تحلیل و سرمایه گذاری

با 6 روش کسب درآمد از بیت کوین و سایر رمزارزها آشنا شوید

در مقاله‌های قبل، در مورد بیت کوین و استخراج بیت کوین و کیف پول‌ ارز دیجیتال صحبت کرده‌ایم. در این مقاله، می‌خواهیم چند روش کسب درآمد از بیت کوین را به شما معرفی کنیم.

معرفی روش‌های کسب درآمد از بیت کوین

افراد از روش‌های گوناگون می‌توانند بیت کوین آنلاین به دست آورند. اما درست مثل زندگی واقعی، هیچ چیز رایگان به دست نمی‌آید. هر روشی که برای به‌دست آوردن بیت کوین در پیش بگیرید، باید چیزی در عوض آن پرداخت کنید، مانند: زمان، دانش و یا حتی قدرت پردازش کامپیوترتان.
برخی از روش‌های ذکر شده در این مقاله به تلاش کمی نیازمندند و به تبع آن دستاورد این روش‌ها هم قابل توجه نخواهد بود. روش‌های دیگر ممکن است پرسودتر باشند اما برای استفاده از این روش‌ها، لازم است سطح مشخصی از دانش و تجربه درباره صنعت و بازار ارزهای دیجیتال داشته باشید.
بنابراین اگرچه این طور به نظر می‌رسد که بیت کوین و به طور کلی ارزهای دیجیتال راه آسانی برای کسب درآمد هستند اما بدون تخصص تقریباً ناممکن است (داشتن دانش در هر حوزه‌ای کارگشا است). اگر مشتاق بدست آوردن آنلاین بیت کوین هستید، در ادامه روش‌هایی را معرفی می‌کنیم که دانستن آنها خالی از لطف نیست.
برخی وبسایت‌ها در عوض انجام کارهای کوچک به شما مقدار بسیار ناچیزی بیت کوین می‌دهند. معروف‌ترین انواع این وبسایت‌ها، عبارتند از:

۱- وبسایت‌های تبلیغات کلیکی

همان طور که از اسم‌شان پیداست، این وبسایت‌ها در ازای بازدید کردن از سایت‌های مشخص و یا دیدن تبلیغات مشخصی به کاربران بیت کوین می‌دهند.
وبسایت‌های بسیار زیادی از این دست وجود دارند که “Ads۴BTC” از مشهورترین و محبوب‌ترین این وبسایت‌ها است. این وبسایت به کاربران امکان انتخاب تبلیغات 5، 10 و 20 ثانیه‌ای را می‌دهد. بر همین اساس، مقادیر بیت کوین دریافتی متفاوت خواهد بود.
اگر در این وبسایت در تمام طول روز تبلیغات ۲۰ ثانیه‌ای برای شما پخش شود، در پایان چیزی کم‌تر از ۱۰ دلار خواهید داشت.

۲- فاسِت‌های بیت کوین

فاست بیت کوین (Bitcoin Facuets) نوعی از وب سایت است که مقدار کمی بیت کوین به کاربرانش می‌دهد. صاحبان این گونه وبسایت‌ها از طریق قرار دادن تبلیغات روی وبسایت درآمد کسب می‌کنند و به افرادی که از تبلیغات دیدن می‌کنند یا به تکمیل مطالعات کمک می‌کنند، بیتکوین می‌پردازند.
این صنعت ۵۰٪ از ترافیک سایت‌های مرتبط با بیت کوین را تشکیل می‌دهد. اینگونه وبسایت‌ها درصدی از بیت کوین پرداختی به بازدیدکنندگانی که شما به سایت دعوت می‌کنید را به شما پرداخت می‌کنند.
این پدیده منجر به استفاده کاربران از “فاستْ چرخان‌ها” (Bitcoin faucet rotators) شده است که به کاربران این امکان را می‌دهد که در مدت کوتاه وارد تعداد زیادی فاست شوند و البته خودشان بابت آوردن شما به فاست‌های مختلف، از آن‌ها (فاست‌ها) پورسانت دریافت می‌کنند.
استفاده از فاست‌ها هم مانند استفاده از سایت‌های تبلیغات کلیکی یک راه حل منطقی‌ برای به دست آوردن ارز دیجیتال نیست. حتی با استفاده از بهترین فاست چرخان‌ها، کاربران نمی‌توانند بیش از ۲-۱ دلار در روز به دست آورند.
اگرچه 2 روش ذکر شده در بالا، آسان‌ترین روش‌های کسب درآمد از بیت کوین هستند، اما زمانبرترین (نسبت به مقدار بیت کوینی که به دست می‌آورید) روش موجود نیز هستند.
در ادامه، به معرفی 4 روش دیگر برای کسب درآمد از بیت کوین پرداخته‌ایم.

3. خرده‌کاری ارز دیجیتال

در ابتدا به سراغ تعریف کلی از خرده‌کاری ارز دیجیتال می‌رویم.
خرده‌کاری (Micro Jobs) ارز دیجیتال عبارت‌اند از:
وظایف کوچکی که در ازای دریافت مقدار کمی ارز دیجیتال (مانند بیت‌ کوین یا اتریوم) انجام می‌شوند.
وبسایت‌هایی مانند Coinworker ارائه دهنده‌ی چنین وظایفی هستند. این وظایف برای نمونه می‌تواند تست یک “plugin”  برای سنجش سازگاری آن با مرورگرتان یا حتی باز نشر یک پست در توییتر باشد.
پولی که از این روش به دست می‌آید، ناچیز است اما در مقایسه با مقداری که از فاست‌ها و سایت‌های تبلیغات کلیلکی به دست می‌آید، کمی بیشتر است.

4. نویسندگی درباره بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال

اگر درباره بیت کوین آگاهی دارید یا به کریپتوکارنسی و ارزهای دیجیتالی علاقه‌مند هستید، با به اشتراک گذاشتن اطلاعاتتان در این موضوع، می‌توانید بیت کوین به دست آورید. مقدار درآمدی که به دست می‌آورید، بسته به میزان تخصص‌تان در این حوزه متفاوت است.
به دست آوردن درآمد قابل قبول با دانش کافی درباره بیت کوین، تتر، بیت کوین کش و سایر رمزارزها رابطه تنگاتنگی دارد. تعداد رو به رشدی از وبلاگ‌ها و سایت‌های خبری هستند که به نویسندگان اختصاصی نیاز دارند تا درباره بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتالی مطلب بنویسند.
نویسندگان خوب از ۳۰ دلار تا ۱۰۰ دلار به ازای ۱۰۰۰ کلمه دریافت می‌کنند. همچنین نویسندگان خودشان مشخص می‌کنند که دستمزدشان را به صورت بیت کوین و یا به صورت وجه نقد دریافت کنند.
وبسایت‌هایی مانند Coinality، برای شروع نوشتن درباره بیت کوین مناسب است.

5. استخراج بیت کوین

تازه‌کاران صنعت بیت کوین مبالغ قابل توجهی از طریق استخراج آن به دست آورده‌اند.
استخراج بیت کوین فرآیندی است که طی آن کوین‌های جدید ساخته می‌شوند. استخراج با به کارگیری برنامه‌های کامپیوتری مشخص و با توجه به قدرت پردازشی کامپیوتر شخص استخراج کننده انجام می‌شود.
در ابتدا، استخراج بیت کوین بسیار آسان بود و استخراج کننده‌های اولیه با مخارج کم، هزاران هزار بیت کوین استخراج می‌کردند!
اما هم اکنون استخراج بیت کوین بسیار سخت‌تر از قبل شده و تقریباً برای به دست آوردن هر بیت کوین، ۵۲ ماه زمان لازم است. 

6. خرید و فروش بیت کوین

خرید و فروش بیت کوین همان خرید و فروش آنی است که از طریق پلتفرم‌های ارز دیجیتال مانند binance یا والکس صورت می‌گیرد.
شما با کمی آموزش و توسط ابزارهایی که این واسطه‌ها برای شما فراهم می‌کنند، می‌توانید به صورت آنلاین به معامله بیت کوین بپردازید؛ در حالی که روی مبل نشیمن خانه‌تان لم داده‌اید!
برای کسب درآمد از طریق خرید و فروش بیت کوین تنها به ایجاد یک حساب کاربری در یکی از سایت‌های خرید و فروش بیت کوین مانند والکس نیاز دارید. برای کسب اطلاعات بییشتر در مورد نحوه خرید و فروش بیت کوین، به مقاله زیر راجعه کنید.
شما کدام روش را برای به دست آوردن سود از بیت کوین پیشنهاد می‌کنید؟ در بخش کامنت‌ها برای ما بنویسید.

لیلی امینی

چقدر زیباست: هر آنچه را که قبل از دیگران یاد گرفته‌ای، با تمام وجودت در اختیار آن‌ها قرار دهی.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا