و وارد بخش «خرید آنی» شوید.

خرید آنی متال

 • در صفحه خرید آنی، در نوار «جست‌وجوی کوین»، نام متال را تایپ کرده و آن را انتخاب کنید.

بخش OTC متال برای خرید

 • در صفحه خرید آنی MTL، در قسمت «پرداخت می‌کنم»، مبلغ خرید به تومان را وارد کنید.

نکته: می‌توانید با جابجایی اهرم «موجودی در دسترس»، درصد پولی که می‌خواهید هزینه کنید را مشخص کنید.

 • در باکس «دریافت می‌کنم»، میزان کوینی که دریافت می‌کنید را مشاهده خواهید کرد.

 • در انتها روی گزینه «خرید» کلیک کنید.

صفحه خرید آنی متال

نحوه فروش متال در صرافی والکس

فروش MTL در صرافی والکس نیز مانند فرایند خرید، تنها به‌وسیله بخش OTC امکان‌پذیر است.

فروش متال در بخش OTC

 • برای فروش MTL در بخش OTC، در صفحه اصلی والکس، روی تب خرید فروش آنی کلیک کرده و وارد بخش «فروش آنی» شوید.

فروش آنی متال

 • در صفحه فروش آنی، در نوار «جست‌وجوی کوین» نام متال را تایپ کرده و آن را انتخاب کنید.

انتخاب بخش OTC متال برای فروش

 • در صفحه فروش آنی MTL، در قسمت «می‌فروشم»، مقدار MTL موردنظر برای فروش را وارد کنید.

صفحه فروش آنی متال

نکته: می‌توانید با جابجایی اهرم «موجودی در دسترس»، بر اساس درصدهای از پیش تعیین شده، میزان MTL قابل فروش را تعیین کنید.

 • در باکس «دریافت می‌کنم»، مبلغ دریافتی را بر حسب تومان مشاهده خواهید کرد. 

 • در انتها روی گزینه «فروش» کلیک کنید.

معرفی کیف پول های متال

کیف پول ارز متال

توکن متال به‌ عنوان ارز بومی شبکه پرداخت متال پی شناخته می‌شود. این توکن دارای کیف پول‌های متنوعی است که شامل انواع سخت افزاری، نرم افزاری و تحت وب می‌شود. به‌دلیل اینکه MTL بر بستر بلاکچین اتریوم راه‌اندازی شده، کیف پول‌هایی که استاندارد ERC-20 را پشتیبانی می‌کنند، قابلیت ذخیره‌سازی توکن MTL را نیز دارند.

کیف پول سخت افزاری

کیف پول سخت افزاری دستگاهی فیزیکی است که به‌طور تخصصی برای ذخیره ارزهای دیجیتال طراحی شده‌ است. این کیف پول‌ها از نوع ولت‌های سرد به شمار می‌آیند و به دلیل نگهداری کلیدهای خصوصی به صورت آفلاین، از امنیت بالایی برخوردار هستند.

 • ترزور (Trezor)

 • لجر نانو اس/ایکس (Ledger nano s/x)

کیف پول نرم افزاری

کیف پول نرم افزاری، در قالب اپلیکیشن موبایل و نرم افزار کامپیوتر قابل استفاده است. کلید خصوصی در این والت‌ها در حافظه موبایل یا کامپیوتر نگهداری می‌شود و به همین دلیل امنیت پایین‌تری نسبت به کیف پول سخت افزاری دارند. والت نرم افزاری برای کاربرانی که از متال برای انجام معاملات روزانه استفاده می‌کنند، گزینه مناسبی است. 

کیف پول تحت وب

کیف پول تحت وب، امنیت به مراتب پایین‌تر از نمونه نرم افزاری و سخت افزاری دارد. این والت از کلید خصوصی کاربران در سرورهای آنلاین خود نگهداری می‌کند و به همین دلیل در برابر حملات هکرها آسیب‌پذیرتر است.

 • گواردا (Guarda)

نکته: کاربران می‌توانند پس از خرید متال، آن را در کیف پول صرافی والکس نگهداری کنند. در والکس ارزهای دیجیتال در کیف پول سرد و با امنیت بالا نگهداری می‌شود.

پرسش‌های متداول

متال پلتفرمی بلاکچینی است که به وسیله اپلیکیشن متال پی (Metal Pay) پرداخت‌های کریپتویی را امکان‌پذیر می‌کند.

ارز MTL و شبکه Metal خدماتی مانند امکان خرید، فروش، معامله و ارسال بیش از ۱۰۰ نوع ارز مختلف و انجام تراکنش به صورت همتا به همتا را ارائه می‌دهد.

ارز دیجیتال MTL دارای حداکثر عرضه 66,588,888 توکن است که در حال حاضر همه آنها در بازار عرضه شده است.

تیم توسعه متال شامل برنامه‌نویسان، مشاوران و کارمندان بسیاری است. اما بنیانگذاران اصلی این پروژه، مارشال هاینر و گلن مارین هستند که تجربه فعالیت در زمینه بلاکچین و رمزارزها را داشته‌اند.

علاوه‌بر امکان نگهداری متال در کیف پول‌های سخت افزاری مانند ترزور و لجر، کابران می‌توانند از والت نرم‌افزاری متال پی به عنوان کیف پول اختصاصی توکن MTL استفاده کنند.

صرافی والکس یکی از معتبرترین صرافی‌های ایرانی است که امکان خرید متال در دو پایه تتر و تومان را فراهم کرده است. شما می‌توانید پس از ثبت نام و احراز هویت در والکس، فرایند خرید متال را در بخش OTC آغاز کنید.

جدیدترین اخبار متال

خرید ارز‌های مشابه

خرید ریپل - تومان
+0.82%

34,231

تومان
خرید استلار - تومان
+1.29%

7,478

تومان
خرید متیک - تومان
+0.05%

46,111

تومان
خرید فانتوم - تومان
+1.66%

48,440

تومان
خرید الروند - تومان
+4.17%

2,855,617

تومان
خرید آوه - تومان
+3.05%
آوهAAVE

5,918,134

تومان
خرید میکر - تومان
-1.1%

197,682,052

تومان
خرید یرن فایننس - تومان
-0.88%

458,800,369

تومان
خرید سلر نتورک - تومان
+0.22%

1,804

تومان
خرید سینتتیکس نتورک - تومان
-2.08%

196,911.341

تومان

محاسبه قیمت متال (MTL)

MTL

Metal DAO