سرمایه گذاری

مهمترین شرکت های سرمایه گذاری ارز دیجیتال ۲۰۲۲

در ابتدای راه، رمز ارز بیت کوین، محبوب‌ترین ارز دیجیتال، بازاری بی‌ثبات و بسیار پرریسک داشت. به‌نوعی که حتی عموم مردم از سرمایه‌گذاری روی این رمز ارز نا‌مطمئن بودند. اما از همان ابتدا شرکت‌‌های بزرگی این ریسک را پذیرفته و برای خرید بیت کوین اقدام کردند. با گذشت زمان و رشد قابل‌توجه این ارز و حتی دیگر رمزارز‌‌ها، این شرکت‌ها سرمایه‌گذاری‌‌های خود را به‌تدریج افزایش دادند و اکنون برخی از این شرکت‌ها به بزرگ‌ترین هولدر‌های این ارز دیجیتال بدل شده‌اند. در این مقاله به معرفی شرکت های سرمایه گذاری ارز دیجیتال می‌پردازیم.

برای درک بهتر این مقاله پیشنهاد می‌کنیم مقاله بیت کوین چیست را مطالعه کنید.

شرکت Grayscale Bitcoin Trust 

گری اسکیل یکی از مهمترین شرکت های سرمایه گذار در ارزدیجیتال

وقتی صحبت از مالکیت بیت کوین به میان می‌آید، Grayscale Bitcoin Trust با بیشترین دارایی BTC رتبه اول لیست را به خود اختصاص می‌دهد. آنها رسماً دارای بزرگ‌ترین سبد این ارزدیجیتال به ارزش ۴۳ میلیارد دلار هستند. یعنی بیش از ۳ درصد از کل عرضه دنیا در اختیار این شرکت قرار دارد.

Grayscale در سال ۲۰۱۳ راه‌اندازی شد و رفته‌رفته در بین سرمایه‌گذارانی که می‌خواستند بیت کوین را به سبد خود بیفزایند محبوبیت خاصی پیدا کرد؛ چرا که این سرمایه‌گذاران تمایلی به خرید مستقیم این ارز نداشتند. برای سال‌های متمادی، Grayscale تنها گزینه‌ای بود که به سرمایه‌گذاران اجازه دسترسی آسان به این ارزدیجیتال محبوب را می‌داد. البته این شرکت در ازای ارائه خدمات به مشتریان خود کارمزدی معادل ۲ درصد از آنها دریافت می‌کرد. بلندپروازی‌های این شرکت تنها به بیت‌کوین ختم نشد و آنها شعبه جدیدی از شرکت خود را به نام Grayscale Ethereum Trust  افتتاح کردند که در حال حاضر بیش از ۳۰ میلیارد دلار رمز ارز اتریوم را هولد کرده است.

شرکت Micro Strategy 

میکرو استراتژی شرکت سرمایه گذار رمز ارز

Micro Strategy یکی دیگر از شرکت های سرمایه گذاری ارز دیجیتال است. شرکت میکرو استراتژی که در زمینه ساخت نرم‌افزار موبایل و سرویس‌های ذخیره ابری فعالیت دارد، بیشترین تعداد بیت کوین در میان شرکت‌ها را هولد کرده است. این شرکت در حال حاضر بیش از ۱۲۱ هزارBTC در ذخایر خود دارد.

مایکل سیلور کانون بسیاری از بحث‌ها و گفتگوهای داغ در مورد بیت کوین بوده است. شرکت او ۲.۱۸۶ میلیارد دلار روی این ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده است. مایکل سیلور، مدیرعامل Micro Strategy، در هر ثانیه ۱۰۰۰ دلار بیت کوین خریداری می‌کند. بر اساس داده‌های BitInfoCharts، آقای سیلور در میان ۱۰۰ مالک برتر این رمزارز قرار دارد

شرکت Tesla 

تسلا شرکت سرمایه گذار در بیت کوین

شرکت تولید کننده وسایل نقلیه الکتریکی، تسلا نیز در جمع شرکت‌های هولدر بیت کوین قرار دارد. ارزش تقریبی ۴۳ هزار و ۲۰۰ بیت کوین این شرکت، به رقم نجومی ۲ میلیارد دلار می‌رسد. طبق گزارش SEC، کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده، خرید BTC  توسط تسلا نشان‌دهنده سیاست به‌روز شده سرمایه‌گذاری است که هدف آن تنوع بخشیدن به نقدینگی موجود در بازار است. در سال ۲۰۲۱ تسلا ۱۰ درصد از بیت کوین خود را فروخت تا نقدینگی این کوین در بازار را بررسی کند که این اقدام منجر به کاهش ده هزار دلاری قیمت بیت کوین در مقطعی از سال ۲۰۲۱ در بازار شد.

اما نکته جالب‌توجه عدم نگرش مثبت ایلان ماسک مدیر عامل تسلا در قبال پادشاه ارزهای دیجیتال است. در ماه مارس سال ۲۰۲۱ شرکت تسلا عنوان کرد که پرداخت‌های این شرکت توسط Bitcoin را قبول می‌کند، اما تنها دو ماه بعد این شرکت از گفته خود پشیمان شد و اعلام کرد تسلا دیگر پرداخت از طریق بیت کوین را قبول نخواهد کرد. ایلان ماسک دلیل عدم پذیرش بیت کوین را استفاده از سوخت‌های فسیلی برای استخراج بیت کوین عنوان کرد.

هلدینگ Galaxy Digital 

هلدینگ دیجیتال گلکسی حامی رمز ارز بیت کوین

هلدینگ دیجیتال گلکسی بزرگ‌ترین موسسه مالی حامی رمز ارز بیت کوین است. موجودی BTC این هلدینگ بیش از ۱۷ هزار و  به ارزش تقریبی ۵۴۲ میلیون دلار است. این شرکت در ژانویه ۲۰۱۸ توسط مایکل نوو گراتز تأسیس شد و با شرکت‌های حوزه کریپتوکارنسی از جمله Block.one و BlockFi همکاری می‌کند. نوو گراتز از طرفداران درجه یک بیت کوین به شمار می‌رود. پس از پاندمی کرونا نوو گراتز اعلام کرد که سرمایه‌گذاری در حوزه کریپتوکارنسی برای وی در اولویت قرار دارد چرا که تحول عظیمی در بازار‌های مالی ایجاد شده است. اگرچه عقیده مایکل نوو گراتز بر این است که سرمایه‌گذاری روی طلا مطمئن‌تر است، اما این شرکت از سال ۲۰۱۸ به سرمایه‌گذاری روی BTC ادامه داده است.

کارگزاری Voyager Digital 

کارگزاری دیجیتال وویجر (Voyager Digital LTD)، در حال حاضر بالغ بر ۱۳ هزار بیت کوین در اختیار دارد. ارزش تقریبی این مقداربه ۳۹۰ میلیون دلار می‌رسد. دیجیتال وویجر در ماه می میلادی سال ۲۰۲۱، مبلغ ۶۰ میلیون دلار از نوسانات بازار این ارز به سود رسید.

شرکت Square 

اسکوئر کمپانی سرمایه گذار در ارز دیجیتال

شرکت اسکوئر (Square Inc.) طی اقدامی مشابه با شرکت تسلا، حدودا ۵۰ میلیون دلار در اکتبر ۲۰۲۰ بر روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کرد. جک دورسی مالک توییتر و عضو هیئت مدیره شرکت اسکوئر، از این اقدام شرکت در جهت خرید BTC حمایت کرد.

این شرکت سرمایه‌گذاری روی این ارز را «بخشی از تعهد مداوم اسکوئر نسبت به بیت کوین» توصیف کرد و اعلام کرد که قصد دارد سرمایه‌گذاری خود در این رمز ارز محبوب را نسبت به سایر سرمایه‌گذاری‌ها به صورت مداوم ارزیابی کند. آنها در ۳ ماهه آخر سال ۲۰۲۰، ۱۷۰ میلیون دلار دیگر روی بیت کوین سرمایه‌گذاری انجام دادند. از برنامه‌های این شرکت در که سال ۲۰۲۱ اعلام شد ارائه کیف پول سخت‌افزاری برای بیت کوین است که این پروژه در مراحل ابتدایی خود قرار دارد. شرکت اسکوئر در حال حاضر بیش از ۸ هزار BTC به ارزش تقریبی ۴۴۸ میلیون دلار را هولد کرده است.

صرافی Coinbase 

کوین بیس صرافی سرمایه گذار ارزدیجیتال

صرافی ارز دیجیتال معتبر و بزرگ کوین بیس به ارزش ۲۲۳ میلیون دلار بیت کوین را هولد کرده است. در بین تمامی صرافی‌های بزرگ دنیا، کوین بیس بیشترین مقدار بیت کوین را در اختیار دارد. البته این رقم در ماه جولای سال ۲۰۲۱ با کاهش ارزش بیت کوین دستخوش تغییراتی شد و به ۱۴۳ میلیون دلار کاهش یافت.

هلدینگ Marathon Digital 

ماراتون دیجیتال شرکت سرمایه گذار ارزدیجیتال

شرکت استخراج بیت کوین Marathon Digital، بدون شک رتبه اول دارندگان بیت کوین را در میان سایر شرکت‌های استخراج کننده در اختیار دارد. در حال حاضر این شرکت حدود  ۸ هزار و ۵۹۵ بیت کوین به ارزش تقریبی ۳۲۶ میلیون دلار در اختیار دارد.

این شرکت قصد دارد بزرگ‌ترین عملیات استخراج بیت کوین در آمریکای شمالی را با کمترین هزینه و مصرف انرژی ایجاد کند که از آن به عنوان یک پروژه انقلابی در این حوزه یاد می‌شود. هدف Marathon Digital این است که بیش از ۱۰۳ هزار ماینر جدید بیت کوین در شبکه ایجاد کند که این پروژه پتانسیل استخراج روزانه بین ۵۰ تا ۶۰ بیت کوین را دارد.

چرا باید روی کریپتوکارنسی سرمایه‌گذاری کنیم؟

شرکت‌های سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال همواره نگاه ویژه‌ای به بیت کوین داشته‌اند و با توجه به سرمایه‌گذاری‌های انجام شده توسط این شرکت‌ها در بازار کریپتوکارنسی، می‌توان این برداشت را کرد که این حوزه در سال‌های آتی از آینده درخشانی برخوردار خواهد بود. شاید سرمایه‌گذاری بر روی آن نتیجه مثبتی را در بلند مدت برای افراد به ارمغان بیاورد.

به نظر شما سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ روی بیت‌کوین، تاثیری در رشد قیمت این رمزارز دارد؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.

(۳ امتیاز) - ۴.۷/۵
منبع
decryptaluxinvestopedia
کارشناسی ادبیات انگلیسی من را به دنیای ترجمه و خلق محتوا در حوزه بلاک چین و کریپتوکارنسی کشاند.
نوشته های مشابه
guest
ایمیل شما نمایش داده نمی شود
32 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
آرش
آرش
15 روز قبل

سلام وقت بخیر
آیا واقعا راهکاری تضمینی برای شناسایی و قابل اعتماد بودن این چنین شرکت هایی که در زمینه ارز دیجیتال کار می‌کنند وجود داره یا نه ؟ اگه هرکی تجربه یا طرحی داره خوشحال میشیم با همه به اشتراک بذاره تا از نابود شدن سرمایه هامون جلوگیری بشه ، ممنون از همگی

مرتضی
مرتضی
30 روز قبل

باعرض سلام
متاسفانه اکثر سایت های خارجی اسکم هستند که فقط قصد خالی کردن جیبتونو دارن جالب اینجاست وقتی پیام میدن میگن ما فرستاده خدا هستیم. حواستون جمع باشه.
یاعلی

پری داربود
پری داربود
1 ماه قبل

وقتتون بخیر
برای سرمایه گذاری توی شرکت هایی که ازمون رمز کیف پول و مشخصات نمیخوان ایا میشه اعتماد کرد؟دوستم الان۴ماه و دوست ایشون۱۲ماه هست که سرمایه گذاری کردن طبق گفته ها و واریزی عزیزان هر ماه مبلغ ۱۳درصد پول اولیه براشون پول واریز میشه که ۶.۵درصد اصل پول و ۶.۵درصد سود پولشونه
خواستم ببینم ایا میشه اعتماد کرد؟
بعد از گذشت ۱۵یا ۱۶ماه سود پول تموم مشه و هر مس بخواد دوباره باید سرمایه گذاری کنه
ایا این مدل شرکت ها وجود دارن؟قابل اعتماد هستن؟

ر رواقی
ر رواقی
1 ماه قبل
پاسخ به  پری داربود

سلام
وقت به خیر
سرمایه‌گذاری در شرکت های خارجی مستلزم تحقیقات دقیق است و اصولا به دلیل مشکلات تحریم، ما روی آوردن به چنین پلتفرم‌هایی را توصیه نمی‌کنیم. توجه داشته باشید که دسترسی به رمزکیف پول و عبارات بازیابی تنها یکی از روش‌های کلاهبرداری و سرقت وجوه کاربران است. امروزه برخی شرکت‌ها با وعده‌های سود نجومی، افراد را ترقیب به سرمایه‌گذاری میکنند. در این شرایط فرد قربانی پس از چند بار سرمایه‌گذاری اندک و دریافت سود به موقع، مجاب به پرداخت مبالغ سنگین شده که پس از آن ناگهان شرکت به بهانه های مختلف به او سرویس دهی نمیکند!

سپاس از همراهی شما

علی مسعودی
علی مسعودی
2 ماه قبل

سلام یه نفر از دوستان منو دعوت به سرمایه گذاری در شرکت *** کرده نظرتون در مورد این شرکت و پیشنهاد چیه؟ماهیانه سود ۱۰درصد. دلاری میده ودوستم ۷ماه پیش ثبت‌نام کرده و همراه ۱۰درصد رو گرفته و به ازای دعوت هرنفر هم یک درصد از مبلغی رو که اون شخص وارد شرکت میکنم رو دریافت می‌کنه لطفاً جواب دهید

رامین رواقی
رامین رواقی
2 ماه قبل
پاسخ به  علی مسعودی

سلام
وقت شما به خیر
ما بارها در خصوص ریسک سرمایه‌گذاری در پلتفرم‌های خارجی صحبت کرده‌ایم و به دلیل مشکلات تحریم، رشد قارچ گونه شرکت های کلاهبرداری و احتمال بلوکه شدن دارایی کاربران، سرمایه گذاری در اینگونه شرکتها را توصیه نمیکنیم.

سپاس از همراهی شما

مرتضی
مرتضی
2 ماه قبل

سلام اصلا به این اشخاصی که تو اینستا گرام یا تلگرام پیام میدن اعتماد نکنید این شرکتها همگی اسکم هستند

محراب خدنگیان
محراب خدنگیان
2 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر این ربات های که تو تلگرام پیشنهاد سرمایه گذاری میدهند واقعیه مثل تتر استیک که صرافی غیر متمرکز ؟

رامین رواقی
رامین رواقی
2 ماه قبل

سلام
وقت شما به خیر
مراقب کلاهبرداری های حوزه ارز دیجیتال باشید. امروزه اکثر پیشنهادات سرمایه گذاری و ربات هایی که در فضای تلگرام، اینستاگرام و … که کاربران با آنها مواجه میشوند، با اهداف کلاهبرداری هستند.

سپاس از همراهی شما

محراب خدنگیان
محراب خدنگیان
2 ماه قبل
پاسخ به  رامین رواقی

راستش من پولام نابود شد

محمد
محمد
3 ماه قبل

الان که سرمایه گذاری کردم خیلی ها منفی میزنن و میگن کلاهبرداری هست موندم که سرمایم را افزایش بدم یا نه لطفا راهنمایی کنین
ممنون میشم

رامین رواقی
رامین رواقی
3 ماه قبل
پاسخ به  محمد

سلام
وقت شما به خیر
محمد عزیز ما بارها در خصوص ریسک سرمایه گذاری در پلتفرم‌های خارجی صحبت کرده‌ایم و به دلیل مشکلات تحریم و رشد قارچ گونه شرکت های کلاهبرداری، سرمایه گذاری در آنها را توصیه نمیکنیم.
با این حال شخص تصمیم گیرنده خود شما هستید و باید بر اساس بررسی ها و تحقیقاتی که در خصوص یک شرکت میکنید، همچنین میزان ریسک پذیری خود، تصمیم عاقلانه ای را اتخاذ کنید.

سپاس از همراهی شما

محراب خدنگیان
محراب خدنگیان
2 ماه قبل
پاسخ به  محمد

سلام داداش من مواظب باش از اینایی که میان تو اینستا میگم ما کمپانی فلان هستیم اینا همشون پست های که میزارن تو پیجشون فیکه همش من خودم به *** رفتم شما دیگه اشتباه نکن یکی ۲ میلیون دلارش نابود شده بود تو همین شرکت های اسکم

دکمه بازگشت به بالا
ثبت نام در والکس