صرافی ها

معرفی بهترین صرافی های ارزدیجیتال

ما برای ورود به دنیای کریپتو کارنسی نیاز به بستری مطمئن جهت خرید و فروش رمزارزها داریم. بنابراین شناخت صرافی‌های معتبر برای هر معامله‌گر ارز دیجیتال، امری ضروری است. در این مقاله از والکس قصد داریم به معرفی و مقایسه بهترین صرافی های ارز دیجیتال در سطح جهانی و ایران بپردازیم.

صرافی ارز دیجیتال چیست؟

صرافی‌های ارز دیجیتال در واقع پلتفرم‌هایی هستند که معامله رمزارزها و برخی ارزهای فیات را تسهیل می‌کنند. این پلتفرم‌ها به‌عنوان یک واسطه بین خریدار و فروشنده عمل کرده و با دریافت کمیسیون و کارمزد تراکنش‌، برای خود کسب درآمد می‌کنند. به طور کلی در یک صرافی ارز دیجیتال سه کار زیر را می‌توان انجام داد:

از نظر ساختاری صرافی‌ها به دو دسته متمرکز و غیرمتمرکز تقسیم می‌شوند:

۱. صرافی متمرکز: این صرافی‌ها به‌عنوان یک طرف معامله و یا یک شخص ثالث بین خریدار و فروشنده قرار می‌گیرند. از آنجا که آنها توسط یک نهاد مرکزی اداره و کنترل می‌شوند، قابلیت اطمینان بیشتری نسبت به سایر صرافی‌ها دارند. از جمله شناخته‌شده‌ترین صرافی‌های متمرکز می‌توان به بایننس، کوین بیس و FTX اشاره کرد. تقریباً ۹۹ درصد تمام تراکنش‌های ارز دیجیتال از طریق صرافی‌های متمرکز انجام می‌شود.

۲. صرافی غیرمتمرکز: این صرافی‌ها به کاربران این امکان را می‌دهند که تراکنش‌های همتا به همتا را بدون نیاز به شخص ثالث یا واسطه انجام دهند. به دلیل برخی مسائل از جمله تایید هویت و یا کارمزد بالاتر در صرافی‌های متمرکز، برخی کاربران معامله در این گونه بسترها را ترجیح می‌دهند. این صرافی‌ها دارای هیچ گونه دفتر یا ساختمان مرکزی نیستند و به صورت غیرمتمرکز اداره می‌شود. بسترهایی مانند یونی سواپ و پنکیک سواپ نمونه‌هایی از پلتفرم‌های معاملاتی غیرمتمرکز هستند.

مزایا و معایب صرافی‌های متمرکز

مزایا و معایب صرافی های متمرکز

۱. کاربر پسند

صرافی‌های متمرکز به سرمایه‌گذاران مبتدی روشی آشنا و دوستانه را برای معامله و سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال معرفی می‌کنند. برخلاف پیچیدگی کیف پول‌های کریپتویی و پلتفرم‌های معاملاتی غیرمتمرکز، کاربران این گونه صرافی‌ها قادرند به راحتی  وارد اکانت خود شده، موجودی‌شان را مشاهده و از طریق اپلیکیشن یا وب‌سایت، تراکنشی را انجام دهند.

۲. قابل اعتماد

صرافی‌های متمرکز از لایه‌های امنیتی بیشتری برخوردارند و قابلیت اطمینان بالاتری را در مورد نحوه معاملات به کاربران ارائه می‌دهند. 

۳. خطر هک شدن

در صرافی متمرکز به دلیل تمرکز سرمایه در یک نهاد واحد، آنها معمولاً  اهداف جذابی برای هکرها هستند. نمونه‌ای از چنین حادثه‌ای صرافی Mt.Gox است که زمانی بزرگ‌ترین شرکت مبادلات رمزارزها در جهان بود، اما به دلیل سرقت ۸۵۰ هزار بیت کوین ورشکست شد.

۴. کارمزد معاملات

صرافی‌های متمرکز اغلب برای ارائه خدمات خود، کارمزد تراکنش‌ بالاتری در مقایسه با صرافی‌های غیرمتمرکز دریافت می‌کنند که این برای معاملات با حجم بالا می‌تواند تا حدودی چشمگیر باشد.

مزایا و معایب صرافی‌های غیرمتمرکز

مزایا و معایب صرافی های غیرمتمرکز

۱. کاهش خطر هک

کاربران صرافی‌های غیرمتمرکز نیازی به انتقال دارایی خود به شخص ثالث ندارند و هر فرد با در اختیار داشتن کلید خصوصی خود، حافظ دارایی‌اش است. بنابراین دیگر خطر هک شدن یک شرکت یا سازمان وجود ندارد.

۲. جلوگیری از دستکاری بازار

صرافی‌های غیرمتمرکز به دلیل ماهیت همتا به همتای آنها، از دستکاری بازار جلوگیری و از کاربران در برابر معاملات جعلی و پولشویی محافظت می‌کنند.

۳. ناشناس بودن

کاربران صرافی‌های غیرمتمرکز به تایید هویت (KYC) نیازی ندارند و سطح بالاتری از  حریم خصوصی و ناشناسی را تجربه می‌کنند.

۴. پیچیدگی

کاربران صرافی‌های غیرمتمرکز باید کلیدها و رمز عبور کیف پول خود را به‌خاطر بسپارند، در غیر این صورت دارایی آنها برای همیشه از دست می‌رود و قابل بازیابی نیست. این صرافی‌ها برخلاف بسترهای متمرکز که فرایند راحت‌ و کاربرپسندی را اریه می‌دهند، از کاربران می‌خواهند که اصول معامله را یاد گرفته و با آن آشنا شوند.

۵. عدم پشتیبانی از فیات

صرافی‌های غیرمتمرکز از قابلیت معامله ارزهای فیات با رمزارزها پشتیبانی نمی‌کنند و این باعث می‌شود آنها برای کاربران تازه‌وارد و افرادی که فقط ارز فیات دارند، گزینه مناسبی نباشند.

۶. حجم نقدینگی کم

حدود ۹۹ درصد از تراکنش‌های کریپتو توسط صرافی‌های متمرکز انجام می‌شود. بنابراین به دلیل کمبود حجم نقدینگی صرافی‌های غیرمتمرکز،  زمان انجام معاملات در آنها طولانی‌تر است.

دسته بندی صرافی‌ها از نظر نوع معاملات

صرافی کارگزار و بازار معاملاتی

هر صرافی ارز دیجیتال معاملات را به دو صورت برای کاربران خود انجام می‌دهند:

 • صرافی کارگزار
 • بازار معاملاتی

صرافی کارگزار مستقیماً  ارزهای دیجیتال را به شما می‌فروشد و در ازای آن پول فیات یا رمزارز دریافت می‌کند. ویژگی اصلی این گونه صرافی‌ها این است که آنها تعیین کننده نرخ قیمت معاملات هستند و کاربر مستقیماً با خود صرافی طرف است. اما بازار معاملاتی، دسته دیگری از صرافی‎‌هاست که مستقیماً خریدار و فروشنده را روبه‌روی هم قرار داده و به‌عنوان یک واسطه عمل می‌کند. در اینگونه صرافی‌ها قیمت توسط خریدار و فروشنده تعیین می‌شود و صرافی فقط کارمزد معاملات را دریافت می‌کند (مانند صرافی والکس).

ویژگی‌های یک صرافی خوب

قبل از اینکه معامله یا ترید ارز دیجیتال را در یک صرافی شروع کنید، بررسی‌های کافی را در مورد اعتبار و کیفیت آن صرافی انجام دهید. ویژگی‌های یک صرافی خوب و مورد اطمینان عبارتند از:

 • گذراندن انواع تست‌های امنیتی و وجود گواهی‌های مرتبط با آن
 • شهرت تیم فنی و اعتبار آن به‌عنوان مسئول اصلی مراقبت از صرافی
 • کیفیت و سرعت ارایه خدمات
 • سرعت پاسخگویی و تیم پشتیبانی قوی
 • حجم معاملات بالا
 • درصد کارمزد معاملات کم
 • تنوع رمزارزها (تعداد رمزارز قابل معامله)
 • راحتی در ترید انواع ارزها
 • محیط کاربری جذاب و کارآمد
 • مشخص بودن دفتر مرکزی و توانایی ارتباط با آنها
 • داشتن شبکه‌های اجتماعی مختلف و فعال

نکته: علاوه بر موارد ذکر شده، شما به‌عنوان یک کاربر همیشه باید دامنه اینترنتی صرافی موردنظر را بررسی و آدرس آن را در مرورگر خود بوکمارک کنید. (مراقب باشید که آدرس صرافی در لیست اسکم نباشد). شما همچنین می‌توانید از سایر سرمایه‌گذاران و کاربران درخصوص کیفیت خدمات ارایه شده یک صرافی سوال کنید. ما در مقاله ۱۵ معیاری کلیدی در انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال در ایران به طور مفصل در این باره صحبت کرده‌ایم.

معرفی بهترین صرافی های ارز دیجیتال خارجی

در دنیای کریپتو بالغ بر ۴۰۰ صرافی رمزارز در نقاط مختلف جهان فعالیت می‌کنند که قطعاْ نام برخی از آنها برای شما شناخته شده است.  در ادامه تعدادی از بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال خارجی را معرفی کرده‌ایم.

صرافی بایننس (Binance)

صرافی ارزدیجیتال بایننس

بایننس همواره یکی از بهترین صرافی های ارز دیجیتال از نظر حجم معاملات در جهان است که به واسطه امکانات گسترده‌ای مانند معاملات آتی، آپشن و ابزارهایی چون استاپ لاس، استاپ مارکت و … از محبوبیت زیادی بین معامله‌گران برخوردار است. یکی از بزرگ‌ترین ویژگی‌های بایننس، کارمزد ارز دیجیتال رقابتی (۰/۱ درصد) آن است. بایننس همچنین برای استفاده از توکن اختصاصی خود (BNB) در معامله با سایر کوین‌ها، تخفیف‌های ویژه‌ای را درنظر گرفته است.

برای افرادی که می‌خواهند مستقیماً رمزارزی را با دلار آمریکا بخرند، بیش از ۳۰۰  توکن مختلف در بایننس قابل دسترس است.

ویژگی‌های صرافی بایننس

 • کارمزد پایین معاملات
 • پشتیبانی از طیف گسترده‌ای از رمزارزها (بیش از ۳۰۰ ارز دیجیتال)
 • چارت‌های تحلیلی پیشرفته
 • رتبه‌بندی امنیت سایبری بالا 
 • به دلیل بهره‌مندی از ویژگی‌های مختلف، ممکن است فضای آن برای تازه واردان حوزه کریپتو کمی پیچیده باشد.

بیشتر بدانید :آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی بایننس (Binance) 

صرافی کوین بیس (Coinbase)

صرافی کوین بیس

اگر با فضای کریپتو آشنایی دارید، بدون شک قبلاً نام کوین بیس را شنیده‌اید. این صرافی یکی از بزرگ‌ترین و شناخته‌شده‌ترین صرافی‌ها در ایالات‌متحده است که با عرضه عمومی سهام خود در سال گذشته به دنبال مشروعیت بخشیدن به بازار رمزارزها بود. این صرافی به دلیل رابط کاربری آسان و تمرکز ویژه بر ارائه مطالب آموزشی (از بلاکچین گرفته تا نوسانات بازار) یکی از بهترین صرافی های ارز دیجیتال برای مبتدیان است. 

پلتفرم کوین بیس با فرایند ورود ساده کاربران برای معاملات، موانع ورود به رمزارزها را کاهش می‌دهد. همچنین این صرافی دارای انواع مختلف موارد آموزشی است و با تشویق کاربران خود به آموزش نحوه معامله ارزهای دیجیتال، به آنها پاداش رمزارزی می‌دهد.

کوین بیس در تمام نسخه‌های پلتفرم خود از احراز هویت دو مرحله‌ای استفاده می‌کند و ۹۸ درصد رمزارز مشتریانش را به‌صورت آفلاین ذخیره کرده است. در پایان این صرافی دارای یک بیمه نامه برای محافظت از دارایی‌های مشتریان خود تا سقف ۲۵۰ هزار دلار است. چنین اقدامات جذابی باعث شده کارمزد این صرافی نسبت به سایر صرافی‌ها بالاتر (۱/۹۹ درصد) باشد.

ویژگی‌های صرافی کوین بیبس

 • رابط کاربری ساده و فرآیند خرید آسان
 • حاوی مجموعه گسترده‌ای از موارد آموزشی در حوزه کریپتو
 • پشتیبانی از طیف گسترده‌ای از رمزارزها (بیش از ۱۰۰ ارز دیجیتال)
 • ویژگی‌های امنیتی قوی
 • بیمه دارایی کاربران تا سقف ۲۵۰ هزار دلار
 • کارمزد معاملاتی بالا (۱/۹۹ درصد)

صرافی Crypto.com

صرافی Crypto.com

هرچند اکثر صرافی‌های معتبر رمزارز دارای زیرساخت امنیت سایبری قوی هستند، اما Crypto.com یکی از بهترین صرافی های ارز دیجیتال در رتبه‌بندی امنیت سایبری CERtification است. Crypto.com از تکنیک‌های مختلفی برای امنیت دارایی کاربران خود استفاده می‌کند، از جمله ذخیره‌سازی آفلاین تمامی ارزها، حساب‌های حضانت بانکی برای ارزهای سنتی، شناسایی چند عاملی با رمز عبور، قابلیت بیومتریک، ایمیل، تلفن و تایید احراز هویت.

علاوه بر این، پلتفرم Crypto.com چندین تست نفوذ و امنیت سایبری را با موفقیت به پایان رسانده است. البته امنیت تنها جذابیت Crypto.com نیست. این صرافی از بیش از ۲۵۰ توکن مختلف پشتیبانی می‌کند. دیگر ویژگی قابل توجه این صرافی، کیف پول غیرحضانتی DeFi است که به کاربران امکان ارسال رمزارز با سرعت دلخواه خود را می‌دهد.

ویژگی‌های صرافی Crypto.com

 • زیرساخت‌های امنیت سایبری پیشرفته
 • کارمزد کم (۰/۴ درصد)
 • پشتیبانی از طیف گسترده‌ای از رمزارزها (بیش از ۲۵۰ ارز دیجیتال)
 • افرادی که موجودی بالایی در استیبل کوین اختصاص این صرافی (CRO) دارند، می‌توانند از تخفیف‌ در کارمزد معاملات بهره ببرند
 • کارمزدهای بالا برای معاملات کریپتو با حجم کم

صرافی بلوک‌فای (BlockFi) 

صرافی رمزارز بلوکفای

بلوک‌فای به‌عنوان بهترین صرافی ارز دیجیتال برای کسب سود شناخته می‌شود. به کاربران اجازه می‌دهد تا از رمزارز خود سود دریافت کنند و با وثیقه کردن بیت کوین خود وام بگیرند.

نکته برجسته صرافی بلوک‌فای اکانت بهره آن است که تا ۹/۵ درصد سود سالیانه (APY) را به‌عنوان سود ترکیبی ماهانه به سرمایه‌گذاران اهدا می‌کند. بلوک‌فای علاوه بر محصولات مالی جدید خود، دارای ساختار کارمزدی مقرون‌به‌صرفه و زیرساخت امنیت سایبری قوی است. این صرافی تنها برای برداشت و ارسال ارز کارمزد دریافت می‌کند و معاملات رمزارزها در این پلتفرم مشمول کارمزد نیست. برای حفظ امنیت داده‌های شما، بلوک‌فای از ابزارهایی مانند احراز هویت دو مرحله‌ای و لیست مجاز استفاده می‌کند که به کاربران امکان محدود کردن برداشت‌ها صرفاً به آدرس‌های از پیش تعیین شده را می‌دهد.

ویژگی‌های صرافی بلوک‌فای

 • دریافت سود ماهانه از محل ارزهای دیجیتال کاربران 
 • قابلیت دریافت وام با وثیقه کردن BTC
 • مورد حمایت قانون‌گذاران ایالات متحده
 • اکانت ماهانه بدون کمیسیون یا کارمزد 
 • کارمزد معاملاتی ۱ درصد 
 • امکان محدود کردن برداش‌تها به آدرس‌های مشخص شده
 • دارای استیبل‌کوین اختصاصی GUSD

صرافی  FTX

صرافی FTX

صرافی FTX یک پلتفرم معاملات اوراق مشتقه (derivatives) است. معاملات مشتقه، قراردادهای مالی بین دو یا چند طرف هستند که بر اساس قیمت آتی یک دارایی بسته می‌شوند. صرافی FTX فعالیت خود را از بهار سال ۲۰۱۹ شروع کرد و به سرعت از نظر حجم معاملات در بین بهترین صرافی های ارز دیجیتال دنیا قرار گرفت کرد. 

این صرافی، طیف وسیعی از خدمات مالی در حوزه رمزارزها را ارایه می‌دهد و از نظر تنوع سرویس یکی از صرافی‌های پیشرو در صنعت کریپتوکارنسی به حساب می‌آید. از جمله سرویس‌های FTX می‌توان به معاملات آتی، بازار اسپات، توکن سهام شرکت‌ها، توکن‌های لوریج دار، بازارهای NFT و پیشبینی اشاره کرد.

نرخ کارمزد معاملات اسپات و فیوچر در صرافی FTX بر اساس حجم معاملات ماهانه متغیر است. به طور کلی در بالاترین حد، کارمزد معامله در این صرافی ۰/۱ درصد تعریف شده است. همچنین این صرافی دارای توکن بومی خود به نام FTT است که کاربرانی که برای پرداخت کارمزد از آن استفاده کنند، مشمول تخفیف خواهند شد.

ویژگی‌های صرافی  FTX

 • پشتیبانی از معاملات آتی
 • پشتیبانی از قراردادهای اختیار معامله یا آپشن
 • پشتیبانی از توکن‌های لوریج دار
 • پشتیبانی از معاملات MOVE روزانه، هفتگی و سه ماهه
 • بازارهای‌ پیش‌بینی و شرط‌بندی
 • دارای توکن اختصاصی FTT
 • نرخ کارمزد معاملاتی کم (بر اساس حجم معاملات متغیر)

صرافی جمینی (Gemini)

صرافی جمینی

صرافی جمینی که توسط دوقلوهای Winklevoss در سال ۲۰۱۴ تأسیس شد، خود را به‌عنوان  یکی از نام‌های مورد اعتماد در حوزه رمزارزها معرفی کرده است. جمینی یک صرافی ارز دیجیتال قانونمند است که به فاکتور امنیت توجه ویژه‌های دارد. در حال حاضر این صرافی از معامله بیش از ۵۰ رمزارز، از جمله بیت کوین کش و استیبل کوین جمینی (GUSD)، پشتیبانی می‌کند.

جمینی همچون یک صندوق امانی است و توسط شرکت سپرده فدرال بیمه شده است. این صرافی دارای الزامات امنیتی زیادی‌ست و کلیه ارزهای دیجیتالی که به صورت آنلاین در کیف پول جمینی نگهداری می‌شوند، بیمه هستند. همچنین سایر ارزها همواره در کیف پول سرد نگهداری می‌شوند.

کارمزد معاملات در جمینی کمی متفاوت از سایر صرافی‌هاست. این کارمزد به حجم معاملات ۳۰ روزه شما بستگی دارد. به طور کلی شش سطح کارمزد وجود دارد. این موارد برای تریدرهای خرده فروش تا افرادی که حجم زیادی رمزارز معامله می‌کنند، متفاوت است. هر نیمه شب، نرخ کارمزدها برای هر جفت معاملاتی محاسبه می‌شود. در پایان باید اشاره کنیم که اگر نگرانی اصلی شما ایمنی و امنیت است، معامله از طریق صرافی جمینی یک انتخاب عالی خواهد بود.

ویژگی‌های صرافی  جمینی

 • رابط ساده و کاربر پسند
 • پشتیبانی قوی (دارای بخش پرسش و پاسخ برای رسیدگی به مسائل و ابهامات احتمالی کاربران)
 • دارای مجوز فعالیت در ۵۰ ایالت آمریکا
 • ساختار کارمزد پیچیده
 • استفاده از بیمه فدرال برای تمام حساب‌های دلاری
 • پشتیبانی بیش از ۵۰ رمزارز مختلف
  رابط کاربری کارمزد امنیت تعداد رمزارز ویژگی کلیدی
بایننس پیچیده ۰/۱ درصد خوب ۳۰۰+ ابزارهای متنوع معاملاتی
کوین بیس ساده ۱/۹۹ درصد عالی ۱۰۰+ رابط کاربری ساده
کریپتو دات کام ساده ۰/۴ درصد عالی ۲۵۰+ امنیت
بلوک‌فای ساده ۱ درصد عالی ۸ پرداخت سود سپرده
اف تی ایکس پیچیده متغیر عالی ۱۰۰+ ابزارهای متنوع معاملاتی
جمینی ساده متغیر خوب ۵۰+ امنیت

نکته: توصیه می‌کنیم در هر یک از صرافی‌های ارز دیجیتال به هیچ عنوان اطلاعات حساب کاربری خود را در اختیار سایرین قرار ندهید. امروزه برخی افراد با ترفندهایی مانند وعده سود ماهیانه، حساب‌های کاربری را برای مقاصد پولشویی اجاره می‌کنند. در این صورت تمام مسئولیت این کار به عهده صاحب حساب است و در صورت پیگیری توسط مراجع قانونی، مورد بازخواست قرار خواهد گرفت. به همین دلیل، کرایه دادن حساب کاربری در صرافی ارز دیجیتال غیرقانونی است.

معرفی بهترین صرافی های ارز دیجیتال ایران

عمر بازار کریپتو در کشور ما به سال ۱۳۹۶باز می‌گردد. طی این سال‌ها صرافی‌های مختلفی سعی بر ارایه سرویسی باکیفیت به کاربران خود کرده‌اند. از طرفی به دلیل قرارگیری ایران در لیست تحریم بسیاری از صرافی‌های خارجی،  روز به روز به تعداد کاربرانی که مایلند از پلتفرم‌های داخلی استفاده کنند، افزوده می‌شود. در ادامه لیستی از بهترین صرافی‌های رمزارز ایرانی را معرفی می‌کنیم.

بازار معاملاتی والکس

صرافی ارزدیجیتال والکس

والکس، یک بازار معاملاتی ایرانی در زمینه خرید و فروش ارزهای دیجیتال است که توانسته با تیمی متشکل از متخصصین امور مالی و برنامه‌نویسی، پلتفرمی حرفه‌ای و با امنیت بالا را ارائه دهد. در والکس، کاربران قیمت‌های پیشنهادی خرید و فروش ارزهای دیجیتال را اعلام می‌کنند و به طور مستقیم می‌توانند با یکدیگر به معامله بپردازند.

همیشه در طول این سال‌ها توجه به مسائل امنیتی، از نکات حائز اهمیت والکس بوده است. به طوری که کاربران با آسودگی خاطر دارایی خود را در این صرافی نگهداری یا معامله می‌کردند. با این وجود بخش امنیت والکس اخیراً (بهمن ۱۴۰۰)  دستخوش تغییرات زیادی شده و کاربر علاوه ‌بر امکان تغییر روش تایید صحت دو مرحله‌ای خود (ایمیل، پیامک، گوگل)، می‌تواند تاریخچه ورود و دستگاه‌های متصل به اکانت خود را بررسی و مدیریت کنند. همچنین سرویس کپچا (CAPTCHA) با والکس ادغام شده که موجب تشخیص فعالیت کاربران حقیقی از ربات‌ها می‌شود.

 • ذخیره امن دارایی‌ها به صورت سرد
 • پشتیبانی از ۳۰ رمزارز برتر بازار و توکن‌های متاورس
 • تیم پشتیبانی ۲۴ ساعته (آنلاین)
 • دارای مجله ارزهای دیجیتال
 • اپلیکیشن تلفن همراه
 • قابلیت معامله در سه پایه بازار ریال، بیت کوین و تتر
 • رابط کاربری آسان
 • پشتیبانی از ابزارهای معاملاتی پیشرفته (معامله کلاسیک، معامله حرفه‌ای، استاپ لاس، …)
 • امکان کسب درآمد (تا سقف ۴۵ درصد کارمزد) با دعوت از سایرین

محدودیت کاربران ایرانی

در پایان باید اشاره کنیم بیشتر صرافی‌های خارجی معرفی شده در این مقاله، دسترسی کاربران ایرانی را به دلیل مشکلات مربوط به تحریم، مسدود کرده‌اند. این اتفاق باعث شده شما برای معاملات خود نیاز به استفاده از وی پی ان با آی پی ثابت داشته باشید. در غیر این صورت با خطر بلاک شدن داراییتان مواجه می‌شوید. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم برای خرید و فروش رمزارزها از بسترهای داخلی استفاده کنید. صرافی والکس تمام سعی خود را بر آن داشته است تا با فراهم کردن فضایی امن، حرفه‌ای و پشتیبانی آنلاین، خدمات قابل قبولی را به شما کاربران عزیز ارایه کند.

سوالات متداول

چگونه یک حساب ارز دیجیتال ایجاد کنیم؟

برای ایجاد یک حساب ارز دیجیتال، به وب‌سایت صرافی موردنظر مراجعه و فرایند احراز هویت آن را تکمیل کنید. معمولاً برای تایید هویت به اطلاعاتی مانند: نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، آدرس پستی، شماره ملی (شماره گذرنامه) نیاز است. توجه داشته باشد هر صرافی فرایند ثبت‌نام منحصربه‌فرد خود را دارد. در برخی صرافی‌ها ممکن است بتوانید صرفاً با ایجاد یک حساب کاربری، مقادیر کمی رمزارز را بدون تایید هویت خریداری کنید.

کدام صرافی کمترین نرخ کارمزد را دارد؟

امروزه صرافی‌ها از فرمول‌های مختلفی برای کارمزد معاملات استفاده می‌کنند. بر اساس تحقیقات ما بهترین صرافی ارز دیجیتال از نظر نرخ کارمزد، بایننس است.

آیا استفاده از صرافی ارز دیجیتال پرریسک است؟

امروزه صرافی‌های ارز دیجیتال به دلیل سیستم‌های امنیتی و ملاحظات پیشرفته خود، بر خلاف گذشته به ندرت دچار حملات هکرها یا سرکوب قانون‌گذاران می‌شوند. ما معتقدیم رگولاتوری هرچه سریع‌تر این حوزه، به شفافیت و امنیت بیشتر صرافی  کمک خواهد کرد.

(۸ امتیاز) - ۲.۶/۵
منبع
moneyforbes
سال‌ها پیش بیل گیتس گفت: «محتوا پادشاه است» ما هم بر این باوریم که محتوای حرفه‌ای و کار درست، چراغ راه مخاطب است. تیم محتوای والکس در تلاش است با ارائه محتوای به‌روز به شما در مسیر سرمایه‌گذاری و معامله‌گری کمک کند.
نوشته های مشابه
‫۱۶۲ دیدگاه ها
  1. سلام آقای Mohsen

   احراز هویت تنها با سن قانونی امکان پذیر هست (۱۸ سال به بالا). صرافی هایی که زیر سن قانونی احراز هویت انجام می دهند را نمی شناسیم.

   سپاس از همراهیتان

دکمه بازگشت به بالا