دسترسی سریع در حال بارگذاری

تغییر شبکه کاردانو از ADA به BEP2 با بایننس بریج + آموزش تصویری

117
۱۲ شهریور ۱۴۰۰
تغییر شبکه کاردانو از ADA به BEP2 با بایننس بریج + آموزش تصویری

رمزارز کاردانو، سومین رمزارز بزرگ جهان از نظر ارزش بازار است. در این مقاله والکس روش تغییر شبکه کاردانو از بلاکچین اصلی خود یعنی ADA به شبکه بایننس چین BEP2 بررسی می‌کنیم. اگر ارز کاردانوی شما در شبکه اصلی ADA است و قصد انتقال آن به کیف پولتان در والکس را دارید، این مقاله به شما کمک خواهد کرد.

نکته 1: این روش برای کار با کامپیوتر (لپتاپ یا رایانه شخصی) مفید است.

نکته 2: در تمام مراحل تبدیل باید از ابزاری استفاده کنید که IP شما را تغییر داده و به شما یک IP ثابت ارایه می‌کند. توجه داشته باشید که امکان استفاده از این ابزارها با IP ایران وجود ندارد.

مرحله اول: نصب کیف پول اکسودوس

کیف پول اکسودوس، یکی از کیف پول‌های معتبر برای حفظ و نگهداری ارزهای دیجیتال است. ما برای تغییر شبکه کاردانو به شما پیشنهاد می‌کنیم از این کیف پول استفاده کنید.

این کیف پول از دو نسخه موبایل و دسکتاپ پشتیبانی می‌کند. ما در این مقاله از نسخه دسکتاپ استفاده خواهیم کرد.

1- دانلود کیف پول Exodus

برای دانلود این کیف پول به آدرس سایت کیف پول Exodus رفته و ورژن مناسب برای سیستم خود را انتخاب و دانلود کنید. شما می‌توانید در صورت نیاز از نسخه موبایلی نیز استفاده کنید.

تغییر شبکه کاردانو

2- بعد از دانلود اکسودوس، آن را نصب کنید.

3- کیف پول اکسودوس خود را راه اندازی کنید.

تغییر شبکه کاردانو

4- گزینه‌ی Make Your First Deposit را انتخاب کنید و سپس وارد کیف پول کاردانو شوید.

5- گزینه‌ی Receive را بزنید و آدرس ولت کاردانوی خود را دریافت کنید. ارز کاردانوی خود در شبکه‌ی ADA را به این آدرس بفرستید و سپس به سراغ مراحل بعد بروید. شما می‌توانید ارز کاردانو که در صرافی‌های ارز دیجیتال دیگر روی شبکه اصلی ADA پشتیبانی می‌شوند را به این کیف پول ارسال کنید.

مرحله دوم: نصب افزونه‌ی بایننس ولت

در این مرحله شما باید افزونه‌ی Binance Wallet را روی مرورگر گوگل کروم (Google Chrome) خود فعال کنید. برای این کار:

1- وارد لینک binance wallet extension شوید و گزینه‌ی Add to و سپس در باکس بازشده گزینه Add Extension را انتخاب کنید.

 

2- در صفحه جدید، دکمه‌ی Add to Chrome را انتخاب کنید. بعد از این که افزونه به مروگر شما اضافه شد. روی آیکن افزونه‌ها کلیک کنید تا Binance wallet را ببینید.

تغییر شبکه کاردانو

3- بایننس ولت را انتخاب کنید تا صفحه ایجاد کیف پول برای شما باز شود. در این صفحه، Create Wallet را انتخاب کنید.

4- یکی از روش های ساخت کیف پول را انتخاب کنید. در صورتی که از گزینه ی Generate seed phrase استفاده کردید، در صفحه‌ی جدید، گزینه‌ی Generate Seed Phrase را انتخاب کنید.

تغییر شبکه کاردانو

5- یک عبارت پیچیده 8 رقمی (یا بیشتر) را به عنوان رمزعبور وارد کنید. در کادر بعدی نیز همان عبارت را تکرار کنید. سپس گزینه‌ی Continue را انتخاب کنید.

تغییر شبکه کاردانو

6- در صفحه جدید به شما عبارت بازیابی نشان داده می‌شود. این کلمات را در محلی مطمئن ذخیره کنید. بهتر است این کلمات را روی کاغذ بنویسید تا در صورت فراموشی رمزعبور بتوانید با استفاده از این کلمات، کیف پول خود را بازیابی کنید. سپس دکمه‌ی Continue را انتخاب کنید.

7- وارد ولت بایننس خود شوید و کیف پول ADA را به ولت خود اضافه کنید. برای این کار، علامت + را پایین صفحه کیف پول انتخاب کنید.

تغییر شبکه کاردانو

8- در صفحه جدید، کلمه‌ی ADA را جست و جو کنید و گزینه‌ی اول را انتخاب کنید. کیف پول آدا را فعال کنید و روی آیکن برگشت بالای صفحه کلیک کنید.

تغییر شبکه کاردانو

9- در صفحه‌ی جدید، وارد کیف پول آدا شوید.

مرحله سوم: استفاده از بایننس بریج

در این مرحله، با استفاده از Binance Bridge قصد داریم شبکه‌ی ADA را از شبکه‌ی اصلی خودش در ولت بایننس، به BEP2  تغییر دهیم. پس:

1- وارد آدرس binance bridge شوید.

2- در صفحه‌ی جدید، بعد از انتخاب گزینه‌ی Binance chain wallet دکمه‌ی Connect Wallet را انتخاب کنید.

تغییر شبکه کاردانو

3- در صفحه‌ی جدیدی که برای شما باز می‌شود، رمز ورود به ولت بایننس خود را وارد کنید و دکمه‌ی Unlock را بزنید.

تغییر شبکه کاردانو

4- در صورت تایید کیف پول، وارد صفحه‌ی زیر خواهید شد.

تغییر شبکه کاردانو

5- در منوی Assets نام ADA را جست و جو کنید و روی آن کلیک کنید.

تغییر شبکه کاردانو

6- در صفحه جدید، در بخش From باید گزینه‌ی ADA Network و در بخش To باید گزینه‌ی Binance Chain Network را فعال کنید.

7- در بخش Amount، میزان کاردانویی که قصد تبدیل شبکه‌ی آن را دارید را وارد کنید. (در زمان نگارش مقاله باید حداقل 13 ADA وارد شود). سپس دکمه‌ی Next را بزنید.

8- در منوی جدید انتخاب کنید که از کیف پول شخصی قصد دارید این تبدیل را انجام دهید. بنابراین گزینه‌ی آخر را انتخاب کنید. سپس دکمه‌ی Next را بزنید. دقت کنید که گزینه‌ی دوم را به هیچ عنوان انتخاب نکنید، با این کار دارایی شما از دست خواهد رفت و تراکنش قابل بازگشت نیز نخواهد بود.

9- یک خلاصه از تراکنش به شما نشان داده می‌شود. در صورت تایید اطلاعات دکمه‌ی Confirm را بزنید.

تغییر شبکه کاردانو

10- در صفحه‌ی جدید یک آدرس به شما نمایش داده خواهد شد.

11- به کیف پول اکسودوس خود بروید. گزینه‌ی Send را انتخاب کنید و علاوه بر وارد کردن مقدار دقیق ADA که در مراحل انتخاب کرده بودید، آدرسی که بایننس بریج به شما ارایه کرده است را به عنوان آدرس مقصد وارد کنید و گزینه‌ی Send را بزنید.

12- بعد از پایان این مراحل، 18 کاردانو در شبکه BEP2 به ولت بایننس شما در افزونه‌ی کروم اضافه خواهد شد. تا این مرحله شما توانستید تغییر شبکه کاردانو را با موفقیت به اتمام برسانید. اکنون می‌توانید این ارز را به کیف پول والکس خود ارسال کنید.

مرحله‌ی چهارم: ارسال ارز به کیف پول والکس

1- برای ارسال ارز به کیف پول والکس کافی است وارد پنل کاربری خود شده و از بخش کیف پول، دکمه‌ی واریز ارز کاردانو را انتخاب کنید.

2- آدرس ولت والکس را به همراه تگ (Memo) در ولت بایننس خود وارد کنید. برای این کار:

3- افزونه‌ی بایننس ولت را باز کنید و ارز ADA را انتخاب کنید.

4- گزینه‌ی Send را در صفحه‌ی جدید انتخاب کنید.

5- در صفحه جدید آدرس ولت والکس را به همراه تگ وارد کنید. توجه داشته باشید که وارد کردن هم آدرس و هم تگ برای درست صورت گرفتن عملیات واریز الزامی است. در بخش Amount مقداری که قصد انتقال آن را دارید وارد کنید و سپس گزینه‌ی SEND را بزنید.

6- در صفحه‌ی Confirm Transaction صبر کنید تا خلاصه تراکنش شما تایید شود. دقت کنید که برای انتقال ADA در شبکه‌ی BEP2 به BNB بایننس چین برای پرداخت کارمزد نیاز دارید (دقت کنید که برای انتقال ADA در شبکه BEP2 باید حداقل به اندازه 10 دلار در کیف پول BNB خود برای پرداخت کارمزد شبکه شارژ داشته باشید). بعد از اطمینان از صحت اطلاعات، دکمه‌ی Send را انتخاب کنید.

7- بعد از تایید تراکنش می‌توانید به کیف والکس خود بروید و ارز ADA خود را معامله کنید.

صحبت پایانی

ما تلاش کردیم مراحل تغییر شبکه کاردانو از ADA Network به BEP2 را در این مقاله به زبان ساده توضیح دهیم. چند نکته را در پایان دوباره یادآوری می‌کنیم:

  1. برای استفاده از ولت Exodus و Binance Wallet و Binance Bridge باید در تمام مراحل IP شما کشوری غیر از ایران و کشور هایی که در لیست تحریم بایننس است، باشد.
  2. برای انتقال نهایی ADA در شبکه‌ی BEP2 به والکس یا هر کیف پول دیگری در ولت بایننس خود به BNB در شبکه Binance Chain برای پرداخت کارمزد تراکنش  نیاز دارید.

اگر در هر مرحله از انجام این تراکنش به مشکلی برخورد کردید، لطفاً آن را در بخش دیدگاه‌ها در همین مقاله برای ما بنویسید. ما تلاش می‌کنیم در سریع‌ترین زمان ممکن به سوالات شما پاسخ دهیم.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
نویسنده
bright.ze
فروزان زیبائی
عضو تحریریه والکس
همیشه به‌خاطر نوشته‌هایم شناخته شده‌ام. کار حرفه‌ای نوشتن را با روزنامه‌نگاری شروع کردم و حالا تولید محتوا، چراغ روشن روزهای کاری من است.
نظرات کاربران
نظرات ارسال شده : 0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *