پایگاه دانش

  1. خانه
  2. مستندات
  3. پایگاه دانش
  4. معامله‌ها
  5. ربات معامله‌گر اینفینیتی گرید چه کمکی به معامله‌گر می‌کند؟

ربات معامله‌گر اینفینیتی گرید چه کمکی به معامله‌گر می‌کند؟

ربات معامله‌گر اینفینیتی گرید (Infinity Grid) یکی از پرکاربردترین و محبوب‌ترین ربات‌های بازار ارزهای دیجیتال به‌شمار می‌رود. صرافی والکس این ابزار را نیز در اختیار کاربران خود قرار داده است.

ربات‌ تریدر یا ربات‌ معامله‌گر، ابزاری است که تریدرها با فعال سازی و تنظیم آن خرید و فروش ارز دیجیتال را به صورت آنلاین و  به صورت اتوماتیک انجام دهند. تریدرهای با تجربه برای انجام معامله، بازار را تحلیل می‌کنند. از آنجا که برنامه ریزی ربات ها بر پایه الگوریتم هایی که به وسیله برنامه نویسان نوشته می شوند انجام می گردد بنابراین موفق شدن آنها بستگی به میزان تبحر توسعه دهندگان و آشنایی آنها با کارایی بازار دارد. 

ربات تریدر ‌ها قادر نیستند در هنگام خرید پیش‌بینی کنند و فقط طبق اندیکاتور‌های تکنیکال کار خود را به انجام می‌رسانند. 

API  چیست؟

یکی از ابزارهای حیاتی برای به‌کارگیری ربات معامله‌گر، API است. API در واقع مسیر دریافت اطلاعات مورد نیاز ربات برای انجام معامله است. API مخفف Application Programming Interface بوده که ترجمه تحت‌الفظی آن “رابط برنامه‌نویسی اپلیکیشن” است. در واقع API برای یک نرم‌افزار، رابطی برای دریافت و ارسال اطلاعات است. برای مثال، یک ربات تریدر از طریق API سفارش خرید بیت کوین را در صرافی ثبت کرده و با رسیدن بیت کوین به قیمت مشخص، سفارش فروش آن را ثبت می‌کند. به طور خلاصه، API رابط میان ربات تریدر و صرافی شما خواهد بود.

ربات اینفینیتی گرید چه مزایایی دارد؟

این ربات به کاربر کمک می‌کند تا در بازه‌های قیمتی مشخص شده و در جریان نوسان‌های ذاتی بازار، خرید در قیمت پایین و فروش در قیمت بالا را انجام دهد. استفاده از این ربات به جای فعالیت مستقیم در بازار مزایای زیادی دارد:

زمان معاملات: یک ربات معامله گر در ۲۴ ساعت روز و ۷ روز هفته معاملات را بدون وقفه انجام می‌دهد. اما انسان، نیاز به استراحت و خواب دارد. از این نظر یک انسان ممکن است فرصت های زیادی را از دست بدهد. در حالی که ربات مدام از آن فرصت‌ها استفاده می‌کند.

سرعت: ربات تریدر سرعت پردازش بسیار بالاتری نسبت به مغز انسان داشته و در مدت زمان کوتاهی داده‌های بسیار زیادی را بررسی می‌کند. مغز انسان در پردازش اطلاعات محدودیت دارد. اما کامپیوتر در مقایسه با انسان، ظرفیت بسیاری بالاتری دارد.

احساسات: مورد بعدی ورود احساسات به معامله است. ترس و طمع برای یک ربات معنایی ندارد. آنها همواره کاری را که برنامه ریزی شده‌اند، انجام می‌دهند. اما احساساتی همچون ترس و طمع جزو جدایی ناپذیر در یک انسان است. وجود این احساسات ممکن است تصمیماتی غلطی را به همراه داشته باشد.

پردازش داده‌ها: یک ربات معامله‌گر می‌تواند چندین گیگابایت اطلاعات را در کسری از ثانیه پردازش کند. اما مغز انسان در این زمینه محدودیت های قابل توجهی دارد.

نحوه‌ی استفاده از ربات اینفینیتی گرید

در صفحه‌ی اول والکس، گزینه‌ی ربات‌ها را انتخاب کنید:

در این صفحه، گزینه‌ی ربات اینفینیتی گرید را انتخاب کنید:

روی ساخت بات جدید کلیک کنید:

وارد تب شخصی‌سازی شوید:

با انتخاب گزینه‌ی جست‌وجوی بازار، ارز و پایه بازار مورد نظر خود را انتخاب کنید:

برای استفاده از کمک هوش‌مصنوعی والکس در تنظیم بات، گزینه‌ی انتخاب خودکار را انتخاب کنید:

در تب پیشنهاد خودکار، نیازی به انتخاب گزینه‌ی شخصی‌سازی نیست. مشخصاتی که هوش مصنوعی والکس پیشنهاد کرده را بررسی کنید و اگر آن را مناسب تشخیص دادید، بات خود را بسازید:

در تب پیشنهاد خودکار، کف قیمت و سود به ازای هر گرید را انتخاب کنید (یا از گزینه‌ی پیشنهاد خودکار استفاده کنید). حداقل سرمایه‌ای که می‌خواهید در اختیار بات قرار دهید را هم تعیین کنید:

بعد از بررسی نهایی، گزینه‌ی ساخت بات را انتخاب کنید:

همچنین، می‌توانید از بات‌های موجود در بازار کپی کنید. برای این کار در صفحه‌ی اصلی ربات، بات مورد نظر خود را انتخاب کنید:

در صورتی که تنظیمات بات را مناسب می‌بینید، گزینه‌ی تایید و کپی بات را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که شرایط شروع به کار همه‌ی بات‌ها با شرایطی که شما فرآیند کپی معامله‌های آن‌ها را آغاز می‌کنید، متفاوت است؛ در نتیجه خروجی نهایی بات با خروجی‌ای که شما از آن دریافت می‌کنید متفاوت خواهد بود.

آموزش کامل استفاده از این ابزار را در این ویدیو تماشا کنید: