آموزش معامله

آموزش گام به گام احراز هویت در سایت والکس

احراز هویت در سایت والکس، اولین گام برای آغاز معاملات در این پلتفرم ارز دیجیتال است. والکس از محبوب‌ترین پلت‌فرم‌های مبادلات ارز دیجیتال در ایران است. این پلتفرم محبوب، با داشتن بیش از 460 هزار کاربر و 5.6 میلیون معامله موفق توانسته است اعتماد کاربران ایرانی بازار ارز دیجیتال را به خود جلب کند.

در این مقاله قصد داریم گام به گام شما را در ثبت‌نام و احراز هویت در سایت والکس همراهی کنیم و تمام مراحل را با جزئیات کامل به شما آموزش دهیم.

مرحله اول: ثبت نام در والکس

ابتدا وارد صفحه اصلی سایت والکس شوید و روی دکمه‌ی ثبت نام کلیک کنید.

در فرمی که برای شما باز شده است، اطلاعات لازم مانند آدرس ایمیل و رمز عبور را وارد کنید. چنانچه کد دعوت از دوستانتان دریافت کرده‌اید می‌توانید به صورت اختیاری آن را در همین مرحله وارد نمایید.

احراز هویت در سایت والکس

بعد از مطالعه قوانین و شرایط والکس، تیک مربوط به آن را فعال کرده و روی دکمه‌ی ثبت نام کلیک کنید.

مرحله دوم: تأیید حساب کاربری

پس از فشردن دکمه ثبت نام، یک پیغام به شما نشان داده خواهد شد که طبق آن، ایمیل تأیید حساب کاربری، برای شما ارسال شده است. اگر ایمیل ارسال نشده بود، دکمه ارسال مجدد ایمیل فعال سازی را انتخاب کنید. تایید ایمیل، مرحله ابتدایی احراز هویت در سایت والکس است.

احراز هویت در سایت والکس

ایمیلی که به دست شما می‌رسد، ورودتان به خانواده والکس را خوش‌آمد گفته و نکته‌ای را به شما متذکر می‌شود؛ اینکه بعداز تکمیل و تأیید حساب کاربردی، به مدت ۴۸ ساعت برداشت کوین برای شما میسر نخواهد بود. برای تأیید حساب کاربری دو گزینه پیش روی شما است: اول اینکه دکمه تأیید ایمیل را در همان متن ایمیل انتخاب کرده، یا می‌توانید لینک کمکی ارسالی در متن ایمیل را در مرورگر خود باز کنید. پس از انتخاب یکی از این دو راه و بازشدن مرورگر با این پیغام مواجه خواهید شد.

احراز هویت در سایت والکس

دکمه‌ی ورود به حساب کاربری را بزنید، تا به سراغ مراحل بعد برویم.

احراز هویت در سایت والکس

مرحله سوم: تکمیل اطلاعات حساب کاربری

بعد از ورود به پنل، بلافاصله به صفحه بازار بیت کوین – ریال راهنمایی خواهید شد.

در این صفحه روی گزینه‌ی داشبورد کلیک کنید.

در صفحه‌ی جدید، دکمه‌ی تکمیل اطلاعات حساب کاربری را انتخاب کنید.

مرحله چهارم: ورود اطلاعات شخصی و تأیید هویت

در صفحه جدید از شما می‌خواهیم که اطلاعات هویتی مانند نام، نام خانوادگی و کد ملی خود را وارد کنید. این مرحله شامل دو بخش مهم است که برای تکمیل حساب کاربری باید هر کدام را به دقت پر کنید:

1- شماره تلفن همراه

2- شماره تلفن ثابت

توجه داشته باشید هر دو شماره تلفنی که در این مرحله وارد می‌کنید، برای دریافت کد احراز هویت در سایت والکس و تأیید حساب کاربری در سایت بسیار مهم است. پس در وارد کردن شماره تلفن‌ها کمال دقت را به خرج دهید و حتماً شماره‌هایی را وارد کنید که به آن‌ها دسترسی دارید.

مرحله پنجم: تأیید هویت

در این مرحله، باید هویت تصویری شما تأیید شود. برای این منظور لازم است چند کار جزئی انجام دهید. ابتدا متنی در اختیار شما قرار می‌گیرد که باید با دست خط خودتان آن را روی یک برگ کاغذ بنویسید. سپس باید از چهره خودتان همراه با آن دست‌نوشته، بعلاوه کارت ملی خود، عکسی واضح بگیرید و برای ما ارسال کنید. تمامی جزئیاتی که باید در عکس رعایت کنید در راهنمای تصویری سایت موجود است.

احراز هویت در سایت والکس

ضمناً دقت کنید که متن دست‌نوشته بدون خط خوردگی بوده و کاملاً واضح باشد. هیچ کدام از کلمات نباید ناخوانا باشند. همچنین توجه داشته باشید که اگر متن را تایپ کنید، آن متن از نظر والکس بی‌اعتبار خواهد بود.

برای بارگذاری تصویر، روی دکمه‌ی «انتخاب تصویر» کلیک کرده و پس از آنکه عکس کاملاً بارگذاری شد، روی گزینه ارسال کلیک کنید. این مرحله برای احراز هویت در سایت والکس، بسیار مهم است.

مرحله ششم: تأیید شماره تلفن همراه

در این مرحله یک کد تأیید شش رقمی به تلفن همراه شما پیامک خواهد شد. این کد را در کادر مخصوص وارد کرده و دکمه‌ی «ادامه مراحل» را انتخاب کنید. اگر پیامک ارسال نشد، دو دقیقه منتظر بمانید و بعد روی دکمه‌ «ارسال دوباره پیامک» کلیک کنید.

در این مرحله چنانچه خط تلفن همراه شما دچار اشکال است، می‌توانید با انتخاب دکمه «تغییر شماره موبایل» شماره همراه خود را به یک خط در دسترس تغییر دهید.

مرحله هفتم: تأیید شماره تلفن ثابت

در این مرحله، یک تلفن گویا با شماره تلفن ثابت شما، تماس خواهد گرفت. این پیام صوتی حاوی یک هشدار مهم است که باید به آن توجه داشته باشید؛ اینکه مسئولیت تمام معاملات انجام شده، واریزها و برداشت‌ها به عهده شما بوده و شما باید مراقب سوءاستفاده سودجویان و کلاهبرداران باشید. بعد از شنیدن این هشدار، یک کد چهاررقمی به شما داده می‌شود که باید آن را در کادر مخصوص وارد کنید.

در این مرحله نیز مانند مرحله قبل با انتخاب تغییر شماره ثابت می‌توانید شماره تلفن خود را عوض کنید. در نهایت دکمه‌ی تأیید و اتمام مراحل را انتخاب کنید.

مرحله هشتم: ورود شماره کارت و شماره شبا

بعد از پایان مراحل احراز هویت، پیغام زیر به شما نمایش داده خواهد شد. شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات حساب بانکی خود، روند فعال‌سازی حساب خود را تسریع کنید. برای این کار، دکمه‌ی تکمیل اطلاعات بانکی را انتخاب نمایید.

در صفحه جدید، شماره کارت خود را بدون خط تیره و شماره شبا را بدون IR وارد کرده و دکمه‌ی ارسال اطلاعات را کلیک کنید.

مرحله نهم: صبر تا تأیید حساب کاری

ظرف مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد، تیم پشتیبانی والکس اطلاعات شما را بررسی کرده و حساب کاربری شما را فعال خواهند کرد. والکس فعال سازی حساب کاربری‌تان را با یک پیامک به شما اطلاع خواهد داد. لطفاً تا زمان تایید حساب کاربری و احراز هویت در سایت والکس منتظر بمانید.

احراز هویت در سایت والکس

انجام معامله در والکس

مراحل انجام معاملات در والکس را پیشتر در مقاله‌ای با عنوان آموزش خرید و فروش بیت‌کوین ارائه کرده‌ایم. برای اطلاعات درباره نحوه انجام معاملات، پیشنهاد می‌کنیم سری به این مقاله بزنید.

چرا احراز هویت در والکس اجباری است؟

در یک کلام باید گفت امنیت. در واقع، هدف اصلی فرآیند احراز هویت یا «مشتری‌ات را بشناس» (Know your customer) که به KYC معروف است، تأمین امنیت معاملات کاربران است. یکی از مشخصه‌های ارزهای دیجیتال این است که خریداران و فروشندگان آن‌ها ناشناس یا نیمه‌ناشناس هستند. به دلیل همین ناشناس بودن افراد، فضایی برای انجام معاملات فراقانونی ایجاد شده است. به همین خاطر، نهادهای دولتی و قانونی نسبت به پلتفرم‌های مبادلات ارز دیجیتال بسیار حساس هستند. از این رو، پلتفرم‌های معتبر مبادلات ارز دیجیتال با اجباری کردن فرآیند احراز هویت تلاش می‌کنند امنیت کاربران و پلتفرم را با بالاترین سطح ممکن تأمین کنند (منبع).

والکس هم همچون دیگر پلتفرم‌های معتبر دنیا، حفظ امنیت و دارایی کاربران را اولویت اصلی خود قرار داده است. به همین خاطر با استفاده از تمام امکانات احراز هویت تلاش می‌کند دسترسی افراد سودجود و کلاهبردار به این بازار را به صفر برساند.

صحبت پایانی

در این مقاله تلاش کردیم تا تمام مراحل ثبت نام و احراز هویت در سایت والکس را به صورت تصویری و با توضیحات پیش روی شما قرار دهیم و قدم به قدم همراه شما باشیم. چنانچه در هر مرحله از ثبت نام و احراز هویت و یا انجام معاملات سؤالی در ذهنتان وجود داشت، می‌توانید با کلیک بر روی «چت با پشتیبانی» در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ خود را از کارشناسان تیم پشتیبانی والکس دریافت کنید.

راه دیگرِ ارتباط با تیم پشتیبانی این است که روی دکمه پشتیبانی در بالای صفحه کلیک کنید و با ارسال تیکت سؤال خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید. راه‌های ارتباطی با ما به همین‌ها خلاصه نمی‌شود؛ بخش دیدگاه‌های بلاگ والکس و همچنین چت آنلاین در سایت اصلی راهی برای ارسال نقدها و نظرات ارزشمند شما است.

 

فروزان زیبائی

همیشه به‌خاطر نوشته‌هایم شناخته شده‌ام. کار حرفه‌ای نوشتن را با روزنامه‌نگاری شروع کردم و حالا تولید محتوا، چراغ روشن روزهای کاری من است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا