پایگاه دانش

⌘K
  1. Home
  2. Docs
  3. پایگاه دانش
  4. راهنمای بات‌های معامله‌گر...
  5. نحوه فعال‌سازی بات مارتینگل

نحوه فعال‌سازی بات مارتینگل

قدم به قدم تا ساخت بات مارتینگل

مارتینگل یکی از استراتژی‌های سرمایه‌گذاری و کسب سود از بازارهای نزولی و نوسانی است. این بات مجموع سرمایه را به چند سهم تقسیم کرده و به صورت پله‌ای با خرید در قیمت پایین و فروش در قیمت بالا کسب سود می‌کند. به عبارت دیگر این بات با هر افت قیمت و بر اساس ضریب افزایش سرمایه خرید را انجام می‌دهد. به عبارت دیگر با نزولی شدن بازار بات مارتینگل میانگین قیمت خرید را کم می‌کند تا مجموع معاملات سود‌آور شود.

قدم اول

از منوی بات‌ معامله‌گر، گزینه‌ی مارتینگل را انتخاب کنید.

قدم دوم

در این‌جا مثل استراتژی‌های دیگر دو انتخاب دارید، استفاده از پیشنهاد خودکار و شخصی‌سازی. با انتخاب پیشنهاد خودکار، گزینه‌های تنظیم بات بر اساس تحلیل هوش مصنوعی، کامل می‌شود. توجه داشته باشید این گزینه‌ها پس از انتخاب بازار نمایش داده می‌شوند.

قدم سوم

در این مرحله باید بازار را انتخاب کنید. با انتخاب بازار گزینه‌های مربوط به تنظیمات بات نمایش داده می‌شود.

قدم چهارم

در قدم بعدی باید میزان ریسک را مشخص کنید. توجه داشته باشید اگر گزینه‌ی شخصی‌سازی را انتخاب کرده باشید، تنها مجاز به استفاده از ریسک کم هستید. برای انتخاب ریسک متعادل باید گزینه‌ی هوش مصنوعی را انتخاب کنید.

قدم پنجم

اگر گزینه‌ی شخصی‌سازی را انتخاب کرده باشید، در این مرحله نیاز است تا تنظیمات بات را مشخص کنید. با انتخاب گزینه‌ی‌ پیشنهاد خودکار، هوش مصنوعی این گزینه‌ها را تکمیل می‌کند.

نرخ افت قیمت: بات مارتینگل با کاهش قیمت، دست به خرید می‌زند. این نرخ نشان می‌دهد وقتی کوین انتخابی به میزان مشخص شده افت قیمت داشت، بات خرید کند. 

تعداد سفارش‌گذاری: این عدد، تعداد سفارش‌های خرید بات در هر دوره را نمایش می‌دهد. بات مارتینگل در هر دوره، کل سرمایه‌ را با توجه به تنظیمات انجام ‌شده به چندین بخش تقسیم می‌کند تا در زمان افت قیمت به میزان مشخص‌شده، کوین مورد نظر را خریداری کند.

ضریب افزایش سرمایه:  این گزینه نشان می‌دهد مقدار سرمایه در هر سفارش نسبت به سفارش قبلی چقدر افزایش پیدا می‌کند. به طور مثال اگر این پارامتر ۲ باشد، مقدار سرمایه در هر سفارش خرید ۲ برابر میزان سرمایه سفارش خرید قبلی می‌شود. خریدهای بعدی بات به ترتیب ۲، ۴، ۸، ۱۶، … برابر مقدار سرمایه‌ی اولین سفارش‌گذاری بات خواهد بود.

سود هدف:  در هر دوره‌ی فعالیت، بات در قیمت‌های پایین خرید می‌کند و در قیمت بالا کل دارایی را می‌فروشد تا سود کسب کند. این گزینه نشان می‌دهد با رسیدن به چه میزان سود، کوین‌ها فروخته شود. با رسیدن به سود هدف، یک دوره تمام می‌شود.

قدم ششم

در مرحله‌ی بعدی مقدار سرمایه‌ی ورودی را تعیین می‌کنید. حداقل میزان سرمایه‌ی مورد نیاز برای ساخت بات نیز مشخص شده‌است.

قدم هفتم 

در پایان، باید تعداد دوره‌های فعالیت بات را تعیین کنید. این گزینه می‌تواند نامحدود باشد و تا زمانی‌که که شما بات را متوقف نکنید به خرید ادامه دهد و پس از هر بار رسیدن به سود هدف، یک دوره‌ی جدید را شروع کند. همچنین شما می‌توانید تعداد این دوره‌ها را مشخص کنید.

برای مدیریت ریسک پیشنهاد می‌شود گزینه‌های قیمت ورود و توقف در حد ضرر را نیز تکمیل کنید.

حالا کافی‌ست گزینه‌ی ساخت بات را انتخاب کنید. در پنجره‌ی جدید اطلاعات بات را یک دیگر می‌توانید بررسی و آن را تایید کنید.

بات شما ساخته شد!

در طول فعالیت بات نیز می‌توانید عملکرد آن را مشاهده کنید. 

اولین بات معامله گر خودتون رو بسازید:

ساخت بات مارتینگل