دسترسی سریع در حال بارگذاری

آموزش خرید بیت کوین به ریال در ایران

2066
۰۹ دی ۱۳۹۸
آموزش خرید بیت کوین به ریال در ایران

در این مقاله، قصد داریم تمام راه هایی که می‌شود در ایران اقدام به خرید بیت کوین به ریال کرد را شرح دهیم و به بررسی مزایا و معایب هر یک بپردازیم.

قبل از شروع بهتر هست چند نکته رو یادآوری کنیم. اول اینکه قبل از اقدام به خرید بیت کوین به ریال بهتر است کاملاً با مفهوم بیت کوین و بلاکچین آشنا شده باشید و همچنین به بررسی قیمت بیت کوین و نمودار قیمت بیت کوین بپردازید تا بتوانید تصمیم درستی برای خرید بیت کوین بگیرید.

دوم اینکه برای محاسبه قیمت بیت کوین به ریال راه های مختلفی وجود دارد که ما دو راه زیر را بررسی میکنیم.

۱. به دست آوردن قیمت دلاری بیت کوین از Coinmarketcap

 

۲. به دست آوردن قیمت دلار، که برای این کار یا از گروه های تلگرامی می‌توانید کمک بگیرید یا از سایت هایی که در اینترنت وجود دارند، مانند سایت بن‌بست، البته طبق تجربه، قیمت این سایت معمولا ۳۰۰ تومان بالای قیمت معامله در بازار هست.

۳. در آخر هم با ضرب قیمت دلار در قیمت بیت کوین می‌توانید به محاسبه قیمت بپردازید تا بتوانید با دید بهتری اقدام به خرید بیت کوین به ریال نمایید.

تشریح روش های خرید بیت کوین به ریال

بعد از مقدمات بالا وقت آن هست که به تشریح راه های مختلف خرید بیت کوین به ریال بپردازیم.

برای خرید بیت کوین به ریال راه های زیر وجود دارند:

خرید آنلاین بیت کوین از صرافی ها

یکی از راه های متداول و تقریباً امن خرید بیت کوین به ریال، خرید آنلاین بیت کوین از صرافی های معروف است. فقط چند نکته را باید مدنظر قرار داد:

۱.    از صرافی هایی که سابقه بیشتر دارند، استفاده کرد و از صرافی های تازه تاسیس خرید نشود، بهتر است.

۲.    به عملکرد و ظاهر سایت و صرافی توجه بسیار کنیم. چون اگر با سایت مناسبی رو به رو نشوید، احتمال خیلی زیاد خدمات مناسبی هم دریافت نخواهید کرد. سایت یک صرافی نشان دهنده عملکرد آن خواهد بود. پس دقت زیادی به سایت کنید.

۳.    اگر صرافی آدرس ثابت و شماره تماس داشته باشد، خیلی بهتر است. حتماً با شماره صرافی تماس بگیرید تا از درستی آن اطمینان حاصل کنید.

۴.    معمولاً صرافی ها قیمت بالاتری را برای فروش بیت کوین به ریال عرضه می‌کنند. پس توقع قیمت خیلی مناسب را نداشته باشید.

خرید آنلاین بیت کوین از پلتفرم ها ی معاملاتی

بعضی از سایت ها همانند بایننس و بقیه اکسچینج های بزرگ جهان در ایران وجود دارند که شما می‌توانید در آن اقدام به گذاشتن سفارش و ایجاد آگهی کنید و مطابق با قیمتی که به نظر شما معقول است اقدام به خرید بیت کوین به ریال نمایید.

سایت والکس دارای این ویژگی است و شما می‌توانید در آن اقدام به خرید و فروش ارزهای مختلف بکنید. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید از لینک زیر کمک بگیرید.

راهنمای استفاده از والکس

ویژگی این نوع پلتفرم ها این است که در آن افراد با یکدیگر معامله می‌کنند و در نتیجه قیمت ها بسیار بهتر از صرافی‌ها است.

ایجاد این سایت ها به مراتب بسیار سخت‌تر و پیچیده‌تر از ایجاد یک صرافی است و در نتیجه احتمال کلاه بردار بودن آن سایت نیز کمتر است و با خیال راحت‌تر می‌شود به آن اعتماد کرد.

به خاطر امکاناتی که این پلتفرم‌ها می‌دهند، هم افراد مبتدی و هم افراد حرفه ای می‌توانند استفاده خوبی از این گونه سایت‌ها بکنند.

در این سایت ها عملکرد سایت، ظاهر آن و تعداد کاربران آن بسیار مهم است. همچنین، داشتن آدرس، شماره ثابت و تیم پشتیبانی قوی نیز از موارد مهم دیگر است.

خرید بیت کوین به کمک پلتفرم های واسطه

یک دسته دیگر از پلتفرم ها وجود دارند که مانند حالت قبل افراد با هم معامله می‌کنند اما فرآیند خرید و فروش به صورت اتوماتیک اتفاق نمی افتد.

برای مثال، به بررسی یکی از معروف ترین این سایت ها، یعنی لوکال بیت کوین می‌پردازیم.

 

در این سایت شما می‌توانید در قسمت مربوط به ایران، آگهی های مربوط به خرید و فروش بیت کوین که توسط مردم گذاشته شده است را ببینید.

در این سایت فروشنده بیت کوین های خود را به کیف‌پول‌های لوکال بیت کوین منتقل می‌کند و پس از این که فردی اقدام به خرید بیت کوین به ریال نماید، باید پول را به فروشنده برساند و پس از آنکه فروشنده پول را دریافت کند، بیت کوین به حساب شما منتقل خواهد شد.

در استفاده از این سایت باید چند نکته را مدنظر قرار داد:

۱.    به علت محدودیت های بانکی، دریافت و انتقال پول بسیار سخت است مخصوصاً برای مبالغ بالا

۲.    امکان فرستادن پول توسط خریدار با پول های دزدی و هک شده وجود دارد و در صورت این اتفاق حساب های بانکی فروشنده مسدود خواهد شد.

۳.    کار کردن با آن خیلی راحت نیست، چون برای ایرانیان طراحی نشده و ظاهر کاربر پسندی نیز ندارد.

خرید بیت کوین در تلگرام

یکی از راه هایی که هم اکنون برای خرید بیت کوین به ریال بسیار رایج است، استفاده از تلگرام است.

برای خرید و فروش بیت کوین در تلگرام باید در کانال و گروه های خرید و فروش عضو بود و با افراد مختلف اقدام به خرید و فروش نمود.

در استفاده از تلگرام هم باید موارد زیر را مد نظر قرار دهیم:

۱.    بهتر است برای خرید و فروش با افرادی که دارای سابقه بیشتر هستند، کار کرد و قبل از خرید و فروش حتماً از افراد در گروه های مختلف استعلام آن فرد گرفته شود.

۲.    در تلگرام احتمال وجود حساب‌های فیک و کلاه بردار بسیار زیاد است.

۳.    دردسر های دریافت و پرداخت پول در تلگرام هم وجود دارد و معمولاً انتقال پول دردسر زیادی دارد.

۴.    امکان فرستادن پول توسط خریدار با پول های دزدی و هک شده وجود دارد و در صورت این اتفاق، حساب های بانکی فروشنده مسدود خواهد شد.

۵.    قیمت های خرید و فروش در تلگرام بهتر از صرافی ها هست اما کلاه برداری در آن هم بسیار زیاد است.

خرید بیت کوین به صورت حضوری

یکی از راه ها و احتمالاً یکی از سخت ترین راه ها اما شاید امن‌تر از خرید در تلگرام، خرید به صورت حضوری باشد.

یعنی با پیدا کردن افراد در تلگرام یا سایت های مختلف اقدام به خرید بیت کوین به تومان به صورت حضوری نمایید.

با این کار احتمال اینکه از احراز هویت جعلی یا پول دزدی و هکی استفاده شود بسیار کمتر است. اما زحمت آن نیز بسیار زیاد است.

پنج راه ذکر شده در بالا، راه های معمول خرید بیت کوین به ریال در ایران است و شما با در نظر گرفتن شرایط و مطالب ذکر شده، می‌توانید اقدام به روش دلخواه خود کنید.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
نویسنده
amini
لیلی امینی
عضو تحریریه والکس
چقدر زیباست: هر آنچه را که قبل از دیگران یاد گرفته‌ای، با تمام وجودت در اختیار آن‌ها قرار دهی.
نظرات کاربران
نظرات ارسال شده : 0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *