خرید جی ام ایکس
جی ام ایکس(GMX)GMX

قیمت جی ام ایکس | خرید جی ام ایکس | فروش جی ام ایکس (GMX)

قیمت جی ام ایکس (لحظه‌ای)

1,869,160تومان
+3.86%
28.64$
کم‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)بیش‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

1,862,039تومان

1,996,487تومان

28.53$30.59$

حجم معاملات (۲۴h)

29,293,711

$

تسلط به بازار (دامیننس)

0%

حجم کل بازار

271,986,302

$

ارز در گردش

100%

مجموع ارز در دسترس

9,459,881

حداکثر ارز قابل عرضه

13,250,000

نوع شبکه در والکس
رتبه جهانی

235

رمزارز جی ام ایکس در بازار ارزهای دیجیتال، رتبه جهانی 235 را دارد. قیمت جی ام ایکس امروز ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ برابر با 1,926,593 تومان معادل 29.52 تتر در بازار والکس همگام با بازار جهانی است. جی ام ایکس یک پلتفرم مبادله غیرمتمرکز (DEX) با توکنی بومی با همین نام است که برای انجام معاملات فیوچرز (پرپچوال) با حداکثر اهرم 50x استفاده می‌شود. جی ام ایکس تا به امروز در حجم معاملات بیش از 130 میلیارد دلار و 283 هزار کاربر دارد که آن را به عنوان بازار مشتقات غیرمتمرکز پیشرو در شبکه آربیتروم و اوالانچ تبدیل کرده است.

شما در این صفحه می‌توانید قیمت لحظه‌ای ارز جی ام ایکس را مشاهده و در صورت تمایل، سفارش خرید و فروش خود را برای GMX در والکس ثبت کنید.

معرفی ارز دیجیتال جی ام ایکس (GMX)

جی ام ایکس یک بازار اسپات و فیوچرز غیرمتمرکز است که با نام Gambit Exchange راه‌اندازی شد. این پلتفرم کاربران را قادر می‌سازد بیت کوین، اتر و سایر ارزهای دیجیتال محبوب را مستقیماً از کیف پول خود مبادله و یا معاملات اسپات و فیوچرز را با اهرم 50 برابر انجام دهد. درست مانند کاری که در صرافی‌های متمرکز قابل انجام است با این تفاوت که کاربر در این صرافی می‌تواند دارایی خود را در کیف پول شخصی حفظ کند.

جی ام ایکس تجربه معاملات بهتری ارائه می‌دهد و دارای کارمزد معامله کمی است. این امر از طریق ایجاد استخر دارایی بومی جی ام ایکس محقق شده است. علاوه بر این، جی ام ایکس از اوراکل چین لینک برای قیمت‌گذاری پویا رمز ارزهای خود استفاده می‌کند.

این پروژه در سپتامبر 2021 بر بستر بلاکچین لایه دوم آربیتروم راه‌اندازی شد تا از مزیت مقیاس‌پذیری بالای این شبکه بهره‌مند شود. به منظور پیشبرد اهداف پروژه، در ژانویه 2022 فعالیت خود را بر روی بلاکچین آوالانچ نیز گسترش داد. بنابراین به بزرگ‌ترین صرافی غیرمتمرکز قراردادهای Perpetual بر بستر  این شبکه تبدیل شد.

بنیانگذاران

تاکنون اطلاعات دقیقی از بنیانگذاران ارز جی ام ایکس ارائه نشده است. با این حال، دو نفر از کسانی که می‌توانند یک کیف پول چند امضایی متصل به GMX را امضا کنند؛ کرونال امین (Krunal Amin) بنیانگذار Unidex و بنجامین سیمون (Benjamin Simon) بنیانگذار Stealth Crypto هستند.

همچنین یکی از توسعه‌دهندگان این پروژه، شخصی با نام مستعار xdev_10 در توییتر است. ارز دیجیتال GMX در حال حاضر 63000 عضو حاکم دارد. افرادی که توکن GMX را در اختیار دارند می‌توانند به پیشنهادات پروژه رای دهند.

کاربرد ارز جی ام ایکس (GMX)

مهم‌ترین کاربرد ارز جی ام ایکس قابلیت استیکینگ آن است. در واقع کاربران این پلتفرم می‌توانند با قفل کردن توکن‌های خود در استخرهای اختصاصی به کسب سود از سهام‌گذاری بپردازند.

علاوه بر این، هولدرهای ارز دیجیتال GMX قدرت حاکمیتی شبکه را در اختیار می‌گیرند. یعنی کاربرانی که به نگهداری این رمز ارز می‌پردازند، می‌توانند در پروپوزال‌های حاکمیتی شبکه شرکت و به طرح‌های ارائه شده رای مثبت یا منفی بدهند. 
روند شرکت در این رویدادها به این شکل است که کاربران با استیکینگ توکن‌های GMX، توکن GLP دریافت می‌کنند که بسته به تعداد این توکن‌ها، کاربران قدرت حاکمیتی خواهند داشت. سپس با قفل کردن توکن‌های GLP در پروپوزال‌های حاکمیتی، می‌توانند رای خود را نسبت به طرح‌های ارائه شده ثبت کنند.

ویژگی های مهم جی ام ایکس

ارز دیجیتال GMX و پروژه آن، مانند بسیاری از رمزارزها شامل ویژگی‌های مختص به خود است که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم:

 • محیط کاربری ساده: ارز جی ام ایکس پلتفرمی طراحی کرده که کار با آن مانند صرافی‌های متمرکز ساده و آسان است. بنابراین کاربران به راحتی می‌توانند به انجام معاملات خود بپردازند.
 • انجام معاملات بدون تاثیر قیمت: این پلتفرم اجازه ورود و خروج از پوزیشن‌های معاملاتی را بدون تأثیر قیمت می‌دهد. این طرح ممکن است به معامله‌گران کمک کند تا قیمت ورودی بهتری نسبت به برخی مبادلات مبتنی بر اوردر بوک داشته باشند. GMX همچنین از اوراکل‌های زنجیره‌ای برای برطرف کردن نوسانات قیمت استفاده می‌کند.
 • تقویت اکوسیستم: این شبکه همواره بر اهمیت جامعه تأکید می‌کند و سعی کرده ذهنیت Defi در مورد تعامل و ایجاد ابزار را در بین کاربران خود تقویت کند. اعضای جامعه همچنین از ارتباطات در مورد اکوسیستم GMX مراقبت می‌کند. به عنوان مثال، خبرنامه هفتگی جامعه محور The Blueberry Pulse به تحولات موجود در اکوسیستم GMX می‌پردازد. پادکست Blueberry نیز در قالب صوتی همین کار را می‌کند.

امنیت شبکه جی ام ایکس چگونه تامین می‌شود؟

از آنجا که ارز جی ام ایکس بر بستر بلاکچین آربیتروم و اوالانچ فعالیت می‌کند، امکان بهره‌مندی از امنیت این دو شبکه را دارد.

آربیتروم که به عنوان راهکار لایه دو اتریوم شناخته می‌شود، امنیت خود را از شبکه قدرتمند اتریوم می‌گیرد. همچنین در شبکه آوالانچ تمامی نودها با استفاده از یک پروتکل نمودار حرکت مستقیم (DAG) تراکنش‌ها را تایید و اجرا می‌کنند. به این ترتیب تراکنش‌ها به طور همزمان پردازش می‌شوند و نظرسنجی تصادفی اعتبارسنج‌ها، تضمین می‌کند که این فرایند با اطمینان بالا انجام شود.

چه مقدار توکن جی ام ایکس (GMX) در گردش است؟

GMX دارای سقف عرضه 13.250 میلیون توکن است که در حال حاضر 8.705 میلیون آن در گردش است که 65 درصد کل توکن‌ها را شامل می‌شود. نحوه توزیع ارز جی ام ایکس به شرح زیر است:

 • 1.9% تیم پروژه
 • 7.5% برای مشارکت‌ها و بازاریابی
 • 15.1% سرمایه گذاری بر اساس نظر جامعه
 • 15.1% برای جوایز GMX
 • 15.1% استخرهای نقدینگی یونی سواپ
 • 45.3% برای مهاجرت از پلتفرم Gambit و اختصاص به هولدرهای XVIX

خرید و فروش جی ام ایکس

جی ام ایکس یکی از صرافی‌های غیرمتمرکز معاملات اسپات و فیوچرز به حساب می‌آید. این پروژه با وجود فعالیت بر بستر آربیتروم و اوالانچ توانسته معامله‌گران زیادی را به خود جذب کند و توکن بومی آن تاکنون در صرافی‌های شناخته شده‌ای مانند کوکوین و بایننس لیست شده است. خوشبختانه کاربران ایرانی هم می‌توانند ارز جی ام ایکس را در صرافی والکس خریداری و با یکدیگر معامله کنند.

نحوه خرید از والکس

شما با عضویت در صرافی والکس می‌توانید با سایر کاربران این پلتفرم معاملاتی به خرید ارز دیجیتال GMX بپردازید. بنابراین اگر تاکنون در والکس عضو نشده‌اید، در آن ثبت نام کنید. پس از احراز هویت، وارد بازار خرید ارز جی ام ایکس شوید و با قیمت لحظه‌ای و هماهنگ با بازارهای جهانی، معامله‌ی خود را انجام دهید. برای این کار می‌توانید مراحل زیر را دنبال نمایید:

 1. در والکس یک حساب کاربری بسازید (ثبت نام در والکس).
 2. مدارک خود را آپلود کنید و مراحل احراز هویت را طی کنید.
 3. از طریق حساب بانکی، کیف پول ریالی خود را شارژ کنید.
 4. به صفحه معاملات ارزهای دیجیتال بروید و سفارش خرید ارز دیجیتال GMX را ثبت کنید.

نحوه خرید با موبایل

خرید ارز جی ام ایکس در موبایل کاملاً مشابه خرید آن از وب‌سایت والکس است. پس از دانلود و نصب اپلیکیشن والکس از اپ استورهای معتبر، برنامه را اجرا کنید. بعد از ثبت‌نام و احراز هویت با وارد کردن اطلاعات حساب کاربری، وارد بخش بازارها شوید. پس از انتخاب بازار GMX و بررسی قیمت‌های لحظه‌ای مطابق با بازارهای جهانی، می‌توانید سفارش خرید این توکن را با پایه ریالی یا دلاری ثبت کنید.

نحوه فروش در والکس

کافیست با وارد کردن آدرس کیف جی ام ایکس والکس در ولت شخصی خود، میزان ارز مدنظرتان را به والکس انتقال داده و آن را در بازار GMX والکس بفروشید. شما همچنین می‌توانید برای آن مقدار ارز دیجیتال GMX که قبلاً از والکس خریداری کرده‌‌اید و کماکان در کیف پول این صرافی است، سفارش فروش ثبت کنید و آن را در والکس بفروشید.

مزایای خرید و فروش جی ام ایکس از والکس

 • امکان خرید و فروش GMX در تمامی روزهای هفته به صورت ۲۴ ساعته
 • امکان معامله به صورت ریالی و یا مبادله جفت ارز با تتر یا بیت کوین
 • پشتیبانی ۲۴ ساعته والکس در ۷ روز هفته

روش کسب جی ام ایکس رایگان

با توجه به امکان استیکینگ توکن GMX در پلتفرم اختصاصی آن، می‌توان با قفل کردن توکن‌ها در استخرهای نقدینگی این پلتفرم، به کسب توکن رایگان GMX پرداخت.

کارمزد معامله جی ام ایکس (GMX)

خرید و فروش GMX در صرافی والکس شامل کارمزد است که برای پرداخت‌های درون شبکه‌ای از کاربر دریافت می‌شود.

کارمزد خرید: به صورت پلکانی از ۰/۳۵ درصد آغاز شده و با افزایش حجم معاملات طی مدت زمان ۳ ماه، تا ۰/۲ درصد کاهش پیدا می‌کند.

کارمزد فروش: به صورت پلکانی از ۰/۳۵ درصد آغاز شده و با افزایش حجم معاملات طی مدت زمان ۳ ماه، تا ۰/۲ درصد کاهش پیدا می‌کند.

کارمزد انتقال: از کیف پول والکس به کیف پول والکس کاربری دیگر، رایگان است.

کارمزد واریز: در حال حاضر امکان واریز این کوین به والکس وجود ندارد.

کارمزد برداشت: در حال حاضر امکان برداشت این کوین از والکس وجود ندارد.

روش نگهداری

ارز دیجیتال GMX مشابه سایر رمزارزهای موجود در بازار، قابلیت ذخیره‌سازی طولانی‌مدت یا کوتاه‌مدت در کیف پول را دارد. بهترین کیف پول‌ها جهت نگهداری این توکن عبارت‌اند از:

کیف پول سخت‌افزاری: لجر نانو (ledger nano) و سیف‌پال اس وان (SafePal S1).

کیف پول نرم‌افزاری: توکن پاکت (Token Pocket)، تراست ولت (Trust Wallet) و متامسک (MetaMask).

کیف پول صرافی والکس: کیف پول صرافی والکس، یکی از امن‌ترین راه‌های ذخیره و نگهداری GMX در بازار ارزهای دیجیتال است.

پرسش‌های متداول

با توجه به تحریم کاربران ایرانی در صرافی‌های خارجی و خطرات مرتبط با بلوکه شدن دارایی‌ها، پیشنهاد می‌شود ارز جی ام ایکس را از یک صرافی معتبر داخلی مانند والکس با خیال راحت و با قیمت جهانی خریداری کنید.

برای تبدیل جی ام ایکس به ریال به یک پلتفرم مطمئن داخلی نیاز دارید که می‌توانید برای انجام این کار از امن‌ترین و سریع‌ترین راه ممکن یعنی صرافی والکس استفاده کنید.

خیر؛ کارمزد نقل‌وانتقال جی ام ایکس رایگان نیست و برای انجام تراکنش‌های شبکه ملزم به پرداخت کارمزد هستید. همچنین خرید و فروش GMX در صرافی والکس نسبت به سایر معاملات مالی سنتی، بسیار کم هزینه است.

ارز دیجیتال GMX مبتنی بر الگوریتم اثبات سهام است و بنابراین ماینر اختصاصی برای  استخراج این ارز دیجیتال وجود ندارد.

بله؛ صرافی والکس به‌صورت ۲۴ ساعته و در ۷ روز هفته امکان خرید و فروش ارز دیجیتال GMX را برای شما فراهم کرده است.

خیر؛ شما می‌توانید بدون هیچ‌گونه محدودیتی در مبلغ، از صرافی والکس، ارز GMX را با ریال یا تتر خریداری کنید.

با توجه به علاقه کاربران به انجام معاملات فیوچرز و راهکار پلتفرم جی ام ایکس در این زمینه؛ پیش بینی می‌شود در آینده نزدیک کاربران زیادی جذب این پلتفرم شوند. بنابراین  ارز جی ام ایکس می‌تواند آینده درخشانی داشته باشد و کاربران زیادی به سرمایه‌گذاری بر روی این پلتفرم و ارز دیجیتال، تشویق شوند.

جدیدترین اخبار جی ام ایکس

خرید ارز‌های مشابه

خرید بایننس کوین - تومان
+2.82%

37,623,505

تومان
خرید پنکیک سواپ - تومان
+2.62%

189,108

تومان
خرید یونی سواپ - تومان
+2.79%

502,563

تومان
خرید وان اینچ - تومان
+2.14%

28,221

تومان
خرید کرو دائو توکن - تومان
+2.25%

29,577.6448

تومان
خرید تراست ولت توکن - تومان
+2.33%

75,144.9696

تومان
خرید سوشی سواپ - تومان
+3.81%

67,509.0816

تومان
خرید دی وای دی ایکس - تومان
+0.79%

152,189.1216

تومان
خرید بایسواپ - تومان
+0.48%

5,462.5968

تومان
خرید برگر سواپ - تومان
+1.98%

33,565.2752

تومان

محاسبه قیمت جی ام ایکس (GMX)

GMX

GMX