خرید فرکس شیر
فرکس شیر
(FXS)Frax Share
رتبه 101 جهانی

خرید ارز دیجیتال فرکس شیر • قیمت روز و لحظه ای FXS به دلار و تومان

490,182تومان
-3.36%
8.59$
کمترین قیمت (۲۴ ساعت)

469,834تومان

8.23$
بیشترین قیمت (۲۴ ساعت)

502,374تومان

8.8$


حجم معاملات (۲۴h)

$ 24,877,199.20

تسلط به بازار (دامیننس)

0.04%

حجم کل بازار

$ 705,646,183.63

ارز در گردش

77.18%

مجموع ارز در دسترس

99,681,495.59

حداکثر ارز قابل عرضه

99,681,495.59

توکن Frax Share (FXS) توکن غیرپایدار و کاربردی در پروتکل است. به این معنی است که بی ثبات باشد و حقوق حاکمیت و همه ابزارهای سیستم را در اختیار داشته باشد. توجه به این نکته مهم است که ما برای طراحی پول غیرقابل اعتماد با همان اخلاق بیت‌کوین، رویکردی بسیار کم‌حکم‌سازی شده توسط حاکمیت داریم.

رمزارز فرکس شیر در بازار ارزهای دیجیتال، رتبه جهانی 101 را دارد. قیمت فرکس شیر امروز ۳ اسفند ۱۴۰۲ برابر با 486,047 تومان معادل 8.514 تتر در بازار والکس همگام با بازار جهانی است. FXS، یک ارز دیجیتال دیفای است که با هدف حذف واسطه‌ها و سازمان‌های متمرکز در بازارهای مالی، در سال ۲۰۲۰ وارد بازار جهانی شد. شما در این صفحه می‌توانید قیمت ارز فرکس شیر را به صورت لحظه‌ای و جهانی مشاهده و در صورت تمایل، سفارش خرید و فروش FXS خود را در بازار والکس ثبت کنید.

معرفی ارز دیجیتال فرکس شیر (Frax Share)

فرکس فایننس (Frax Finance)، شبکه اصلی استیبل کوین FRAX و توکن FSX است. با اینکه پروتکل فرکس فایننس، یک پروتکل استیبل کوین است، اما تفاوت‌هایی با سایر استیبل کوین‌ها دارد. این پروتکل با مدل نیمه الگوریتمی فرکشنال الگوریتمیک (fractional algorithmic) کار می‌کند که یک الگوریتم مبتنی بر وثیقه گذاری است. این پروتکل متن باز، بر روی شبکه بیت کوین و اتریوم فعالیت دارد و هدف اصلی آن، ارائه پول الگوریتمی مقیاس پذیر و غیر متمرکز است.

ارز فرکس شیر، توکن حاکمیتی و کاربردی Frax Finance، به حساب می‌آید. این توکن، برخلاف توکن اول شبکه، یک استیبل کوین نیست و کاربران با استفاده از آن می‌توانند در امور شبکه شرکت کنند. هولدرهای شبکه می‌توانند به وسیله توکن FXS، در امور مربوط به اداره شبکه از جمله، رأی‌گیری‌های شبکه، تنظیم کارمزدها،  تنظیم استخرهای وثیقه و ... شرکت کنند. 

برای آشنایی بیشتر با ارز FXS پیشنهاد می‌کنیم مقاله فرکس شیر چیست؟ را در بلاگ والکس مطالعه کنید!

بنیانگذاران

ایده اصلی پایه گذاری شبکه فرکس شیر در سال ۲۰۱۹ و توسط سام کاظمیان (Sam Kazemian) مطرح و اجرا شد. او طرح اولیه و توسعه پروژه فرکس فایننس (Frax Finance) را در سال ۲۰۱۹ با استفان موور (Stephan Moore)، مشاور اقتصادی ترامپ، شروع کرد. این توسعه ‌دهنده نرم افزار آمریکایی، در سال ۲۰۱۴، یکی از بنیان‌گذاران Everipedia بود.

در حال حاضر تیمی از مهندسان برجسته از جمله تراویس موور (Travis Moore) و جیسون خوان  (Jason Huan) در پروژه فرکس فعالیت می‌کنند. ایده فرکس شیر زمانی به ذهن بنیان‌گذار آن رسید که استیبل کوین‌ها به سرعت رشد می‌کردند اما هیچ کدام از آن‌ها از ترکیب سیاست‌های مالی الگوریتمی و وثیقه گذاری پیروی نمی‌کردند. از آنجایی که پروژه‌هایی که کاملاً مبتنی بر الگوریتم بودند شکست خورده یا تعطیل شدند؛ فرکس شیر برای سنجش اعتماد بازار، یک استیبل کوین مبتنی بر الگوریتم و وثیقه طراحی کرد.

کاربرد ارز فرکس شیر (FXS)

همانطور که می‌دانید، فرکس شیر، یک توکن حاکمیتی است و کاربران به وسیله آن شبکه را اداره می‌کنند. ارز FXS در تنظیم کارمزدهای مختلف مانند بازخرید، ضرب و اضافه کردن و تنظیم استخر وثیقه استفاده می‌شود. اما این ارز کاربردهای مهم‌تری نیز دارد. یکی از کاربردهای مهم ارز فرکس، تعیین نرخ وثیقه، توسط رأی گیری با توکن FXS است. همانطور که می‌دانید، توکن فرکس شیر، ۱۰۰ میلیون واحد در عرضه اولیه خود، راهی بازار کرد. اما این مقدار ممکن است در گردش با نسبت الگوریتمی بالا، کاهش پیدا کند. با این حال پروتکل فرکس به گونه‌ای ساخته شده که در آن ارزش بازار FXS، به عنوان ایجاد ارزش خالص مورد انتظار از تداوم استیبل کوین FRAX، محاسبه شود. در واقع، افزایش ظرفیت بازار FXS، به شبکه این امکان را می‌دهد تا استیبل کوین خود را پایدار نگه دارد.

ویژگی های مهم فرکس شیر

پروتکل فرکس شیر ویژگی‌های جالب و منحصر به فردی دارد و همین خصوصیات باعث شده تا طرفداران زیادی پیدا کند. برخی از ویژگی‌های مهم پروتکل فرکس عبارتند از:

 • این پروتکل از مکانیسم دو کوینی برای حفظ ثبات استیبل کوین FRAX استفاده می‌‌کند.
 • پروتکل فرکس شیر بیش از ۶۰% عرضه توکن حاکمیتی خود را برای سود دهی به استیک کنندگان در نظر گرفته است.
 • فرکس شیر با اینکه یک پلتفرم استیبل کوین است، اما توسط جامعه غیرمتمرکز اداره و هدایت می‌شود.
 • فرکس فایننس در زمان راه اندازی، تنها پروتکل استیبل کوین از نوع غیرمتمرکز بود که از حاکمیت زنجیره‌ای و استیبل کوین برای طرح ترکیبی کسری-الگوریتمی استفاده کرده بود.

امنیت شبکه فرکس شیر چگونه تامین می‌شود؟

امنیت شبکه فرکس شیر به وسیله وثیقه گذاری و استیکینگ در شبکه تامین می‌شود. از آنجایی که این شبکه از مکانیزم اجماع اثبات سهام پیروی می‌کند، کاربران می‌توانند با سرمایه‌گذاری در شبکه، به نودهای فعال تبدیل شده و امنیت شبکه را تامین کنند.

چه مقدار توکن فرکس شیر (FXS) در گردش است؟

طبق اطلاعات ارائه شده، فرکس شیر دارای سقف عرضه ۹۸،۸۳۲،۹۵۷ واحد است که در حال حاضر حدود 16 میلیون واحد از توکن FXS در گردش است.

خرید و فروش فرکس شیر

خرید ارز دیجیتال FXS در والکس

ارز Frax Share، را می‌توان در صرافی‌های معتبری مانند Binance ،UniSwap ،Gate.io ،SushiSwap ،BingX ،Bybit و Hotbit خریداری کرد. می‌توان فرکس شیر را در بازارهای نقدی در برابر ارزهای فیات مانند دلار آمریکا،  یورو و رمزارزهایی مانند بیت کوین (BTC)، اتر (ETH) و استیبل کوین تتر (USDT) نیز معامله کرد. بازار ارز فرکس شیر، در والکس نیز برای شما هموطنان ایرانی در دسترس است که از طریق آن می‌توانید اقدام به خرید و فروش ارز FRAX SHARE نمایید.

نحوه خرید از والکس

شما با عضویت در صرافی والکس می‌توانید با سایر کاربران این پلتفرم معاملاتی به خرید ارز فرکس شیر بپردازید. بنابراین اگر تا کنون در والکس عضو نشده‌اید، در آن ثبت نام کنید. پس از احراز هویت، وارد بازار خرید فرکس شیر (FRAX SHARE) شوید و با قیمت لحظه‌ای و هماهنگ با بازارهای جهانی، معامله‌ خود را انجام دهید. برای این کار می‌توانید مراحل زیر را دنبال نمایید:

 • در والکس یک حساب کاربری بسازید (ثبت نام در والکس).
 • مدارک خود را آپلود کنید و مراحل احراز هویت را طی کنید.
 • از طریق حساب بانکی، کیف پول ریالی خود را شارژ کنید.
 • به صفحه معاملات ارزهای دیجیتال بروید و سفارش خرید ارز فرکس شیر را ثبت کنید.

نحوه خرید با موبایل

خرید ارز فرکس شیر در موبایل کاملاً مشابه خرید آن از وب‌سایت والکس است. پس از دانلود و نصب اپلیکیشن موبایل والکس از اپ استورهای معتبر، برنامه را اجرا کنید. بعد از ثبت نام و احراز هویت با وارد کردن اطلاعات حساب کاربری، وارد بخش بازارها شوید. پس از انتخاب بازار FXS و بررسی قیمت‌های لحظه‌ای مطابق با بازارهای جهانی، می‌توانید سفارش خرید ارز FXS را با پایه ریالی یا دلاری ثبت کنید.

نحوه فروش در والکس

کافی است با وارد کردن آدرس کیف پول فرکس شیر والکس در ولت شخصی خود، میزان ارز مدنظرتان را به والکس انتقال داده و آن را در بازار FXS والکس بفروشید. شما همچنین می‌توانید برای آن مقدار ارز FRAX SHARE که قبلاً از والکس خریداری کرده‌‌اید و کماکان در کیف پول این صرافی است، سفارش فروش ثبت کنید و آن را در والکس بفروشید.

مزایای خرید و فروش فرکس شیر از والکس

 • امکان خرید و فروش ارز فرکس شیر در تمامی روزهای هفته به صورت ۲۴ ساعته
 • امکان معامله ارز دیجیتال FXS به صورت ریالی و یا مبادله جفت ارز با تتر و بیت کوین
 • پشتیبانی ۲۴ ساعته والکس در ۷ روز هفته

روش کسب فرکس شیر رایگان

فرکس شیر، یکی از ارزهای جدید بازار کریپتو است و افراد زیادی تمایل دارند تا این ارز را به صورت رایگان به دست بیاورند. اما از آنجایی که این شبکه نوپاست، در حال حاضر روشی برای دریافت رایگان FXS به کاربران معرفی نکرده است. اما با این حال، افرادی که در این پلتفرم سرمایه‌گذاری کرده‌اند، می‌توانند با استیکینگ در شبکه، پاداش ارزی دریافت کنند.

کارمزد معامله فرکس شیر (FXS)

خرید و فروش ارز فرکس شیر در صرافی والکس شامل کارمزد است که برای پرداخت‌های درون شبکه‌ای از کاربر دریافت می‌شود.

کارمزد خرید: به صورت پلکانی از ۰/۳۵ درصد آغاز شده و با افزایش حجم معاملات طی مدت زمان ۳ ماه، تا ۰/۲ درصد کاهش پیدا می‌کند.

کارمزد فروش: به صورت پلکانی از ۰/۳۵ درصد آغاز شده و با افزایش حجم معاملات طی مدت زمان ۳ ماه، تا ۰/۲ درصد کاهش پیدا می‌کند.

کارمزد برداشت: در حال حاضر امکان برداشت این کوین از والکس وجود ندارد.

کارمزد انتقال: بین دو کیف پول در صرافی والکس رایگان است.

کارمزد واریز: در حال حاضر امکان واریز این کوین به والکس وجود ندارد.

روش نگهداری

ارز فرکس شیر مشابه سایر رمز ارزهای موجود در بازار، قابلیت ذخیره‌سازی طولانی ‌مدت یا کوتاه‌ مدت در کیف پول را دارد. بهترین کیف پول‌ها جهت نگهداری این ارز دیجیتال عبارتند از:

کیف پول سخت‌افزاری: لجر نانو اس (ledger nano s)، لجر نانو ایکس (ledger nano x) و ترزور (Trezor).

کیف پول نرم‌افزاری: متا مسک (MetaMask)، تراست ولت (Trust Wallet) و Binance Chain Wallet.

کیف پول صرافی والکس: کیف پول صرافی والکس، یکی از امن‌ترین راه‌های ذخیره و نگهداری ارز فرکس شیر در بازار ارزهای دیجیتال است.

 

تبدیل ارز دیجیتال رندر توکن به تومانتبدیل ارز دیجیتال رندر توکن به دلار

 

پرسش‌های متداول

با توجه به تحریم کاربران ایرانی در صرافی‌های خارجی و احتمال بلوکه شدن دارایی‌، بهتر است که خرید با قیمت جهانی و پرداخت ریالی ارز فرکس شیر را از یک صرافی معتبر داخلی مانند والکس انجام دهید.

شما به‌ راحتی می‌توانید در صرافی والکس ارز فرکس شیر را به‌صورت ریالی به فروش رسانده و تبدیل به ارز فیات کنید.

خیر؛ کارمزد نقل ‌و انتقال ارز فرکس شیر رایگان نیست و برای انجام تراکنش‌های شبکه لازم است. همچنین خرید و فروش ارز دیجیتال FXS در صرافی والکس نسبت به سایر معاملات مالی سنتی، بسیار کم هزینه است.

خیر؛ از آنجایی که این شبکه از الگوریتم اثبات سهام استفاده می‌کند، امکان استخراج ارز FXS برای کاربران مهیا نیست و تنها روش به دست آوردن این توکن، شرکت در معاملات خرید یا مبادله و استیکینگ در شبکه است.

بله؛ صرافی والکس به‌ صورت ۲۴ ساعته و در ۷ روز هفته امکان خرید و فروش ارز فرکس شیر را برای شما فراهم کرده است.

خیر؛ شما می‌توانید بدون هیچ‌گونه محدودیتی در مبلغ، از صرافی والکس، ارز Frax Share را با ریال یا تتر خریداری کنید.

از آنجایی که شبکه فرکس شیر نوآوری جدیدی به حساب می‌آید، بنابراین در مدت زمان کوتاهی به محبوبیت و مقبولیت عمومی دست یافته است. طبق نمودار قیمت FXS، این ارز دائما در حال پیشرفت بوده و آینده درخشانی خواهد داشت. اما با این حال، بهتر است قبل از خرید ارز فرکس شیر، ابتدا تمامی جوانب را سنجیده و سپس اقدام به خرید کنید.

جدیدترین اخبار فرکس شیر

مطالب جدید
چقدر به آلت سیزن نزدیک شده‌ایم؟ داده‌های آنچین و تکنیکال پاسخ می‌دهند

دامیننس بیت کوین همچنان در سطح ۵۲ درصد قرار دارد، اما داده‌های تکنیکال و آنچین نشان می‌دهند که آلت سیزن بیش از پیش به ما نزدیک شده است. پولبک بیت کوین باعث شد تا معامله‌گران وضعیت کلی بازار را مجدداً ارزیابی کنند و حدس و گمان‌ها در مورد آغاز آلت سیزن بیش از بیش تقویت شود.

مطالب جدید
جزییات ایردراپ ۱۰٫۳ میلیون توکن OP در چهارمین دوره توزیع آپتیمیزم

بر اساس اطلاعیه شبکه آپتیمیزم، چهارمین ایردراپ توکن OP با توزیع بیش از ۱۰٫۳ میلیون از این توکن، بین حدود ۲۳۰۰۰ هزار آدرس اجرا خواهد شد. در این رویداد، خالقان NFT روی دو بلاکچین اتریوم و آپتیمیزم به پاس کمک‌شان به پویایی این شبکه، پاداش دریافت خواهند کرد.

مطالب جدید
هوش مصنوعی Perplexity: این آلت کوین‌ها در سال ۲۰۲۴ عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین دارند

هوش مصنوعی Perplexity از شش آلت کوین برجسته در بازار فعلی نام برده که می‌توانند در سال ۲۰۲۴ عملکرد بهتری از بیت کوین داشته باشند. این آلت کوین‌ها عبارتند از: اتریوم (ETH)، سولانا (SOL)، اوالانچ (AVAX)، کاردانو (ADA)، چین لینک (LINK) و پولکادات (DOT).

محاسبه قیمت فرکس شیر (FXS)

FXS

Frax Share

خرید ارز‌های مشابه

+0.23%

31,279

 تومان

+2.65%

6,692

 تومان
خرید متیک - تومانمتیک(MATIC)

+1.08%

56,083

 تومان

+3.66%

23,804

 تومان

+0.59%

3,308,022

 تومان
خرید آوه - تومانآوه(AAVE)

+2.32%

5,343,414

 تومان

-2.3%

116,092,901

 تومان

430,000,000

 تومان

+3.82%

1,303

 تومان

204,931.990528

 تومان