پایگاه دانش

  1. خانه
  2. مستندات
  3. پایگاه دانش
  4. معامله‌ها
  5. چرا ربات معامله‌گر اسپات گرید مهم است و چطور می‌توان از آن استفاده کرد؟

چرا ربات معامله‌گر اسپات گرید مهم است و چطور می‌توان از آن استفاده کرد؟

ربات معامله‌گر اسپات گرید (Spot Grid) یکی از پرکاربردترین و مهم‌ترین ربات‌های موجود در بازار ارزهای دیجیتال است. صرافی والکس این ربات را رایگان در اختیار کاربران خود قرار داده است. ربات‌های معامله‌گر به معامله‌گران کمک می‌کنند تا پس از تدوین استراتژی معاملاتی، همواره به آن‌ها پایبند باقی بمانند و در تصمیم‌گیری‌ها اسیر احساسات نشوند. این ربات‌ها علاوه‌بر کنترل احساسات معامله‌گران، مزیت‌های دیگری هم دارند.  کارشناسان ربات معامله‌گر اسپات گرید را مناسب شرایط نوسانی بازار می‌دانند. این ربات در وضعیت تغییر مداوم قیمت در تایم فریم‌های کوتاه، عملکرد بسیار خوبی دارد. ربات معامله‌گر اینفینیتی گرید اما در شرایطی که بازار صعودی باشد بهترین عملکرد را دارد.

نحوه عملکرد استراتژی اسپات گرید

برای فعال کردن ربات معامله‌گر والکس وارد اپلیکیشن یا سایت شوید و در صفحه‌ی اول این آیکون را لمس کنید: بات مورد نظر خود را انتخاب کنید: گزینه‌ی ساخت بات جدید را لمس کنید. شما می‌توانید به‌جای ساخت بات جدید، تنظیمات بات‌های موجود در بازار را هم کپی کنید. در ادامه با آموزش این بخش هم آشنا خواهید شد: وارد تب شخصی‌سازی شوید: با لمس گزینه‌ی انتخاب بازار، وارد بخش انتخاب ارز مورد نظر خود شوید: بازه‌ی قیمتی‌ای که می‌خواهید بات در آن فعالیت کند را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که اگر قیمت ارز مورد نظر شما از این بازه خارج شود (از کف کم‌تر یا از سقف بیشتر شود)، فعالیت بات به‌طور موقت، متوقف خواهد شد. بات زمانی که قیمت به بازه‌ی انتخاب شده برگردد، خودکار به جریان خواهد افتاد. می‌توانید با لمس گزینه‌ی پیشنهاد خودکار از هوش مصنوعی والکس برای این کار استفاده کنید: مجموع سرمایه‌ای که می‌خواهید در اختیار بات قرار دهید را مشخص و گزینه‌ی ساخت بات را لمس کنید. توجه داشته باشید دارایی‌ای که در اختیار بات قرار می‌دهید تا پایان فعالیت او از ولت شما خارج می‌شود. شما می‌توانید در تب پیشنهاد خودکار در بخش ساخت بات جدید، بدون نیاز به وارد کردن پارامترهای مورد نیاز بات و با کمک هوش مصنوعی والکس، بات مورد نظر خود را در سریع‌ترین زمان ایجاد کنید.

صرفه‌جویی در زمان

برخی از اقدامات در فرآیند معامله تکراری هستند؛ با استفاده از ربات‌ها می‌توان این اقدامات را در بازه‌های زمانی مشخص تکرار کرد. یکی از مهم‌ترین اقدامات تکراری، خرید در قیمت پایین و فروش در قیمت بالاتر است. با کمک ربات اسپات گرید می‌توان این کار را بدون صرف وقت انجام داد.

شکار فرصت‌های معاملاتی مناسب

انتخاب زمان مناسب برای ثبت سفارش، تاثیر بسیار زیادی در میزان سود و زیان معاملات افراد دارد. گاهی حتی شما با استفاده از ابزارهای تحلیل تکنیکال موفق می‌شوید زمان درستی برای ثبت سفارش انتخاب کنید. برای ثبت سفارش لازم است زمان زیادی صرف کنید و بازار را زیر نظر بگیرید تا به محض رسیدن قیمت رمز ارز به محدوده مدنظر، بهترین زمان ثبت سفارش را شکار کنید. ربات اسپات گریدهمواره بازار را رصد می‌کند و می‌تواند به صورت خودکار زمان مناسب برای سفارش را شناسایی کند. کسی که از ربات معامله‌گر به درستی استفاده می‌کند، هرگز فرصت‌های مناسب ورود و خروج را از دست نخواهد داد.

کاهش ریسک معاملات

بازار ارزهای دیجیتال نوسانات زیادی دارد. کسانی که از این نوسانات نهایت بهره را ببرند، سودهای خوبی از بازار کسب خواهند کرد. البته فعالیت در بازارهای پُرنوسان بسیار دشوار است اما ربات اسپات گرید می‌تواند این دشواری را تا حد زیادی مرتفع کند. کاربر می‌تواند برای معامله‌های این ربات حد سود و حد ضرر مشخص کند و در زمان درست از بازار خارج شود.

لیدر بورد و کپی بات‌ها

کاربران والکس می‌توانند علاوه‌بر ساخت ربات معامله‌گر مناسب خود، ربات‌هایی که بهترین عملکرد را در بازه‌های زمانی یک و هفت روزه داشته‌اند را کپی کنند. شایان ذکر است به دلیل تفاوت شرایط زمان ورود کاربر کپی‌کننده با شرایط زمان ورود ربات مرجع به بازار، خروجی دو ربات «دقیقا» مشابه نخواهد بود. برای دسترسی به این بخش، وارد صفحه‌ی ربات‌های معامله‌گر شوید و بات مورد نظر خود را انتخاب کنید: با لمس این گزینه وارد بخش بهترین بات‌ها شوید: بات مورد نظر خود را انتخاب و گزینه‌ی تایید و ساخت بات را لمس کنید. به این نکته‌ی بسیار مهم توجه داشته باشید که شرایط بازار در زمان شروع فعالیت باتی که می‌خواهید کپی کنید، نسبت به شرایط این لحظه‌ی شما متفاوت است؛ در نتیجه نوسان‌های بازار و جای گریدهای بات متفاوت خواهد بود و خروجی نهایی بات اصلی با خروجی شما متفاوت است.

نحوه‌ی استفاده از ربات اسپات گرید والکس

آموزش استفاده از این ابزار را در ویدئوی زیر تماشا کنید: