سرمایه گذاری

مهمترین شرکت های سرمایه گذاری ارز دیجیتال ۲۰۲۲

در ابتدای راه، رمز ارز بیت کوین، محبوب‌ترین ارز دیجیتال، بازاری بی‌ثبات و بسیار پرریسک داشت. به‌نوعی که حتی عموم مردم از سرمایه‌گذاری روی این رمز ارز نا‌مطمئن بودند. اما از همان ابتدا شرکت‌‌های بزرگی این ریسک را پذیرفته و برای خرید بیت کوین اقدام کردند. با گذشت زمان و رشد قابل‌توجه این ارز و حتی دیگر رمزارز‌‌ها، این شرکت‌ها سرمایه‌گذاری‌‌های خود را به‌تدریج افزایش دادند و اکنون برخی از این شرکت‌ها به بزرگ‌ترین هولدر‌های این ارز دیجیتال بدل شده‌اند. در این مقاله به معرفی شرکت های سرمایه گذاری ارز دیجیتال می‌پردازیم.

برای درک بهتر این مقاله پیشنهاد می‌کنیم مقاله بیت کوین چیست را مطالعه کنید.

شرکت Grayscale Bitcoin Trust 

گری اسکیل یکی از مهمترین شرکت های سرمایه گذار در ارزدیجیتال

وقتی صحبت از مالکیت بیت کوین به میان می‌آید، Grayscale Bitcoin Trust با بیشترین دارایی BTC رتبه اول لیست را به خود اختصاص می‌دهد. آنها رسماً دارای بزرگ‌ترین سبد این ارزدیجیتال به ارزش ۴۳ میلیارد دلار هستند. یعنی بیش از ۳ درصد از کل عرضه دنیا در اختیار این شرکت قرار دارد.

Grayscale در سال ۲۰۱۳ راه‌اندازی شد و رفته‌رفته در بین سرمایه‌گذارانی که می‌خواستند بیت کوین را به سبد خود بیفزایند محبوبیت خاصی پیدا کرد؛ چرا که این سرمایه‌گذاران تمایلی به خرید مستقیم این ارز نداشتند. برای سال‌های متمادی، Grayscale تنها گزینه‌ای بود که به سرمایه‌گذاران اجازه دسترسی آسان به این ارزدیجیتال محبوب را می‌داد. البته این شرکت در ازای ارائه خدمات به مشتریان خود کارمزدی معادل ۲ درصد از آنها دریافت می‌کرد. بلندپروازی‌های این شرکت تنها به بیت‌کوین ختم نشد و آنها شعبه جدیدی از شرکت خود را به نام Grayscale Ethereum Trust  افتتاح کردند که در حال حاضر بیش از ۳۰ میلیارد دلار رمز ارز اتریوم را هولد کرده است.

شرکت Micro Strategy 

میکرو استراتژی شرکت سرمایه گذار رمز ارز

Micro Strategy یکی دیگر از شرکت های سرمایه گذاری ارز دیجیتال است. شرکت میکرو استراتژی که در زمینه ساخت نرم‌افزار موبایل و سرویس‌های ذخیره ابری فعالیت دارد، بیشترین تعداد بیت کوین در میان شرکت‌ها را هولد کرده است. این شرکت در حال حاضر بیش از ۱۲۱ هزارBTC در ذخایر خود دارد.

مایکل سیلور کانون بسیاری از بحث‌ها و گفتگوهای داغ در مورد بیت کوین بوده است. شرکت او ۲.۱۸۶ میلیارد دلار روی این ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده است. مایکل سیلور، مدیرعامل Micro Strategy، در هر ثانیه ۱۰۰۰ دلار بیت کوین خریداری می‌کند. بر اساس داده‌های BitInfoCharts، آقای سیلور در میان ۱۰۰ مالک برتر این رمزارز قرار دارد

شرکت Tesla 

تسلا شرکت سرمایه گذار در بیت کوین

شرکت تولید کننده وسایل نقلیه الکتریکی، تسلا نیز در جمع شرکت‌های هولدر بیت کوین قرار دارد. ارزش تقریبی ۴۳ هزار و ۲۰۰ بیت کوین این شرکت، به رقم نجومی ۲ میلیارد دلار می‌رسد. طبق گزارش SEC، کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده، خرید BTC  توسط تسلا نشان‌دهنده سیاست به‌روز شده سرمایه‌گذاری است که هدف آن تنوع بخشیدن به نقدینگی موجود در بازار است. در سال ۲۰۲۱ تسلا ۱۰ درصد از بیت کوین خود را فروخت تا نقدینگی این کوین در بازار را بررسی کند که این اقدام منجر به کاهش ده هزار دلاری قیمت بیت کوین در مقطعی از سال ۲۰۲۱ در بازار شد.

اما نکته جالب‌توجه عدم نگرش مثبت ایلان ماسک مدیر عامل تسلا در قبال پادشاه ارزهای دیجیتال است. در ماه مارس سال ۲۰۲۱ شرکت تسلا عنوان کرد که پرداخت‌های این شرکت توسط Bitcoin را قبول می‌کند، اما تنها دو ماه بعد این شرکت از گفته خود پشیمان شد و اعلام کرد تسلا دیگر پرداخت از طریق بیت کوین را قبول نخواهد کرد. ایلان ماسک دلیل عدم پذیرش بیت کوین را استفاده از سوخت‌های فسیلی برای استخراج بیت کوین عنوان کرد.

هلدینگ Galaxy Digital 

هلدینگ دیجیتال گلکسی حامی رمز ارز بیت کوین

هلدینگ دیجیتال گلکسی بزرگ‌ترین موسسه مالی حامی رمز ارز بیت کوین است. موجودی BTC این هلدینگ بیش از ۱۷ هزار و  به ارزش تقریبی ۵۴۲ میلیون دلار است. این شرکت در ژانویه ۲۰۱۸ توسط مایکل نوو گراتز تأسیس شد و با شرکت‌های حوزه کریپتوکارنسی از جمله Block.one و BlockFi همکاری می‌کند. نوو گراتز از طرفداران درجه یک بیت کوین به شمار می‌رود. پس از پاندمی کرونا نوو گراتز اعلام کرد که سرمایه‌گذاری در حوزه کریپتوکارنسی برای وی در اولویت قرار دارد چرا که تحول عظیمی در بازار‌های مالی ایجاد شده است. اگرچه عقیده مایکل نوو گراتز بر این است که سرمایه‌گذاری روی طلا مطمئن‌تر است، اما این شرکت از سال ۲۰۱۸ به سرمایه‌گذاری روی BTC ادامه داده است.

کارگزاری Voyager Digital 

کارگزاری دیجیتال وویجر (Voyager Digital LTD)، در حال حاضر بالغ بر ۱۳ هزار بیت کوین در اختیار دارد. ارزش تقریبی این مقداربه ۳۹۰ میلیون دلار می‌رسد. دیجیتال وویجر در ماه می میلادی سال ۲۰۲۱، مبلغ ۶۰ میلیون دلار از نوسانات بازار این ارز به سود رسید.

شرکت Square 

اسکوئر کمپانی سرمایه گذار در ارز دیجیتال

شرکت اسکوئر (Square Inc.) طی اقدامی مشابه با شرکت تسلا، حدودا ۵۰ میلیون دلار در اکتبر ۲۰۲۰ بر روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کرد. جک دورسی مالک توییتر و عضو هیئت مدیره شرکت اسکوئر، از این اقدام شرکت در جهت خرید BTC حمایت کرد.

این شرکت سرمایه‌گذاری روی این ارز را «بخشی از تعهد مداوم اسکوئر نسبت به بیت کوین» توصیف کرد و اعلام کرد که قصد دارد سرمایه‌گذاری خود در این رمز ارز محبوب را نسبت به سایر سرمایه‌گذاری‌ها به صورت مداوم ارزیابی کند. آنها در ۳ ماهه آخر سال ۲۰۲۰، ۱۷۰ میلیون دلار دیگر روی بیت کوین سرمایه‌گذاری انجام دادند. از برنامه‌های این شرکت در که سال ۲۰۲۱ اعلام شد ارائه کیف پول سخت‌افزاری برای بیت کوین است که این پروژه در مراحل ابتدایی خود قرار دارد. شرکت اسکوئر در حال حاضر بیش از ۸ هزار BTC به ارزش تقریبی ۴۴۸ میلیون دلار را هولد کرده است.

صرافی Coinbase 

کوین بیس صرافی سرمایه گذار ارزدیجیتال

صرافی ارز دیجیتال معتبر و بزرگ کوین بیس به ارزش ۲۲۳ میلیون دلار بیت کوین را هولد کرده است. در بین تمامی صرافی‌های بزرگ دنیا، کوین بیس بیشترین مقدار بیت کوین را در اختیار دارد. البته این رقم در ماه جولای سال ۲۰۲۱ با کاهش ارزش بیت کوین دستخوش تغییراتی شد و به ۱۴۳ میلیون دلار کاهش یافت.

هلدینگ Marathon Digital 

ماراتون دیجیتال شرکت سرمایه گذار ارزدیجیتال

شرکت استخراج بیت کوین Marathon Digital، بدون شک رتبه اول دارندگان بیت کوین را در میان سایر شرکت‌های استخراج کننده در اختیار دارد. در حال حاضر این شرکت حدود  ۸ هزار و ۵۹۵ بیت کوین به ارزش تقریبی ۳۲۶ میلیون دلار در اختیار دارد.

این شرکت قصد دارد بزرگ‌ترین عملیات استخراج بیت کوین در آمریکای شمالی را با کمترین هزینه و مصرف انرژی ایجاد کند که از آن به عنوان یک پروژه انقلابی در این حوزه یاد می‌شود. هدف Marathon Digital این است که بیش از ۱۰۳ هزار ماینر جدید بیت کوین در شبکه ایجاد کند که این پروژه پتانسیل استخراج روزانه بین ۵۰ تا ۶۰ بیت کوین را دارد.

چرا باید روی کریپتوکارنسی سرمایه‌گذاری کنیم؟

شرکت‌های سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال همواره نگاه ویژه‌ای به بیت کوین داشته‌اند و با توجه به سرمایه‌گذاری‌های انجام شده توسط این شرکت‌ها در بازار کریپتوکارنسی، می‌توان این برداشت را کرد که این حوزه در سال‌های آتی از آینده درخشانی برخوردار خواهد بود. شاید سرمایه‌گذاری بر روی آن نتیجه مثبتی را در بلند مدت برای افراد به ارمغان بیاورد.

به نظر شما سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ روی بیت‌کوین، تاثیری در رشد قیمت این رمزارز دارد؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.

(۳ امتیاز) - ۴.۷/۵
منبع
decryptaluxinvestopedia
کارشناسی ادبیات انگلیسی من را به دنیای ترجمه و خلق محتوا در حوزه بلاک چین و کریپتوکارنسی کشاند.
نوشته های مشابه
guest
ایمیل شما نمایش داده نمی شود
17 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
حسنی
حسنی
15 روز قبل

خواهشاً دقت کنید در سرمایه گذاری در شرکت هایی که در تلگرام یا اینستاگرام پیشنهاد سرمایه گذاری می دهند مخصوصا اونایی که سودای زیادی رو در ۲۴ ساعت میدن مثل mornaco, ganancias اینها اسکم هستند ۸۰۰۰دلار من از دست رفت،😔

ابراهیم صادقی
ابراهیم صادقی
1 ماه قبل

سلام یه فردی تو اینستاگرام اومد پیام داد که انگلیسی هست و شرکت سرمایه گذاری ارز دیجیتال دارن به اسم( نام شرکت ما Crypto Professional Trader است ) که گفت بیا اینجا ثبت نام کن فقط توسط پلتفرم دنبال کن سودت رو ببین یه همچین چیزیایی ولی اسم شرکت میزنم گوگل نمیاره اینا کلاه برداری هستن

رامین رواقی
رامین رواقی
1 ماه قبل

سلام
وقت شما به خیر
بله ابراهیم عزیز. کلاهبرداری هستند. این افراد با جلب اطمینان کاربران و هدایت آنها به پلتفرمهایی جعلی، افراد را تشوق به سرمایه‌گذاری با وعده‌ سودهای نجومی کرده و یا به طرق مختلف سعی دارند به به عبارات بازیابی کیف پول شما دسترسی پیدا کنند. بنابراین هرگز به چنین پیشنهاداتی اطمینان نکنید.

سپاس از همراهی شما

نیما کیایی
نیما کیایی
1 ماه قبل

سلام ی فردی در اینستاگرام پیشنهاد داده است شرکت bit digital 100دلار سرمایه گزاری کنید ۱۰۰۰دلار بعد ۳روز دریافت می‌کنید آیا می‌توان اعتماد کرد؟ بهشون هم گفتم می‌گوید من به شما قول می دهم این یه شرکت سود آور است ممنون میشم پاسخ دهید

رامین رواقی
رامین رواقی
1 ماه قبل
پاسخ به  نیما کیایی

سلام
وقت شما به خیر
نیمای عزیز هرگز به چنین پیشنهاداتی حتی فکر نکنید. به قول ضرب المثلی قدیمی “پنیر رایگان در تله موش است”. شرکت‌های سرمایه گذار بر اساس یک منطق عقلانی فعالیت می‌کنند. این که شرکتی محتاج دریافت ۱۰۰ دلار از کاربران باشد، اما بعد ۳ روز به آنها ۱۰۰۰ دلار پاداش دهد، مشخص است که شما یا یک طرح پانزی مواجه هستید.

سپاس از همراهی شما

فریدون
فریدون
1 ماه قبل

سلام وقت بخیر – شما در ایران چه شرکت سرمایه گذاری را پیشنهاد میکنید ؟

رامین رواقی
رامین رواقی
1 ماه قبل
پاسخ به  فریدون

سلام
وقت شما بخیر
فریدون عزیز ما از نام بردن اسامی شرکت یا پروژه‌ای خاص برای سرمایه‌گذاری معذوریم. به دلیل نوسانات بالای بازار کریپتو و تعدد پروژه‌های این فضا، همیشه شخص سرمایه‌گذار باید با بررسی جوانب امر به این بازار ورود کند. بنابراین اگر قصد سرمایه‌گذاری در هر شرکتی را دارید، بهترین راه مطالعه پیشینه و سوابق آن است و مراقب باشید که فریب طرح‌های کلاهبرداری با وعده‌های سود زیاد در کوتاه مدت را نخورید.

سپاس از همراهی شما

مجتبی غراوی
مجتبی غراوی
2 ماه قبل

سلام وقت بخیر می خواستم بپرسم که شرکتی با نام bit_coinscale واقع در انگلستان آیا معتبر و قابل اطمینان هستش و اصلا آیا همچین شرکتی با این نام وجود داره؟! سپاس

رامین رواقی
رامین رواقی
2 ماه قبل
پاسخ به  مجتبی غراوی

سلام
وقت به خیر
ما به هیچ وجه سرمایه‌گذاری در پلتفرمهای خارجی را توصیه نمیکنیم. به دلیل بحث قانونگذاری رمزارزها، بسیاری از شرکت‌های فعال در حوزه کریپتو ممکن است با قوانین حاکم بر هر کشور دچار مشکل شوند و سرمایه افراد به خطر بیوفتد. بنابراین سرمایه‌گذاری در Bit-coinscale.co با ریسک زیادی همراه است.

سپاس از همراهی شما

مسلم خاشی
مسلم خاشی
1 ماه قبل
پاسخ به  مجتبی غراوی

سلام به منم دوتا شرکت درخواست سرمایه گذاری کردن میشه عتماد کرد

رامین رواقی
رامین رواقی
1 ماه قبل
پاسخ به  مسلم خاشی

سلام
وقت شما به خیر
ما به هیچ وجه سرمایه‌گذاری در پلتفرمهای خارجی را توصیه نمی‌کنیم. به دلیل بحث قانونگذاری رمزارزها، بسیاری از شرکت‌های فعال در حوزه کریپتو ممکن است با قوانین حاکم بر کشور ما دچار مشکل شوند و سرمایه شما به خطر بیوفتد. علاوه بر این امروزه پلتفرم‌های کلاهبرداری زیادی در حوزه کریپتو فعال می‌کنند که با وعده سودهای نجومی سعی در فریب افراد و سرقت دارایی آنها را دارند. بنابراین همیشه با وسواس بسیار زیادی نسبت به چنین شرکت‌هایی برخورد کنید.

سپاس از همراهی شما

علی
علی
3 ماه قبل

سلام من تو یه شرکت سرمایه‌گذاری کردم تا الان ۱۰۰۰۰ دلار سرمایه شده می‌خوام برداشت کنم میگه ۱۵۸۰ دلار هزینه همگام سازی پرداخت کنید شما اطلاع دارید از معتبر بودن شرکت netrum miner

رامین رواقی
رامین رواقی
2 ماه قبل
پاسخ به  علی

سلام
وقت شما به خیر
در حال حاضر اطلاعات دقیقی درخصوص صحت سرویس دهی این شرکت به کاربران در اختیار نداریم و متاسفانه به همین دلیل نمیتوانیم با قاطعیت در مورد این اقدام مهم مالی شما را راهنمایی کنیم. همچنین به دلیل کلاهبرداری‌های زیاد انجام شده در حوزه رمزارزها پیشنهاد می‌کنیم بسیار محتاط عمل کنید و همیشه “قبل از سرمایه گذاری” در یک پلتفرم مالی، تحقیقات لازم را انجام دهید.
اصولا شرکتهایی که با وعده برداشت مبالغ چند هزار دلاری از کاربر درخواست پرداخت هزینه‌های سنگین می‌کنند، مورد قبول ما نیستند.

سپاس از همراهی شما

محسن نیازی
محسن نیازی
1 ماه قبل
پاسخ به  علی

سلام دوست عزیز کاملا پانزی و کلاهبرداری هستش این تجربه تلخ بنده هم داشتم

رامین رواقی
رامین رواقی
1 ماه قبل
پاسخ به  محسن نیازی

سلام
وقت شما به خیر
بسیار ممنونیم از این که تجربه تلخ خود از سرمایه‌گذاری در طرح‌های پانزی و شرکت‌های سرمایه‌گذار با اهداف کلاهبرداری را با ما و سایر کاربران درمیان گذاشتید. لطفا اگر اسم چنین پروژه‌ها و شرکت‌هایی را به خاطر دارید با ما به اشتراک بگذارید.

سپاس از همراهی شما

مریم
مریم
3 ماه قبل

سلام آیااین شرکت سرمایه گذاری ارز دیجیتال بنام firaxontrade وجود داره؟

رامین رواقی
رامین رواقی
3 ماه قبل
پاسخ به  مریم

سلام
وقت شما به خیر.
ما اطلاعات دقیقی و قابل استنادی از این شرکت و نحوه فعالیت آن در دسترس نداریم.

سپاس از همراهی شما

دکمه بازگشت به بالا